bugün

aşk acısı çeken, boynu bükük, kara talihli aşığın, kendisini arabesk müziğin o uçsuz bucaksız depresif tınısına bırakması ilişkisidir. bazılarına göre aşk acısına en iyi arabesk müzik gelir, daha da batmak için dibe.
ağırlıklı olarak orhan gencebay,cengiz kurtoğlu gibi şahane adamlar dinlenir.bi yandan kafa çekilir.durum hiçte iyiye gitmiyodur...
(bkz: resmini öptüm de yattım) *
aşkın verdiği ruh yorgunluğuna ilaç gibi gelen müzik çeşidi
aşk acısı çeken kişinin, acısından daha büyük acılar, işkenceler olduğunu algılamak, anlamak amaçlı bulunduğu eylem. arabesk dinlemenin verdiği acı, aşktan daha fazladır zannımca arabesk sevmeyen biri için. inanmazsanız şehirlerarası bir otobüste 10 saat boyunca müslüm babanın şarkılarını dinleyin. acı macı kalmaz, çektiğiniz işkenceden kurtulmak için dua edersiniz...
(bkz: ask acisi turkce cekilir)
ilk akla gelen temsilcileri şunlardır;

(bkz: ibrahim tatlıses)
(bkz: hakan altun)
(bkz: müslüm gürses)
(bkz: ferdi tayfur)
(bkz: cengiz kurtoglu)
(bkz: orhan gencebay)
(bkz: emrah)
(bkz: yasar ipek)
ulkemizde gayet dogaldir.ibrahim tatlisesi sevmeyen imparatorcu kesilir muslum baba sayilir ask ozlenir sevgilinin ardindan aglanir.ask acisi arabeskle artar.dogru orantili bi iliski vardir ki ask acisi artinca daha agir,damar parcalar dinlenir, arabeske bagimli olunur..azinin yarari cogunun zarari olayi burada yoktur cunku sonu iyi degildir (bkz: intihar)
(bkz: duygu somurusu)
aşk acısı üzerine arabesk ve birde rakı mükemmel üçlü
şarkıları anlamlı yapan insanların hislerine ne derecede yakın olduğu ve anlattığıdır,hal böyle olunca ^aşk acısı^ temasını da en güzel arabesk müzik işlemiştir yıllardır.
aşk acısı çeken herkes en azından bir kez bile olsun arabesk bir şarkıyı kendi için yazılmış gibi manidar bir şekilde dinlemiştir bence.
aşık kişi istemese de bünyenin istediği durumdur. genlerimizden mi geliyordur nedir bilinmez ama her aşk hai bizi arabeskin sıcak ve dipsiz kuyularına çeker. hangi aşık ibrahim tatlıses, müslüm gürse, orhan gencebay ve gibi gibileri dinlememiştir ki...* ***
et ile tırnak gibidir. zira aşk acısı çekmeden dinlemez insan.
aşk acısıyla insana kendini tam anlamıyla ezik hissettiren şarkı türüdür. tüm ezik arkadaşlar dinlerken ezilmenin tadını çıkarırlar.
aşk acısını jilet darbeleriyle pekiştirmek isteyenlerin buluşma noktasıdır.
tencere kapak gibidir.
öldürmez süründürürler.
(bkz: orhan baba yardım et)*
kuru fasulye-pilav ilişkisi kadar sağlam bir ilişkidir. her ikisi de gaz yapar.
ancak bir mazoşistin işidir.
alkolsüz bir işe yaramayan ikilidir. bu ikiliye bilimum alkollü içeceklerin katılıp, üçlü takılmaları co daha etkilidir.
acıyı en üst seviyeye çıkartıp, nasıl belli bir süreden sonra burnumuz kötü kokuya karşı alışkanlık yapar hissetmeyiz ya, ha işte aynı mantıkla acıya karşıda hissizlik oluşturup hissetmeme durumuna geçmeye çalışmaktır.
o kadar tarifsiz ki aşk acısını anlatmak . biri senin için o kadar yalın ve damardan anlatınca dinliyorsun galiba . orhan hoca bu konunun en iyisi bence .
Bence hiç olmayandır.
Arabesk şarkıları hep mutlu olduğumda dinlerim.
insanı aşktan soğutur. Acıya ilaç gibi gelir bence. Denemedim ama