bugün

a planı işe yaramazsa kullanılacak olan, çantada keklik plandır.
nam-i diğer; (bkz: yedek plan)
çoğu zaman asıl plan yerine uygulanan, can simidi nitelğinde plan. Çıkış hatta kaçış planı, insanın her durumda bir alternatifi olmalı
her zaman için a planından daha güvenilir olmak zorundadır.
güney kıbrıs rum kesimi'ne; karşılıksız, bir liman ve bir havalimanını açmak/açmayı istemek.

allah c'yi göstermesin
varolması temenni edilen plandır.

+efendim a planımız çuvalladı ne yapalım?
-b planını devreye sokun
+olumsuz
-ne demek olumsuz
+b planı için gerekli olan personeli a planın çuvallaması sonucu kaybettik
-bunun için bir planınız varmı?
+b planını hazırlayan .bneyi aramak dışında mı?
-???
her zaman önceden düşünüldüğü iddia edilen ama genelde a planı işe yaramadığında, son dakkada uydurulan plandır. popo kurtarma planı da denebilir.
Radical Noise grubunun bir albumu.albüm ismi PlanB olsa da Türkçe'ye bu şekilde cevrilir.
a planından sonra gelen plandır.a planı işe yaramassa b planı devreye girer ve hep ise yarar. ilk önce b planının kullanılmaması hala meçhuldur
tabanlara kuvvet koşuyorsan b planı başlamış demektir...
eger bir işe başlanmadan önce b planı hazırlanmışsa bilin ki b planı uygulanacaktır.
adam mal, kendisini biliyor.
a planı siksen işe yaramaz.
aslında b planı diye birşey yoktur. çünkü ikinci bir plan yapmak zaten ilk başta yaptığınız a planının içindedir.
ilk planın başarısız olma ihtimalinin yüksek olmasından dolayı yapılmıştır.
yapılan istatistiklere göre içinde b planı olan olaylarda a planından daha çok kullanıldığı tespit edilmiştir. **
(bkz: tespit yapmışın canlar)
dosta güven,düşmana korku veren plandır. kendileri aynı zamanda a planı ile yakınen kanka olup, bir aksilik durumunda büzükteşlikten çıkıp, münferit hareket etmesi ile işlev görür. b planı ketumdur,naiftir,her an araya girmeye çalışan c planına,bileğinin en kalın yerini itinayla yalayarak nah çekmesiyle ünlüdür.
(bkz: plan-b)
blendax reklami kizlarinin park yeri bulmak icin kullandigi varyasyon.
a planını siktir ettik sonra hangi harf vardı lan?
izlenilen bazı filmlerde insana, " ulan ne zaman tasarladınız, ne biçim bir plan bu, herkes hemen uygulamaya hazır lan bu planı" diye düşündüren, çoğunlukla işe yarayan, hatta "ulan madem böyle bir b planı vardı, a planını ne bok yemeye uyguluyorsunuz ki" diye isyan ettiren mucizevi plan.
annelerin kızları için a ve b planları vardır. şöyle ki..
a planı - doktor ol.
olmadı mı.. geç b'ye..
b planı - doktor koca bul!
(ben a planını gerçekleştirdiğim halde annem hala b planında ısrar ediyor, işte onu anlayamıyorum!)
a planının işe yaramaması sonucu yussuf yussuf eden bünyeden göt korkusuyla neler ortaya koyabileceğini ispatlayan plandır.
kutsi'nin aradığınızda telefonu açmayanlara, sesinizi duyduğunda telefonu kapatanlara kapak olacak şarkısı. işte sözleri;

Kendime geldim geleli bu evde duramıyorum
Her hali bende saklı kimseye diyemiyorum
Bazen hatırlayıp geceleri gündüze bağlıyorum
Ne kadar hatalıymışım yeni anlıyorum

Acaba her şeyi göze alıpta arasam mı
Ya geri çevirse yıkılmaz mıyım
Korkunun ecele faydası yok
Böylede yaşayamam ki

Herhalde sesimi duyunca kapatır telefonu yüzüme
Bi b planı yaparım o zaman bende kendime
Bi yerde bulurum o aşkı gönlüm
Yeterki sen üzülme.
içerdiği ihtiyat sebebi ile korkaklıkla ilişkilendirilemez.

ihtimalleri; hesaplamak, kontrol etmek ve yönlendirmek korkaklıktan ziyade deha ile içiçedir.

bütün bu ihtimallerin farkındayken riske atılmaktan çekinmemek, cesarettir.
gerisi aptal cüretidir.
jennifer lopez in başrol oynadığı bugünlerde sinemalarda gösterilen filmdir.
sanıldığının aksine a planı olmazsa uygulanacak olan plan değildir, back up yani geri toparlanma fiilinin baş harfidir. planlar a b ve c gibi sıralanmazlar.
aslında a planı işe yaramadığında devreye girmesi beklenen plandır. ancak genelde ortada uygulanması muhtemel olan bir b planı pek bulunmamıştır.
amerikan filimlerinin olmazsa olmazı.

-sıçtık mayk.
+b planımız var canıtın.
-he tamam. ahaha hemen moralim yerine geldi amk.
+ehe ehe.
güncel Önemli Başlıklar