bugün

uludağ sözlük yazarlığı yemini ederek, ailemize nail olmuş yeni bir yazar.

(bkz: hoş geldiniz)
yazarları kızdırmak için gece saatlerini seçip yemek başlıklarını uplayan yazar. şakaysa komik değil ciddiyse çok komik.
(bkz: elif şafak)
elif şafak'ın yazmış olduğu ve çok konuşulan kitaplarından biri.
tebessümle okuyorum ben bu adamın entrylerini.
elif şafak'ın kitap isimlerinden para ve ün götürdüğünün kanıtıdır. rapor gibi yazılmış, edebi hiç bir değeri olmayan romanlarının(!), böyle süslü isimlerle ilgiye sunulması gayet akıllıcadır. zaten elif şafak'ın zeki olduğunu düşünüyorum. hem de böyle konuları ve özellikle aşk'ı anlatamayacak kadar zeki. akılla anlatamazsın bunları, anlayamadığın için. neyse iyi pazarlamacı olur ondan. dücane cündoğlu'nun tabiriyle, şems ve mevlana'yı aşk pazarında sattı o.
(#10958017)

araştırmacı ayarcı yazar.

buna troll diyene de ne dense boş...
elif şafak'ın en çok merak ettiğim kitabıdır ama ne zaman bu kitapı alsam arkadaşlar sağolsun ödünç alıyorlar ve artık almamaya ve okumamaya kararverdim.bu niyetle yazarken bir de baktım ki yazar-mış.
(bkz: baba ve piç)

bir adet hayvan dostu.
kıbrıs hakkında bilmeden atıp tutan yazar.yazık.işçinin 4000 euro aldığını sanıyor.işçi 1.200 alır burda.halkın kumarhanelerle içiçe yaşayıp ahlaksızlaştığını sanıyor.kıbrıs halkının kumarhanelere girmesi yasaktır.ayrıca o kumarhanelerin sahibi bile kıbrıslı değil türkiyeden kara para aklamaya çalışan vatansever(!)mafyalardır.
iddia edildiği gibi eş cinsel olmayan yazar.
dersim katliamıyla pkk olaylarını aynı zanneden hatta nerdeyse seyit rızayı da pkk lideri zanneden beyni sulanmıs yazarcık.
pkk olayları ülkeyi 30 yılı aşkın süredir, uğraştıran maddi ve manevi ağır kayıplar verdiğimiz olaylardır.
dersim olayları ise hava ve kara operasyonlarıyla kısa sürede bastırılmıştır. iyiki de bu şekilde bastırılmıştır. aksi taktirde uzun süre başımızı ağrıtacak ve doğuda halkı isyana teşvik edecek bir bölge olacaktı dersim. büyük türkiye cumhuriyeti içersinde küçücük bir kara parçası devlete itaat etmiyor, özerklik istiyor ise o yer kanla da olsa elbette devletimize bağlanmalıydı. zira öyle de oldu. bu sebepten bölücü başları ile seyit rıza ve yandaşları arasında hiçbir fark yoktur.
içimizi burkan tek şey dersim operasyonunda ölen sivil ve suçsuz insanlardır. ama kurunun yanında yaşta yanar misali yapılacak bir şey yoktur. bu yüzden, bundan 75 yıl önce yaşanmış bir hadisede günümüzde hangi insanları veya kuruluşları suçlayabilirsiniz ki? bu benim fikrimdir. bu ülkede düşünce özgürlüğü var ise ( -ki yoktur ) herkes birbirinin düşüncesine saygı duymalıdır. ( hakaret içermedikçe ). bu yüzden üstteki yazarcığın ve bir üstteki babası hariçin fikirlerine saygı duyuyorum. ( hakaretler hariç ).
baba olan bir yazardır. inşallah daha da mutlu olur insanı. **
iyi yazar.
daha önce gay, şimdi de bayan olduğu iddia edilen ancak ısrarla erkek olduğunu belirten yazar.
bir yıl önce hoşgelmiş diye karşılanan, fakat hoşbulmuş deme nezaketinden yoksun olan, hoşbulmuş yazar.
#15240474 bütün sanat camiasını yasa boğmuştur.

allahını kitabını seversen dinle kardeş, bize bu kötülüğü yapamazsın!
o entryde malum sanatçıyı ben ve benim gibi yaptığı müziği bir dönem dinlemiş ama bölücü olduğu anlaşılınca dinlemekten vazgeçen, hatta, nefret eden insanların düşünceleri anlatılmıştır.
koministimam sen de dinle lütfen! sen dinlemezsen müzik dünyasının hayat damarlarından biri kopar.
Erkek olan yazardır kuşku yoktur.. Mobil bağlandığı halde uzun ve sıkıcı olmayan entryler girmektedir bravo denilesice şahıştır efenim..
(#15324241) çoook beylik tespitleri olan yazar canım! öyle böyle değil. birilerinin yerine koymaktan bahsediyor kendini, yok eşcinseller, transeksüeller daha sonra da bu insanların meclise girmesi lazım diyor, işin komiği ise selahattin demirtaştan, ahmet türkten daha çok bu sandalyeleri hak ediyorlar şeklinde not düşüyor.

bu mu lan eşcinsellere verdiğin destek? bu gün ahmet türk ten, selahattin demirtaş tan, sırrı süreyya dan daha fazla orda oturmayı hak eden eşcinsellere yarın demezler mi, "bilmem kimler meclise girmeli, bence orda oturan ibnelerden daha çok hak ediyorlar" diye?

bir kere de kaş yapayım derken göz çıkarmayın, kendiniz ile çelişmeyin, iş olsun diye entry girmeyin, dikkat çekmek için yazmayın, tek derdiniz bu olmasın. yaptığınız bu ufak hatalar yüzünden eleştirilince de; "işi gücü yok bizi takip ediyolar" diye ağlamayın!
"
beni takip ediyorlar diye ağlayacak karaktere sahip olmayacak kadar, sanal ile reel hayatı ayırt edebilecek olgunluğa sahip bir insanım. ayrıca, hatalı bir şey yazdığımdaa, özür dileyecek kadar da egosuzum. ( sana da düşman değilim. ha! bu adam geçen gün bana şunu söyledi, hadi şimdi onu rezil edeyim demeyecek kadar da kindar bir bünyeye sahip olmayan bir insanım ).

bugüne kadar, gerek sözlükte, gerekse normal hayatta eşcinsellerin yaşadığın zorlukları defalarca dile getirmiş, ülkemizdeki homofobik düşüncelerin ne kadar insanlık dışı, çağ dışı olduklarını söylemiş bir insan olarak, arkadaş ortamında, defalarca eşcinsel olduğum zannedilmiştir. ( ki bunun aynısını sözlükte de yaşadım ) ben her zaman, benim gibi olmayan insanların da hakkını savunmuşumdur. atatürkçü ve demokrat bir insan olmama rağmen, türban ile meclise girilebileceği görüşünü savunduğum için, dincilikle, yobazlıkla suçlandığım da olmuştur.

bu yüzden o sözleri, laf olsun diye veya dikkat çekmek için yazmadığımı bilmeni isterim. pkk yandaşlarının meclise girilmesine izin veriliyorsa, onlardan çok daha insancıl olan, çok daha değerli olan eşcinsellerin de meclise girmesi gerektiğini, entrymde gayet net açıkladığımı düşünüyorum. özellikle, onlardan çok daha değerli olduklarını söylemem herşeyi açıklıyor.

ayrıca, senin de eşcinsel olmamana rağmen, onlar adına düşünüp, incinmesinler diye bana bu uyarıyı yapman, ( yanlış düşünsen bile ) beni az da olsa sevindirdi. çünkü bu, bu sözlükte eşcinsel haklarına saygı gösteren insanların varlığını gösteriyor.
(#15328677) yeni mecraalarda görülmek istenilen yazar.*
bir beşiktaşlı olarak, beşiktaş - fenerbahçe maçında, maçın atmosferine fena halde girerek, iddialı bir başlık açmış, daha sonra o başlık acı acı, münasip yerine girmiş yazar.
fenerbahçelileri gönülden kutluyorum. inşallah şampiyon olursunuz.
ama, herşeyden önce beşiktaş basketbol takımını kutluyorum. bu başarı, mağlubiyet üzüntüsünü unutturmuştur.