bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  dersi anlatsa belki bişeyler yapabileceğimizi umut ettiğimiz, dersi anlatamıyor dahi diyemediğimiz*, anlatılmaz yaşanır dedikleri türden hoca.
  ... el logan
 2. 2.
  birinci sinifların matematik dersine giren hoca. daha ilk gün gittiğinizde sizden nefret ediyorum, sizi sevmiyorum siz de beni sevmeyin diye bağırmaya başlar nolduğunuzu anlayamazsınız. her gün new york times okur 3 sene önce yurtdışından gelmiştir bu yüzden olsa gerek kendini pek birşey sanar. karısı esin taylan da aynı okulda hukuk derslerine girmektedir. bahattin taylan'ın derste anlattıklarını anlamanız imkansızdır anca yazarsınız yazdıklarınızı evde okumaya ve anlamaya çalışırsınız. her sene sınıfın yarısından çoğu matematikten kalır ve bahattin taylan bundan büyük mutluluk duyar.
  1 ... kursunkalem
 3. 3.
  daha ilk dersinde öğrenci milletini sevmediğini alenen söyleyip sizi dumur eden,öğrencilerini sürekli aşağılayan,yrd.doç. olmuş ama ne yazık ki insanlıktan nasibini alamamış öğretim görevlisi.
  1 ... bigudi
 4. 4.
  okula başladığım ilk gününün ilk dersinin hocası...

  ilk gün zaten kimse kimseyi tanımıyor, gurbetten üniversite okumaya gelmişim, yurtta o gece salak bi çöm şakasına kurban gitmişim, korkuyorum, bi yandan da seviniyorum; ama sevinemiyorum. "bu ne lan böyle okul, böyle bina mı olur?" diyorum. derken d bilmem ne anfisine girdik. anfide pencere yok gibi bişey! anfinin kürsüsünün arkasında ne idüğü belli olmayan bi kapı... içeri şişmanca ciddi bi adam girer... o sırada bizim sınıfın kızları yeni tanışıyo, yazık kızın biri orda gülüverdi... sen misin o gülen?!? "bu sınıfta bi daha son gülüşünüz olur! atarım!" (tempo: unakıtan babanın "babalar gibi satarım!" ama yüz ifadesi çok sert...) hoca devam ediyor: (tempo: yavaş) "bu sınıfta ben espri yaparım, ben gülerim, siz gülemezsiniz! atarım, gereği neyse yaparım!" birbirini daha sonra tanıyacak arkadaşlar birbirine "nooluyo lan?" dercesine bakınır... hoca devam eder: "geçen yıl salak bi kız aynı böyle gülüyordu, yüzüne karşı birşeyler söyledim. hala daha gülüyordu, sonra dışarı çıktı, kendini tuvalete kapatmış ağlıyordu!" "allah allah!" diyorum içimden, " şimdi ayvayı yedik..." sonra "aileniz olmasa benim gözümde pul kadar bile değeriniz yok. ben sevilmem bu okulda öğrenciler tarafından. siz de sevmeyeceksiniz, sevmenizi de beklemiyorum zaten! zaten ben de sizi sevmiyorum!" diyen, beni benden eden, ilk yıl okuldan nefret etme sürecinde etkin rol oynamış hocam, hocamız... herşeye rağmen garip bi şekilde saygı ve sevgi duyguları beslerim kendilerine. dördüncü sınıfa geldim, hala matematik alıyorum. derslerine hiçbir zaman konsantre olamadım. bize baktığı zaman ondan korkuyorum, ben bile... bu yüzden hiçbir sezon derslerine düzenli devam edemedim ama bu yıl son sınıftır... (bkz: joseph joseph) son sınıfta hakkaten öğrenci bırakmayan hocadır. (bkz: temenni etmek)

  bi keresinde okulun önünden 670'e bi keresinde de 514'e bindiğini gördüm. o zaman daha bi saygı duydum kendisine nedense...
  1 ... allegro
 5. 5.
  en çok kullandığı laflardan biri :

  kız öğrenciyi sevmem burda okur gider evlenir evinin kadını olur bizim de o kadar dil dökmemiz boşa gider bide üstüne bi kişilik kontenjanı boş yere kapatır. ama erkek öğrenci iyidir.adamdır daha ne olsun...

  bide vizeden önce kopya çekmeye niyetinde olabilecek öğrencilere göz dağı verme amaçlı şöle bişey demiştir :

  (uzuuuuunn bi nutuktan sonra)...bakın eğer öyle birşey yapma düşüncenizi bile sezersem inanın odaya alırım, ki siz benimle odaya girmenin kötü bişey olacağını çok iyi bilirsiniz, odaya aldığım her kişiye basur kontrolü yaparım iyice emin olana kadar kontrol ederim. ben garantici adamımdır öyle bir hastalığa yakalanmadığınızdan emin olmak isterim...

  (bkz: höh be hocam çüş) * *
  ... pardayan
 6. 6.
  yaz okulunda ilk dersde şu sözleri sarfetmiştir..

  ..Bakın sınıfta cep telefonuyla konusanı görürsem çok kötü şeyler söylerim. beni bi kısmınız az çok tanır. çoğunuz da ekşisözlük ten, uludagsozlukten, deusozlukten, itüsözlükten okumuşsunuzdur hakkımda yazılanları. ne kadar kötü bir adam olduğumu ve kızlardan nasıl sevmediğimi. bağsur kontrolünü falan. eğer ben ders anlatırken telefonla uğraşan birini görürsem onu bişeyler derim, burda ki kızlar için kötü olur. sonra da 2 sene giremez bu sınıfa utancından....

  gerçekten üniversite hocalarından duyduğum en şaşırtıcı konuşmalardan biriydi. ama ders anlatmasına çok da kötü diyemem. sadece birazcık daha bilen öğrenciye yönelik, hızlı ve yüzeysel bir anlatımı olduğunu söyleyebilirim.
  ... okkes
 7. 7.
  bu kadar gıcık olmasının imkansız olduğu, kesinlikle ve kesinlikle rol yaptığına inandığım, sınıfta yaptığı salak esprilere millet nasıl gülüyor diyede merak ettiğim şahsiyetimsi
  ... snmat tablet
 8. 8.
  vizeden 37 almış öğrenciye finalden 50 alırsan cb düşer diyen hocadır. normal şartlarda öğrenci bu notla kalacaktır. ilginçtir.
  ... yalnizligimacayismarladim
 9. 9.
  2010 yaz okulu zamanında , anlattığı mat1 dersinde , hava yaklaşık 40derece iken tebeşiri tahtaya fırlatıp, bu kadar paraya bu kadar ders diyerek dönemki yönetimi fena halde taşlamıştır. ayrıca kahverengi kağıdı zarfa koymamızı talep etmiştir, biz zaten öyle kullanacaktık ancak çabalarımız yine yetersiz kaldı. ayrıca bu kişiyi pek sevmez. (bkz: recep tayyip erdoğan)
  ... blue1xir
 10. 10.
  suyuna gidildiğinde iyi yüzünü gösterebilir. ama göstermeyebilir de. olay sizin elinizde.

  mesela geçen gün dersine geç kalıp, hocam acaba yoklamayı tekrar açar mısınız deme cesaretinde bulunmuştum. sayın taylan gayet de sempatik bi cevapla açmıştı.
  (bkz: gerçekler acıdır)
  1 ... katarockt