bugün

gokhan tepenin sarkısıdır.
(bkz: ilk entry tanim icermelidir)
abazalık belirtisidir. abaza hatunlar bile uzak durmalıdır
şarkı demeye bin şahit isteyen sözcük öbeklerinin zırıltılarla birleşmesi sonucu ortaya çıkan mide bulantısı...
türk popu bir vakit ozon orhon'u seviyesiz bulurken, bugün ozan aşık veysel gibi durmaktadır diyenler için ibretlik şarkı.

Ama iyi niyetli, en aızndan pantolunu çıkarması için fırsat veriyor, pek kibar.
her bebeğe soylenir ama her bebek bunu uzerine almamalıdır şeklinde ifade edebilinecek arada bir dilime dolandıgında yanımdan hatun gecmesi ve utanmamla sonuclanan şarkı sözü
bana "neredesin firuze" filmini hatırlatan şarkıdır. soundtrack inde birçok güzel şarkı ile beraber vardır.
şarkıyı söyleyip eve gidildiğinde kız senden çocuğum olsun istiyorumla karşılık verirse direkt arazi olunmalıdır.
(bkz: kasetlerinin imha edilmesi gereken şarkıcılar)
sanatçının aklının nerde olduğunu belli eden parçadır
tamamen ticari amaçlı bir şarkıdır...şarkıyı söyleyenin kalitesini kültürünü bir cümlede anlamamızı sağlar...
gerçekten günlerdir arayıp, kataloğunda gördüğünüzde ölüp bittiğiniz unisex pantolonu başka bir hanfendi de gördüğünüzde hanfendiye söyleyebileceğiniz cümledir. Ama "ben bunu günlerdir arıyodum, bulamadım, çıkar onu bebeğim" dediğiniz takdirde verimli sonuçlar elde edemezsiniz benden söylemesi.. işe biraz erotizm katılmasında fayda var diye düşünürüm hep.

(bkz: saçma şarkıları yoksaymak)
hadi gel bize gidelim... diye de devam eden, bir zamanlar abaza bünyelerin marşı haline gelmiş şarkımsı
asıl adı "bayldım" olan uçuk şarkı.tabi bizim hafızalarımızda en erotik sözleriyle yer edinmiştir.
lise eğlencesi, ergen türküsü.
bu şarkıyı doğuran türk pop musikisi(!), bunu da yaptı (bkz: yat geliyorum)

pantolonunu cok sevdim cikar onu bebegim

yat geliyorum, çünkü seni seviyorum

yok yok, kesin dalga geciyorlar bizimle.
yıl 1996

yer:otobus duragi

durum: avanak avanak otobus bekleyen ve bu arada sarki söyleyen kişi

- pantolonunu cok sevdim cikar onu bebegim hadi gel bize gidelim. doink (kafaya canta yeme efekti.) hanim efendi bana neden vurdunuz yahu.

- sus terbiyesiz bana laf atmaya utanmiyormusun?

- hanim efendi ben sadece şarki söylüyorum .

- ciddi misin evladim böyle şarki mi olur.

- ne bileyim ağzima takildi işte özür dilerim.

- esas ben özür dilerim . iyi günler.

- iyi günler. (kafa sesi) ulan ben böyle söz yazarinin ben bu şarkiyi söyliyenin... kafam aciyor yahu ahhhh....! *
bayıldım kaş çatışına
bayıldım çapkın baygın bakışına
yangın çıkarsa hoş olur da yanında
tutuşmak tutuşmak
bayıldım iç çekişine
bayıldım bittim öldüm gülüşüne
aşkım tutarsa hoş olurdu sana
sarılmak sarılmak
pantlonunu sevdim
çıkar onu bebeğim
hadi gel bize gidelim
gömleğini çok sevdim
çöz onu meleğim
hadi gel bize gidelim
seninle gel karışalım
yeminsiz dertsiz aşka alışalım
kalbim yanarsa hoş olurdu sana
sarılmak sarılmak
bir dönemin efsane şarkısı.

http://www.hocam.com/videoizle.php?id=607
çok fazla beğendim anlamına gelen*sözcük
kafa karıştıran şarkı. öyle ki, ' pantalonunu sevdim çıkar onu bebeğim ' ve ' gömleğini çok sevdim, çöz onu meleğim ' isteklerinin ardından ' hadi gel bize gidelim ' çağrısı yapılmaktadır. kızın sokakta nasıl yürüdüğünü düşünsenize. ayıp yahu... *
bu şarkıyla ilgili yıllardır derin bir takıntıya neden olan bir anım vardır hemen anlatayım; hocayı derste sıkıştırıyoruz sorularla hocam müzik dinlemek günah mı diye sordu biri yok canım olur mu öyle şey niye günah olsun dedi ardından da ha ama şu var pantolonunu sevdim çıkar onu bebeğim gibi şarkılar dinlerseniz onlar harama sayılır. o gün bugündür müzik dinlemek günah mı değil mi sorusu üşüştüğü zaman kafama biri bana pantolonunu sevdim çıkar onu bebeyim diyor ben de vazgeçiyorum müzik dinlemekten.

dinlenmesi günah sayılan müzik kategorisine giren şarkılardan biridir. diğerleri için, (bkz: tarkan)
absürd bir gökhan tepe şarkısı.
güncel Önemli Başlıklar