1. 1.
  bazı şarkılarda tersten dinlenince duyulabilen, şarkının içine gizlenmiş mesaj olayı.
  sanırsam en iyi örneği led zeppelin in stairway to heaven şarkısıdır.

  http://jeffmilner.com/backmasking.htm
  4 ... frozen hopes
 2. 2.
  (bkz: pink floyd)
  -1 ... unwanted
 3. 3.
  (bkz: aşkın gözü)
  ... ditty
 4. 4.
  mesajı itinayla şarkı içine gizleme olayı.
  şöyle luyor efenim, mishal kişi şarkının bir yerinde saçma sapan sesler duyulduğunda aslında öyle olamdığı anlaşılmasını sağlayan mesajlar içerir.
  Ya da insanlar şöyle yapıyor efenim: insanlar vermek istedikleri mesajı kaydedip backward olarak dinlerler. Ve bu lirik yapıya uygun tonlamalar ve kelimelerle normak olan şarkılarını yaparlar. işte sonra da sanatçı olduklarını ve dünyaya belki uzun bir süre kimsenin keşfedemediği bir mesaj verdiklerini düşünerek bunu kanıtlıyorlar.
  ayrıca nedense son zamanlarda dinlediğim ve özellikle içinde "death", "damn", "seks" içeren bütün şarkılarda aradığım ve merak ettiğim gizli mesaj olayı.
  link vermeden olmaz:
  http://www.reversespeech.com/music_reversals.htm
  ... chemsuk
 5. 5.
  2pac'ın this life i was lead şarkısında yaptığı iddaa edilen şey.

  https://video.uludagsozluk.com/v/backmasking-9385/  "yes i'm alive and me missing you" diyor sanki gerçekten de...
  ... enes
 6. 6.
  En çok led zeppelin tarafından yapıldığı söylenen eğlencelik ses kaydı. Tersten dinlenince olduğundan farklı bir anlam çıkıyor bütün olayı bu. Backmasking yapmanın birçok yolu var ama en kolayı : Verilmek istenen mesaj düz bir şekilde banda okunur. Bant tersten çalınır. Besteyi yapacak kişi buna en yakın melodileri çıkarır. Şarkı yazılmış servise hazır olmuş olur. (bkz: stairway to heaven)
  ... artik ne anladiysan
 7. 7.
  en güzel örneği için bakınız.
  (bkz: zaman)
  (bkz: namaz)
  7 -2 ... aaa666
 8. 8.
  the beatles'ın da birçok eserinde gerçekleştirdiği, şarkının ters çalınmış halinde mesajlar vermesi durumudur.

  https://video.uludagsozluk.com/v/backmasking-15518/

  2 ... the joker
 9. 9.
  usta işi demek yeğ midir teredüde gebe bırakıyorum lakin, derin dibi falan görünmeyen bi kuyu bu. derin kuyular kıvamında mesajların altında yatan amaçların ortaya çıkma noktası.

  araştırıyorum, günlerdir okuyorum sebebi de, şu illuminati denen olgu, zihin kontrolü, lady gaga'nın şarkı sözleri meali, gençliğin gidiş yönü.. he burada ben genç değilim gibi sığ bi ayak yapmak değil işim, yekten vereceğim tema anlamını bilmediğimiz her bi boku ''güselmiş yhaa bu'' başlığı altında dinleyip, onay vermemiz. olm nereye gidiyoz biz? diyerek bitirmeceğim elbet ama ne dinliyorsak araştıralım..

  kulaklarımızdan içeri ne giriyor? o sözlerin arkasında ne var, okuyalım cidden..

  yaşama sebepleri ardında bi bünyenin akşama kadar sözlükte bkz kasmaksa buyur düş de başını ye derim ben o zihniyete.. hakkını verir ne de olsa, mallıkta şahikaya nasıl çıkılır..

  neyse dallandırmadan diyorum ki, fena çalışıyo adamlar.. the beatles'ın john lennon ölümü vesaire. google var işte yavrum açıp okumak, araştırmak gerekiyo her bi naneyi..

  bu backmasking anlamsız bağırışları bildiğiniz çığırmak anlamlı hale getiriyormuş. amaç gizli olayları vermek ne de olsa.

  hee, yeni siteler çıkmış bu konuda baya aşındırıyorum tahipliyom yani anlayacağınız şu manyaklığı, yeni yeni ''backmasking teknik/metodlarıyla şarkı yazma siteleri kurulmuş.''

  çok iyi ingilizce istiyor iş, kimseye el-pençe olunmadan da araştırarak her şey bulunabilir artık. yeterki araştırıp öğrenme tekniği beyne yatırılsın. devir bilme devri(ymiş), devir kendini bilme devri(ymiş).** (yanımda anneannem var, o öğüt veriyo ben sözlüğe aktarıyom)*

  ez-cümle demem o ki; bu şarkılarda geçen sözler asla tesadüfi değil. zaten bi iş tesadüfle olmaz, vesile ile olur...
  ... saftrix
 10. 10.
  sagopa ve gökçe'de özenmiştir.
  1 -2 ... legend atk