bugün

insanı rahatlatır. bilirsiniz ki en yakınınız sizinledir, sizi hep koruyacaktır. sizi üzenlere sizden çok kızar. annem yanımdayken baba diye ağlamama sebep olan insandır.
rakı SofrasI varsa dahada neşElendiren durum.
oturursun sofraya alırsın rakını yada biranı konuşursun çokta iyi gelir adama sonuçta babandır sana değer verendir.
anneden uzakta baba oğul dertleşirsin sessizce.
Õzlenendir.
insana büyüdüğünü hissettirir. aynı zamanda rahatlatır. * *
güzel olsa gerek. hiç tadamadığım için bilemiyorum.
babalar çok hislidir ama göstermez belli etmezler. sana asla mahcup olmak istemezler. seni boynu bükük bırakmazlar. babayla konuşulması dertleşmek çok güzeldir, onların buna ihtiyacı hep vardır.
bi keresinde iş dönüşü hep arabayla dönerdik eve. bi gün trenle gidelim dedi babam. niye diye sorduğumda yorgunum araba kullanamam demişti. meğer o gün benzin alacak parası yokmuş. ama bunu hissettirmiyorlar işte. kıymet bilin oğlum bir gün bizde baba olucaz.
Cok ozendigim bir olaydir.babamla hic bir zaman oturup dertlesememisimdir.cok cok ama cok ozenirim.
güzeldir herhalde güzel, babayla dertleşmek olan.

Geçen adamın yanına oturdumda 2 dakika sonra kalktı. Şu an da karşımda uyukluyor.
imkansızdır.
anne ile dertleşmekten çok daha kolaydır.

anne şefkatlidir ama kadındır. kadınlar tartışma sırasında bulabildiği bütün materyalleri kullanır. en yakın kız arkadaşında yapar bunu, annende yapar, sevgilin de. bu yüzden kadın ilk başta çok daha şefkatli yaklaşırken sonrasında acımasızca da bir geri dönüş sergileyebilir. baba öyle değildir, aslında erkek öyle değildir. erkek için sözlü olaylar onları hedef almadığı sürece önemli değildir. baba bu anlamda çocuğuna yapılmış bir saldırı var ise tepkisini gösterir ama o an konuşur ve olay biter. uyuyunca geçer babalar için.
Sabah 4-5'lerde geldiğini unutmadın değil mi? Benim eve 2'de gelmeme laf ediyorsun diyorum.
Yanlış bir şeydi diyor.

Bu arada babam içtiği yerde marul yok diye, sırf bu yüzden hususi araç isteyip garsonu marul almağa yollayan adamdır yani. Bana yıllar sonra anlattılar. Ben babama dedim ki, sen bir marul için insan yollamışsın, abartmışlar dedi. Sanki hiç bilmiyorum yav adamı.

Ben hayat dersi almak istemem. Dini ders almak isterim, babam da çok güzel anlatır bana.
Uyuyorumdur kesin kaygıyla.
Bu bana çok uzak görünüyor. Babamla olan diyaloglarımızın çoğu zorunluluktan gerçekleşiyor. Bırak dertleşmeyi bir sıkıntım olduğu zaman bile söylemekten çekiniyorum.

Böyle sanki bütün sorun babamdaymış gibi yazıyorum ama kesinlikle öyle değil . Çünkü aslında bana babamla konusmak, dertleşmek değil de direkt babam çok uzak görünüyor. Doğduğumdan beri aynı evin içinde yaşıyoruz ama buna rağmen onun hakkında pek bir şey bildiğim söylenmez.
Belki ben konuşmayı denesem, biraz kendimi açsam ufak bir ışık görünebilir ama bunları yapmayı denedim diyelim ne tepki vereceğini kestiremiyorum. Büyük ihtimalle umrunda olmazdı. iste Bu şekilde düşündüğüm için hep geri tuttum kendimi.
Aslında bu konu hakkında düşünmek istemiyorum. Bana yokmuşum gibi davranan biri için kafa patlatmaya değmez. Kendimi salak gibi hissediyorum umursadıkça.

Neyse ne, babamla aramız pek iyi olmasa da melek gibi bir annem olduğu için çok şanslıyım. ))
Asla beceremediğim hede. Ne zaman baba oğul dertleşmeye kalksak sonunda neredeyse birbirine girecek duruma geliyor. O diyor ki senin yüzüdnen bunları şunları yaşadık ancak kendisi benden farksız olduğunun farkında değil.

Aslında maalesef babası'nın oğlu denilecek bir tipim.
Bu hayatta sahip olduğum her şeye önce Allah sonra babam sayesinde sahip oldum.

Keyifle sohbet ederiz. Karşılıklı sigara ve içki içeriz bazen.