bugün

türkiye nüfusunun %13 ünün sahip oldugu kan.
en sevdiğim kandır. tadı da güzeldir.
(bkz: sözlükteki kankardeşler)
ilk ortak yanımız, kanımız... *
alfabeye alınca ikinci ya daüçüncü kan grubudur b tipi protein içeren çökeltebilir kandır.
biriside çıkıp istemedi şu kan grubunu. vereceğim,alan yok.
genel alıcı ab rh pozitif grup kanla kanki olabilecek kan grubudur.
kan grubum. bugün ege üniversitesinin özellikle aradığı kanlardan birisi. keşke izmir'de olsaydım. bismillahla orucu bozar, gider kanımı verirdim.
Kan grubum, rengi bir ayrı sıcak bence.
Ne güzel rengi vardır, ayrıca 0 rh pozitif kadar olmasa da tatlı.
rengi güzel, tadı leziz; dahil olduğum kan grubudur.
içecek misali tanımlamalara maruz kalan kan grubu.

buz gibi bir tane tepeme dikesim geldi amk*. gerçi benim kan grubum da b+ kola bir hortum atıp ucuna bir musluk mu bağlasam ki. arada susadıkça içerim.
damarlarimda dolaşan sıvının türüdür.
şişirilmiş balon bir kandır.
ya bb 00 ya b0 00 ya b0 b0 kanına sahip olan kadın ve erkegin birleşmesinden dünya ya gelen insanın muhtemel kanıdır.
(bkz: b rh pozitif kadin-0 pozitif erkek iliskisi) nin basrolundedir.
benim kanımdır. en son ben üşürüm kışın gezince. milletten çok küfür yerim bu yüzden.
bir b rh negatif değildir.
Protein agirlikli beslenmeyi seven insanların kan grubudur.
kandaşlarım benim.
B rh negatf-pozitif ve 0-+ dan kan alabilen kan grubudur. Ayni zamamda icinde bulundugum kan grubudur.

Edit:adam b oldugum icin beni eksilemis.
Bende olandir aslinda olmayandir. Keske olsada bagis yapsam ihtiyaci olanlara can versem. Kansizlikta kotu
Tamamen zıt antijenlerine sahip olduğum kan grubu.
genetik kökeni orta asya olduğu düşünülen kan grubudur. asya ülkelerinde b aleli bulunma yüzdesi %20-30 arasında değişir. batı avrupa'ya doğru gittikçe bulunması iyice zorlaşır.

edit: bunu okuyup da cahil gibi sırf b pozitif olduğunuz için kendinizi orta asyalı yapmayın. ben b kan grubunun çıkış noktasının asya olduğunu belirttim. sadece 10 jenerasyon geriyi düşünsek bile bu gen size 1024 atanızdan birinden gelmiş olabilir ki çok daha gerileri düşündüğümüzde yüzbinlerce atayı düşünmek gerekir.
Demekki orta asya'dan olduğumun kesinleştiği kan grubu. *