bugün

entry'ler (49)

atalanteyim

Son Nefes

Nefes nefese eklenecek
Son nefes elbet gelecek
Nefes israfı yapanlar
Son nefesi zor verecek..
Ayşe Hazan Aydın

atalanteyim

Hepimiz deliyiz, akıllı taklidi yapmayı bıraktığımız anda tımarhaneye kapatılırız:)

atalanteyim

Bence olmamış diyenlere soruyorum: Senin önerin ne?

atalanteyim

Sevgiye tembellik yaraşmaz...
Yaraşmaz işte...
O, Tanrı'nın bizi denemesidir.
Başımıza ne gelirse gelsin, sahip çıkmamız için.
Sevgi, en çok da zor zamanların enerjisidir.
Seni, yolda kararlılıkla tutan..
Off bile dememektir sevgi.
Canını koymaktır,
Ruhunu..
Sevgi,
Sendir.
Üşenmezsen elbet...

atalanteyim

Boş verip , dolu alınmaz.
Ruh, beden, akıl bir bütündür.
Demek kolay...
Tanrı, izler adamı...
Lafla peynir gemisi yürüseydi,
Fareler, limanda beklemezdi,
Bir gün gelecek diye...
"Ben yaptım oldu!" dersen,
Yaptığınla başbaşa kalırsın.
Bir gün,
Belki de.
Unutma,
Terazinin bir tarafında bedenin varsa,
Diğer tarafında ruhun var.
Ve o yolculukta
Tek bir kriter var:
Boş verip dolu alınmaz!

azrail

Azrail geldiğinde,
Ne söyleyeceğiz?
Aslında anladık da,
iş,güç,
Çok meşguldük...
Aslında anladık da,
Yemedi mi?
Kim takar ki seni?
O saatten sonra?
Sen söyle!

bu kirli dünyaya çocuk getiren anne

böyle düşünen insanlara karşı durmayı bilen kadındır . yürekli ve güçlüdür . çocuğa sahip olmayıp , onun ancak kendisine emanet edildiğini ve kendisinin insanın yaşam hakkına hizmet ettiğinin bilincindedir . cesaret edemediği için doğurmayan kadına şöyle der . senin için çok üzgünüm . ne kaçırdığını hiç bilemeyecek ve gerçek sevgiyi maalesef tadamayacaksın .

madonna

kardeşim Madonnayı okuduktan sonra bir kadının ne kadar şeytan olabileceğini gördüm ve korktum . son derece bencil ve acımasız bir kadın .

matematik

ingiltere'de 9 yaşında bir çocuk matematik dersinde tahtaya şunları yazmış. sevgili matematik, artık lütfen büyü ve kendi problemini kendin çöz !..

keşke

cesurum ben . keşkem yok . tek keşkem kalp kırmalarımdır onu da bilir ve af dilerim .

başlangıç

kopuş... bebenin plesanta'ndan çıktığında haykırışıdır . başlangıç , umuttur . bekleyiştir . bilinçaltında hayatını temize çekme sanrısıdır . 0-7 yaş arasında yaşarsın başlangıçları . bir daha da yenilenen versiyondur . ta ki ölene kadar...

son

son, başlangıçtır ... var olma halidir . tükettiğin herhangi bir şeyden kurtulma ferahlığıdır . berbat ve hasta bir kocadan boşanmadır . kan emen bir işten ayrılmaktır . seni öldüren bir acıyı terk etmektir . iyi bir filmde son, sonu bilememektir...

moment

moment, çocuğunu eline aldığın an'dır . sekste orgazm, yaşamda son nefestir . evindeki su kablumbağasının yemi aldığı an'dır . gitmeye karar verdiğin o muhteşem durumdur . tamam ya neden olmasın kararını verdiğin durumdur . ne olacaksa olsun dediğin bir vazgeçiştir . diyet yaparken o koca pizzayı tek başına mideye götürmendir . senle varım demedir . an, yaşamın atomik parçalarıdır .

günah

günah, iç sesindir . kim söyler ne zaman ve neden bilinmez . ama o söyler . sen, ya dinlersin ya da gidersin aynı şeklide . ama o, günahtır, vicdandır ...

sözlük yazarlarının ruh halleri

içimdeki tüm canavarları koydum gitti satırlara... ohhh sefam olsun...

türk halkının mutsuz olması

öz kaybolduğundandır belki de . ait olduğumuzu unutmaktan . aitmişiz gibi davranmaktan . belki hızlı büyümekten . belki de büyüyemekten ...

iyi gibi görünüp yaklaşınca psikopatlaşan kız

bazen de mış gibi yapan erkek görünce pençelerini çıkaran kızlardır . ya da ben öyle yaparım . dürüst ol ciğerimi ye . ama bana yazma ...

bir erkekle tanışma yöntemleri

tanrı bana harika gözler vermiş . ben bakarım o yakıcı yeşil gözlerimle ve anlamlı . o anlar ve ya yanıma gelir ya da ben gider yanıma onu alırım . ne istiyorsam onu söylerim . ve erkekler dürüst kızlara bayılır .

noktalı virgül

noktalı virgül, ne nokta ne de virgül koyabildiğin durumdur hayatta . hani , sanki anlatacağın başka şeyler de varmış gibi hissedersin . ama nokta koyamazsın . bir açıklama çabasıdır kendince. gitmek istersin yazarken de gidemezsin . son bir kez ; denersin ...

ardıma hiç bakmadan

ardıma bakmadan giderim; ben, sadece ben diyen birinin ardından... ardıma bakmadan giderim ; varoluşu sadece kendi varlığı zanneden biriyle karşılaştığımda , ardıma bakmadan giderim ; dünyada olup bitenler umrunda olmayanlarla karşılaştığımda , ardıma bakmadan giderim ; ardına bakmayanları gördüğümde...