bugün

son, öykü gürmanla söylediği ''değişmem'' şarkısı pek dinlenesi olan grup.

tavsiyeyle..
Son albümleri Badem ve Konukları ile müzik dünyasında ismi olan pek çok sanatçı ile şarkıları beraber seslendiren grup. Hem eski şarkılarının yeni yorumlarına, hem yeni şarkılara yer vererek başarılı bir albüm ortaya çıkarmışlar. Albümde Cahit Berkay, Nilüfer, ilhan Şeşen, Feridun Düzağaç, Özlem Tekin, Halil Sezai, Zeynep Casalini, Serkan Çağrı, Vega, Öykü Gürman ve Gülçin Santırcıoğlu gruba farklı şarkılarda eşlik ediyor.

Benim albümden en beğendiğim şarkılar ise;

Badem & Feridun Düzağaç - Aşkın E Hali
Badem & Öykü Gürman - Değişmem
Badem & Cahit Berkay - Yorgunum
(bkz: bademcik)
türkiyede işini harbiden iyi yapan müzik grubu.
ara ara gayet sağlam parçalar yazan grup...
(bkz: Sen ağlama)
sevdiğim sayılı türk gruplardan özellikle son günlerde "elif" şarkısını ayrı bir seviyorum yeni tanıdığım biri yüzünden.
çok iyi bir gruptur..
Türkiye nin en iyi grubudur. Bir de senin hala bu kalp diye bir şarkıları var ki aman aman.
(bkz: sen ağlama)http://m.youtube.com/#/watch?v=NxiqNLCHJkI
(bkz: bir an için)http://m.youtube.com/watch?v=OUFzhjCh-U
(bkz: kalpsiz) http://m.youtube.com/watch?v=elSS6WjH5w4
En iyi şarkılarıdır.
güzel şarkıları olan fakat bu aralar yok olan grup. bende görmüyor olabilirim. evet.
Hem sesleri hem şarkı sözleri mükemmel olan grup.
Ender iyi Türk gruplardandır. Kara değil mi, kalpsiz, sensiz kalacak bu şehir, geceyedir küsmelerim, gittiğinden beri... Hepsi biriciktir.
Rastlantı eseri Vega'yla bir düetlerine denk geldim, sıkılmadan bitene kadar zevkle dinledim, çok sağlam bir grup gibi geldi; ne Manga gibi Linkin Park ne de adını hatırlayamadığım bir başka grup gibi Coldplay taklidi şusu busu değillerdi. kendilerine has sağlam bir soundları var galiba. Türk pop/ rock müziği adına beni çok umutlandırdılar, umarım tarzları genelde böyledir.
kahverengi kabuklu olanına ait rengi palio'mda olan ve aracıma çok yakışan hede.
Bedem - Sen ağlama. Dünya üzerinde beni ağlatabilen tek şarkıdır.
çıkardıkları albümleri büyük sadakat ve bağlılıkla hakkını vererek yaptıkları ortada. hemen her şarkıda bir solo vardır. öyle sıradan sololar da değil. tarzları gereği besteledikleri duygusal ağırlıkta parçaların içinde eşlik eden soloların şarkıyla harika uyumu her dinleyişte dikkat çekici. leziz bir yemeğe katılan acı gibi. daha da leziz. zor iş doğrusu.

sen ağlama ile tarzı ve tipi ile örnek bir üniversite öğrencisini anımsatmıştı bana badem. tutacağı beliydi şarkının. çok değişik ve tatlı bir ses tonuna sahip gerçekten. sadece solistin kendisi değil diğer grup üyeleri de öyle. hele bir sensiz kalacak bu şehir adlı bir parçaları vardır ki sonlara doğru devreye giren geri vokalci üyeler şarkıyı alıp götürür. bu kadar iyi olur ancak. bir de özlem tekinle yapılan düet vardır. solo ya da özlem tekin gibi eski bir rockerla gerekli olan o sert atmosfer bir şekilde sağlanıyor. hop bilader o kadar da yumuşak demedik der gibi.

çok iyi seslerle çalışıp düet yapmış bu gerçek müzisyenler şu an her ne kadar iyi yerlerde olsalar da bence daha fazlasını hakediyorlar. bu ülkede kaliteli müzik çıkaranların sayısı az ne de olsa.

(bkz: buralara yaz günü kar yağıyor canım)
yüce rabbim içini de dışını da bizim yememiz için yaratmış. gerçi ben deist olduğumdan bana: "sen yeme lan defol git" demiş de olabilir. olsun. yüce rabbim yaratmış. çok lezzetli.
sensiz atacak bu yürek
sensiz yanacak sigaram
sensiz solacak bu güller
ile derinden etkileyen sarkinin sahibi.
Kara degil mi sarkisi cok hoş olandır.
Sen ağlama şarkısı daha da güzel olandır.
muhtemelen yemesi en zor olan kuru yemiştir. serttir.
kuruyemişlerin şahıdır.

fiyatı pahalı mahalı ama insan yiyor işte. şu an yiyorum.

altıntop 150 gr. paketi fiyatı 9 tl.

daha ucuz isteyenler için yine 150 gr. pakette bim de simbad badem ve ucz de amigo badem 5 tl.

tabii ucuz malın yahnisi de yavan oluyor. altıntop taki lezzet ötekilerde yok.
Bir müzik grubu. Biraz eskimiş ve sevdiğim pek çok şarkıları vardır.
hakettigi ilgiyi gorememis bir gurup. Zira sarkilar harika. Vokaller,sololar ve diger calgilar mukemmel.