bugün

beşar esad'ın arap milliyetçisi partisidir.
Baas Arapçada yeniden diriliş anlamına gelen sözcüktür. 1940'ta Şam'da kurulan bu parti, orta Doğu'da sosyalist, birleşik ve laik bir arap devleti oluşturmayı hedeflemişir. Sloganı birlik, özgürlük ve sosyalizm olan Baas Partisi özel mülkiyeti, gelir adaletini, planlı kalkınmayı ve kaynakların millîleştirilmesini benimsemiştir.
Maddelerinde tüm Arapları toplayan parti diyen ama ne hikmetse Şii leri üstte tutup Sünnileri al aşağı eden saçma Esed'in partisidir. Bu şerefsiz yüzünden biz ekonomik olarak zor durumda kalıyoruz. Ulan kimsede suikast düzenlemiyor. Geberip gitse de kurtulsak.
Pkk nın değil chp nin veya ucundan kıyısından tkp nin arap versiyonu diyebiliriz. ideolojik yaklaşım olarak.
bütün arapları sosyalist bir devlet altında tek çatı halinde toplama ideolojisi vardır. sosyalizmin son kalelerindendir. destek verilmelidir. arap memleketlerini hizaya getirmiştir. burjuva emperyalist batı medyasının yıllarca diktatör diye kakalamasına rağmen görüldü ki, baas partisinin devrildiği ırak gibi ülkelerde baas rejiminden sonra ülkede ne huzur, ne istikrar kalmış, kafa kesen işid gibi cihatçı orospu çocukları cirit atmıştır.

yıkılmaz kalelerinden biri abd emperyalizmine karşı yıllarca direnen beşar esad reistir.
Aklima good old days'i getirmistir bu basligi gormek. Aglatmayin lan adami!
(bkz: Irak baası) baasi Suriye ye has bir parti sananlarin milleti eleştirdiği başlık.
He he ırakta zaten nusayriler var. Irak baası saddamın artiklaridir. Ben de ondan bahsettim. Ama cahil anlamaz dediklerimi.
Şu anda eski baasçılar hidayete(!) ererek komünizm ve milliyetçilikten kurtularak Irak şam islam devletinin üst düzey yöneticisidir. Adamlar bir anda 180 derece dönüş yapmış, bunu kenara not düşmek lazım.
Arap sosyalist diriliş partisidir. Hem sosyalistler, hem milliyetçiler, hemde islamcılar. Türkiye de örneği vatan partisi - doğu perinçek dir.

işid, öso ve pyd li ibneleri gördükten sonra mumla aranan partidir. Suriyenin meşru iktidarıdır.
islamcı değiller ama Arap devletlerini birleşdirmek istiyorlar. Nazidirler. Sosyalist arap ırkçılığı.
suriyeden emparyalizmi ve müslüman kardeşleri def eden partidir.
anti-amerikan ve anti-siyonist bir parti olduğundan global güçler tarafından sevilmez, öte yandan avrupa milliyetçileri tarafından desteklenir ve sevilir. arapların ittihat terakkisi diyorum ben bunlara.
arap sosyalizmidir. bi' nevi nasyonal sosyalizm. bu tip oluşumların desteklenmesi faşist bir duruşun ürünüdür ancak spesifik olarak suriyede durum biraz değişiktir. zira baasın alternatifi kafa kesen orospu çocukları olunca, insan ehven-i şer deyip baası tercih etme noktasına gelebiliyor. ki suriyede baas rejimine isyan eden bu kafa kesici orospu çocuklarının destekçilerini bilince. suudi arabistan, katar, türkiye... insan anlıyor ki, baas düşüp diğeri iktidara gelince, milletin anası sikilecek. yav kısaca, baasa göt dersek, suriyedeki alternatifine orospu çocuğu demek bile bizi kesmez. amma küfrettim amk.
diktator hanedanligin şeref yoksunu partisidir efendim. rejimi de saglamdir baas rejimi sayesinde suriye nüfusu yariya düşerek baya hafiflemistir.
başlığı; ''bass partisi'' okumak*
diktatörlerin partisidir. arap miliyetçiliği yaparak bugüne kadar pek çok türkü de asimile etmeye çalışmışlardır. son baas olan esad rejimi, esad ile birlikte cehennemin dibini boylayacaktır.
(bkz: cum cum partisi)*
(bkz: arap milliyetçiliği)
arap sosyalizmini yayma amacı ile kurulmuş, genel olarak nusayri kesime hitap eden arap milliyetçisi faşist birliktir.
3 önemli ilkesi; vahda(birlik), hurriya(özgürlük), iştirakiye(sosyalizm) dir.
(#17570445)
arapların modernist düşlerinin somutlaşmış halidir.

edit: bir kötü, bir de iyi oy almış. neyi oyladınız lan anlamadım?
arapların chp si.
milliyetçi sosyalizm görüşünü benimseyen parti. tüm arap ulsularını sosyalist bir devlet altında birleştrimek için kurulmuştur. bir dönem ırak ta egemendi şu an sadece suriye de egemen partidir. ama dikta rejimi uygulanır. yani amacından sapmış bir partidir bir bakıma.
(bkz: libya halk sosyalist cemahireyesi)