bugün

Bir zamanlar salacak sahilinde bar ismiydi. Şimdi o güzelim sahil şeridi nargilecilerin elinde.
yarın yapacağım yemek, kesinlikle zeytinyağlı ve limonlu olmalı.
barbunya mor beyaz çizgili fasülye, barbun ise balık türüdür.
kesinlikle kuru fasulyeden daha lezzetli bulduğum baklagil. Hele ki Arjantin usulü bir gün önceden kalmış ve kıvamı hafif nişastalanmışsa iyice lezzetlenir.
şu an olsa da yesek.
Barbunyayi kimi yöre sıcak yer kimi ise soğuk bilen var ise tam olarak aydınlatabilir mi lütfen.
Pilaki candir sulu yemek gibi servis edildiginde bi eksili semiz slatasi guzel olur yaninda . Veganlarin protein acisindan kurtaricisi olduguda bilinir.
proteinsizlikten yamulan bünyemi düzeltmek için işte dikkat ediyorum. bugün hayatımda ilk kez yedim. akşam yemekte barbunya olduğunu duyan herkes evde barbunya mı pişer yea, yemek mi o yea diye tepki verdi.

bi kalbim burulmadı değil. tadı da kusmuk gibiydi. bayıldım
kıymalı yapılıp tereyağlı pirinç pilavı ve cacık eşliğinde tüketildiğinde bünyede orgazmik etkileri gözlemlenmiş bakliyat.
En sevdiğim yemek.
Harika,muhteşem bir şey.
Fasulyenin siyahi hali ama aynı tat belki biraz ekşi.
Yaz sofralarının olmazsa olmazı...
Soğuk soğuk... Biraz ekşi... Misss...
baklagillerin en güzelidir. evet.
Kilolarca alıp, ayıklayıp dondurucuya koyardı bi hevesle..o yüzden mi çok güzel olurdu çorbalari..canım annem..sen gittin barbunyalar da öksüz kaldı buzlukta..benim gibi..
Soğuk soğuk güzeldir. Evet.
kıymalı olanı çok besleyici olup, tadı eh iştedir.
Soğuk değil sıcak yenir. Sabaha kadar gaz çıkarttırır.

Limon sıkma konusu da tartışmalı.
zeytinyağlı barbunyanın suyunu ayarlamak önemlidir. ne çok sulu ne de susuz olmalı. pişirirken azıcık da şeker eklemeli. o şeker tadı hissedilmeli yerken.tabii reçel gibi de değil. üzerine de azıcık maydanoz, bir de limon sıkılınca harika olur.
protein açısından zengin lezzetli mi lezzetli yemek.
Soğuk yenilmesi daha lezzetli olan yemek.
mis mis.
ılık, soğuk, sıcak yenilebilen nefis yemek.
tam da şu an yediğim yemektir.
(#21813807) tam da böyle.
zeytinyağı ile pişirilirse tadına doyulmayan baklagil. fasulyenin kuzenidir. pilav salata ve rakı ile harika gider. tavsiye edilir.
zeytinyağlısı ile ciddi düşündüğüm baklagil.
en sevdiğim sulu ev yemeklerindendir. bir sulu köfte değil ama.
güncel Önemli Başlıklar