--spoiler--
arkadaşlar bu çiçekler ben bahçede otururken 1-2 saatte açtı biliyor musunuz
osideus
--spoiler--

Biliyoruz.

(bu soruya kayıtsız kalamama sendromu)
görsel

Arkadaşlar bu çiçekler ben bahçede otururken 1-2 saatte açtı biliyor musunuz ❤️
bugün itibariyle geldiği hissedilmeye başlanmış olan mevsim. 21 mart'ın anlam ve önemiyle de uyumlu.
güzel bir kız ismi.
Gün doğa ülkemize, bayram o bayram olur. Bahar gele günümüze, şenlik o zaman yaşanır.
denince akla hep ilkbahar gelir. ama sonbahar da vardır.
artık gelmiş olan güzel mevsim.
baharın kendine özgü güzelliklerinin olması bir yana, kış gibi zorlu geçen bir mevsimden sonra gelmesi ve çabucak geçivermesi de ona ayrı bir değer kazandırıyor. evet, bahar kışın soğuklarının, zorluklarının, sıkıntılarının arasından doğup gelir ve kışın uyuşukluğundan sıyrılan duygularımız baharla bolluklar, genişlikler ve güzellikler ufkuna yönelir. bahar uyuşukluktan uyanışın, karanlığa rest çekişin, sonsuzluk kokan, uzun soluklu güzelliklere kucak açışın adıdır. hayatı katlanılır kılan da hep baharlara kavuşmanın ümidi ve hazzı değil midir?
Mevsim bahar olunca, aşk gönüle dolunca
Sevenler kavuşunca yaşamak ne güzel. Demiş Orhan Baba. Ne güzelde demiş.
ilkbahar mevsiminin yanı sıra baharat olarak adlandırdığımız Karanfil, tarçın, karabiber gibi yiyeceklerde kullanılan kokulu bitkilere de bahar denir.
Örn baharlı kokular.
yılda 2 tane olan ara mevsim.
ilk ve son olarak yılda 2 kez yaşanan mevsim.
En güzel aylardır. Fakat bahar hornyliği diye bir gerçek var var. Normalden dah da farklı bir bir şey.
(bkz: polen alerjisi)
(bkz: güneş alerjisi)
(bkz: sinüzit)
(bkz: romatizma)

evet. süper bi mevsim. keşke hep bahar olsa, umut falan.
Derinden özlemini hissettiğim mevsim.
Çok özledim Gel de kapıları aralayalım beraber artık.
mart ayından haziran ayına kadar devam eden mevsim.
Elbet bizimde pencerelerimiz bahara açılacak.
Ama papatyalarımız solmamalı.
tabi ki ben böyle olduğum için bahar .
Şu aralar hemen her dizide en az 1 tane bahar var.
Olm başka isim de kullanabilirsiniz.
kız ismi olarak oldukça sevimsizdir. evet.
ya nasıl seviyorsunuz bu mevsimi anlamıyorum; bildiğin bütün ağaçlar kafama attırıyor...
görsel
görsel
En çok yaz mevsimini severim. Çünkü denizi severim. Kumsalda vakit geçirmek, yüzmek, veya üzerindeki kum ve tuzla kumsaldaki kafelere oturup arkadaşlarla soğuk bi şeyler içmek çocukluğumdan beri en sevdiğim şeyler arasındadır. Sanırım deniz kenarı bir yerde doğmam/büyümem ve devamında hep denize en fazla 15-20 km uzaklıkta bulunmamdan kaynaklanıyor bu durum.
Fakat bu sene nedense baharı hiç hissetmediğim kadar çok hissettim. Doğanın yavaş yavaş uyanması, havaların üşütecek kadar soğuk olmayıp klimayı açtıracak kadar da sıcak olmaması, bu sene daha bir dikkatimi çekti.
Artık seni de seviyorum ilkbahar.
görsel
insanın içini açar.