bugün

söylenmesi kimisi için çok zor olan , kimisinin söylese duyurmasının imkansız olacağı söz öbeğidir. herşeyin düşünlerek söylenmesi gerekir fakat bu cümle kendini bu sınıftan ayrı tutar düşünüp söylemek için bir neden yoktur ve olmamalıdır da. karşılıksız seven bir babanın duymayı hakettiği küçük ama çok şeyi değiştirecek cümledir her fırsatta dile getirmek gerekir. pek geç kalmasak iyi olacak..

ps... geç kaldım..
söylenmesi zor olan cümle "baba seni seviyorum" değil, "seni seviyorum"dur. bunu bir arkadaşınıza veya sevgilinize daha rahat söyleyebilirsiniz ancak bir aile ferdinize söylemek, hele bir de erkekseniz, çok daha zordur.
"baba" kavramı o kadar duygu yüklü bir kavramdır ki anlayanlar için, "seni seviyorum"la aynı söz öbeği içinde kullanılmasından asla kaçınılmamalıdır.
hiç kullanmadığım ve kullanmak için bir sebep olmayacak söz öbeğidir.
söylenmek istenen ama söyletilemeyen.
-baba seni çok seviyorum!
-iyi ben de ananı...
-baba seni seviyorum
-biliyorum zaten yavrum *
babaların bildiği olgu. *
-baba seni seviyorum.
-bende seni oğlum bende seni, yavrum benim..
-seni deil be müslüm babayı seviyorum ben!
-piç kurusu!
zordur bizim oralarda bunu söylemek ama baba bilir sevildiğini. eve gelince hemen topralanırsınız, eğer uzanmışsanız kanepeye.

para verir elinize, aldıktan sonra teşekkür bile etmezsiniz. o bilir anlar. bayramdan bayrama elini öpersiniz. o da sizin yanaklarınızı.

annenizdir babanızla iletişim aracınız. ona kızar babaya duyurmasını istersiniz. anne dersiniz bazen: babam nerde ya. bu kadar çalışmasa keşke. hem bende çalışıyorum artık.

sonra gecenin bir yarısı baba gelir eve. yorgundur, siz oturuyorsunuzdur.
- "hoşgeldin" baba dersiniz.
- "hoşbulduk" der. ama iki tarafta bu iki kelimede her güzel şeyi anlatmıştır, anlamıştır.

bir gün onu özleyeceğiniz , oan neden lan , neden sarılıp bağıra bağıra baba seni seviyorum demediğiniz aklınıza gelir. oysa çok geçtir. belkide, geç değildir.
babasını seven çocuk söylemi. belki anneye bile yetmez bu söz, sevgiliye hiç yetmez ama bir baba bu cümleyle bir ömür yaşayabilir yetinebilir.
söylemesi en zor cümlelerden.
babaya söylenebilecek en baba sözdür.
o da duymak ister nitekim , ama duysa bile sevincini belli etmemelidir.
ben de seni seviyorum oğlum demek ister , ama duygularını saklamak asil gösterilmiştir , öyle öğretilmiştir ona.
ve siz söz verirsiniz evlenip çoluğa çocuğa karıştığınızda , duygularınızı bu kadar saklamamaya...
sarılarak yapılan şekli, söylemekten daha kolay olandır.
Birine sevgiyi hissettirmek için sadece'' seni seviyorum'' demek gerekmez. davranışlar anlatır zaten. seni seviyorum demek kolay olmasada, hissettirmek çok kolaydır. ve değeri olanda budur... babaya sevgiyi hissettirmek, baba için yeter, artar bile.
çocuğun babasına söylediği sevgi cümlesi.

çocuğunuz tarafından karşılıksızca söylenirse duymak dünyalara bedeldir.
gönülden tüm içtenlikle geçtiği halde dilden dışarı çıkarması çok zor olan cümle. geç olmadan söylemek gerekli.
hayatim boyunca demedigim laftir.
sayacak olsam ya 2 ya 3 kez demişimdir heralde babama. daha çok arkadaş gibiyiz çünkü. yanaktan makas alıp "oo güzellik" veya "yerim seni sosis" demeler falan daha samimi bence. *
kaç yıllık babamdır kendisi ama henüz bu cümleyi kurmadım,kuramadım.
baba, seni seviyorum.
iki çok büyük anlamlı cümlenin yanyana gelmesi. ulan nasıl 2 cümle "baba"dan cümle mi olur diyeceksiniz. baba kelimesi dünyalara tekabül eder. (evet birden çok dünya vardır) her yiğidin harcı da değildir bu iki cümleyi yanyana getirmek.
Baba seni seviyorum. Bu cümleyi söylemeyi çok isterdim ama o cümleyi söyletecek kadar sevdiremedi bana kendini
Babaya onu demek çok güzel bi duygudur sevdiği hissedilir erkekler ama genelde diyemez o cümleyi hatta sevdiğim kisilere demekten bikmam.
erkek olan adam için söylemesi zordur. ayrıca iç anadoluda doğmuş, büyümüş, oranın örf adetlerini görmüş biriyseniz, klasik bir baba oğul ilişkisi olacaktır. ben söylediğimi hayal edemiyorum. oturup ağlardım galiba.
Söyleyin oğlum yoksa... Bir mezar taşına bunu söylüyor olmak acıtır içinizi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar