bugün

duygusuzdur.
aslında ağlayan ancak ağladığını dışarı vurmayan kızdır.
ağlamaya değecek şeyi olmayan kızdır. şu hayatta en değerli şey gözyaşıdır. kimin için ve ne için döküleceğine dikkat edilmelidir.

parasızlık, açlıktan çocuğu ölenlerin olduğu dünyada ağlamak için çok hafif bir sebep.
sevgilinin yaptıkları, doğarken yalnız doğduğumuzu ve yalnız öleceğimizi bilirken çok gereksiz bir sebep.
can acısı, bugünkü bıçak yarasının dünkü kurşun yarasından bile çok acıttığını sanacak kadar garip algılarımız olduğu için çok gereksiz.

yerine getirilemeyecek, geri döndürülemeyecek şeyler için ağlarım ben. başkaca da ağlamam.

daha da ağlamam. *
içine atan kızdır. patlaması olasıdır.
büyük acılar sessizdir kızı.
tüm gözyaşlarını içine akıtan kızdır. allah muhafaza ince hastalığa tutulması olasıdır.
kendini güçlü göstermeye çalışan kızdır. ağlamayı acizlik olarak görür. saygıdeğerdir.
henüz ağlamaya başlamamış olan kızdır. eli kulağındadır.

(bkz: yıkılmayan adam)*
artık kalbim yok diyen kızdır. suda sektirmiştir kalbini ve batmasını izlemiştir. yerineyse bir taş parçası koymuştur şimdi atsın diye.
kuytularda, köşelerde, gecelerde, derinlerde, yalnızlıkta ağladığı için "asla ağlamadığı düşünülen, öyle zannedilen kız".
ağlamayı zayıflık olarak algılayan, kızdır.
(bkz: kaybolmayan sakız)
ağlamanın lüzumsuzluğunu fark edip kendine çeki düzen veren, olanlara bakıp ağlamak yerine daha çok çaba gösterip düzeltmeye çalışıyorsa ellerinden öpüp rakı sofrasına oturtacağım ve sabahlara kadar dertleşeceğim kız.
kafasını makyaj kutusuna batırıp çıkaran kızdır.
ağlamaya doymuş kız da olabilir...
ağlaya ağlaya gözünde yaş tükenmiş kız olabilir.
hayatında gözyaşlarına değecek birileri yoktur.
duygularını dışarı yatsıtmaktan hoşlanmayan ve bu konuda başarılı olan kızdır.
duygusuzdur. efendim yada hayatın gerçekliğine kendini kaptırmıştır. herşey yalandır oyundur falan olaylarına girmiştir. çok derinlere inmiştir bidahada çıkamamıştır.hayatın ne gereksız saçma sapan boş olduğunu zırlatılmadan önce kavramıştır.
her eve lazım. eski kız arkadaşım ota b*ka ağladığından ihtiyaç duyulan sevgili.
Ağlamayan kadın ağlatır.

Fakat müzeyyen bu derin bir tutku-erdal beşikçioğlu
ağlamıyor değil de ağlayamıyor olabilir.

sinirlendiğinde ağlayan ama üzüldüğünde bir türlü ağlayamayan birini yakinen tanıyor olabilirim.

bunların öfke patlamaları çok tehlikeli olur. dikkali olun.
ben ağlamıyorum ,zorunda mıyım ?
ağlamadığım için travesti olmuyorum, öküz ,odun da olmuyorum. erkeklerin kadınlara dayattığı tipten bi kurtulun artık,kendiniz olun.
zoru başarmış demektir.
bazısı da olay yerini terk ettikten sonra eve gelip kendini yatağa gömer sessiz sessiz ağlar. var böyle kızlar.
menapoza girdiğini gösterir tabi kız değil kadın, kız diye bi tabir mi var.