bugün

harekat başladı allah yar ve yardımcıları olsun.
Ah o gemide ben de olsaydım dedirten harekat. tüm güvenlik güçlerimizin sağ salim dönmesini temenni ediyorum.
bordo klavyeliler yardırıyor yine. allah askerimizin yardımcısı olsun. ülkemizde bunca zam, işsizlik sefalet varken bu harekatın sonuçları inşallah yıpratmaz.
rabbim askerimizi ve vatanımızı her türlü tehlikelerden korusun. inşallah hayırlara vesile olur.
Gökte Kartal, yerde gökbörü olup Kürt terörünün içinden geçeceğimiz harekatın adı.
işte geliyor Barışın ve umudun ordusu.
Türk'ün ordusu.
Harekatin yapildigi alani kabaca 400 km sinir hatti x 30 km derinlik olarak hesaplasak, toplam ele gecirilmesi planlanan saha 12000 km kare demektir. Bu alan su ulkelerin bazilarindan buyuk, bazilari ile esit yuzolcumune sahiptir:

Porto Rico, Kibris (tamami), Katar, Vanuatu, Bahama Adalari, Gambia, Jamaika, Kosova, Lubnan, Karadag.

Hani yok operasyondu, yok isgaldi, yok suydu buydu diye etiketler koymadan once belirli bir perspektif edinilsin diye soyluyorum. ustelik Girdi-cikti da degil; tipki Firat'in batisinda bir seneyi askindir surdugu uzere tarihi belirli olmayan bir vakte kadar kalmak uzere gidiliyor. Yuzolcumu de bir yana, problemli bir nufus var ki bunun sayisi uzerinde yapilan rivayetler muhtelif, ama ne olursa olsun milyonlarla ifade edilen rakamlar. Ve nufusun 'problemli' olmasinin sebebi falanca orgute ait militanlar, filanca millete ait unsurlar falan oldugu icin bile degil, sadece insan sayisi olarak bu kadar nufusu bu kadar genis bir alanda idare etmek tek basina bir hadise. Sosyoloji, ekonomi, asayis, adalet, saglik, egitim, politika, vs., yani insanin oldugu her yerde kendini hissettiren malum konu basliklari.

Ozetle, butun dunya ses cikarmasa ve tepki vermese dahi, eger ki oncesinde cok cok iyi bir planlama yapilmadiysa bu harekatin sorun cozmekten ziyade cok daha buyuk sorunlar yaratacagini rakamlar soyluyor. Demek ki devlet adina uc ihtimal var:

1- Akilli: Butun planlar yapildi, her turlu idari ve maliyet hesaplari cikarildi, politik sonuclari da goze alindi ve harekat basladi.
2- Caresiz: Ince planlar yapilmasina firsat vermeyecek kosullar olustu, harekat yapilmazsa cok daha buyuk sorunlar dogacakti.
3- Ahmak: Hicbir sey planlanmadi, dusunulmedi, ortada bastiran acil bir durum da yoktu, ic politikaya yakit lazimdi, girildi.

Sonucta insanlar aci cekecek: bak bu kismi malesef hangi ihtimal olursa olsun degismiyor.
Tsk'mızın çelik kanatlı kartallarıyla itlere özerklik atmaya başladığı operasyon.

Beleş mermi atıyoruz, tutamıyorlar...
tek bir yiğidimizin burnu dahi kanamadan başarıyla sonuçlanır umarım.
Hayırlı uğurlu olsun Allah zeval vermesin..
TSK’nın hava operasyonlarında 7 YPG’li terörist öldürüldü. 16 terörist ise yaralandı.
Adamlar kaçtı gitti, boş yerleri bombalayınca ne oluyor ki? Sessiz sedasız olmalı ki bir amaca ulaşmalı.

Medyaya yansımadan kaldıracaksın ki jetleri hepsi geberecek itlerin.

Allah mehmetçikleri korusun. inşallah hiç birine zarar gelmez.
Daha simdiden Amerikayi da rezil ettiğimiz operasyon oldu. Bence girmisken rakkayi da almalıyız.
Sorması ayıptır bizim ne işimiz var orada? Kuzey ırak mı burası?

Tamamen iç politikaya yönelik, millete mehter dinletmek için yapılan harekat.
Öncelikle bu hükümete mualifim. Dış politikanın bokunu çıkardıkları bir gerçek. Lakin bu ülke hepimizin maalesef ki hepimizin. Onun için sevmediğimiz bir kardeşimizin kavgada nasıl yanında oluyorsak askerimizin yanında olmamız lazım.
görsel
Allah askerlerimizin yanında olsun.
görsel
tanrı türk’ün yanında olsun.
Allah yardımcıları olsun. inşallah kayıp vermeden alnımızın akıyla geri döneceğiz.
(bkz: akp terörle arasına mesafe koysun)

görsel
bir sürü detayı bir sürü stratejik hamleleri olacak... takılmıyorum bunlara.

savaş türk'ün düğünüdür. ayağınıza taş değmesin koç yiğitler.
An itibariyle başlamıştır, Allah yardımcıları olsun..

görsel
hep birlikte dualarımızı askerlerimize göndermemiz gereken harekattır.
melekler onları koruyacaktır.
bedir savaşını hatırlayın. 3000 melek korumuştu müslümanları.
yalnız değilsiniz...
Ordu çıkmışsa sefere tartışma biter, siyaset biter. Arkasından dua edilir, Aksini söyleyen ve düşünen ya sütü bozuk ya haindir...
Rabbim sen askerlerimizi koru..
az çok bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum bu konularda. harekât haber verilmeden yapılır ki tehdit unsurları olaydan haberdar olmadan baskın yesin. bu harekâtı izlemlediğim kadarıyla gerek tvlerden gerek sosyal medyadan düşmüyor. yani tehdit unsurlarının bu harekâttan çoktan haberi var. ya bölgeyi terkettiler yada silahlandılar. böyle işin şovu olmaz. şafak operasyonlarında sabaha karşı evlere yapılan baskınlarda suçlulara haber veriliyor mu ? verilmiyor değil mi ? olması gereken de bu zaten.