1. 1.
  muhtesem bir progressive grubu.grup degil aslinda arjen anthony lucassen adli insanin bir cok projelerinden biridir.her albumleri konsept yapidadir ve sarkilari metal muzik dunyasinin en kral isimleri soyler.ornek olarak : james labrie *,mikael akerfeldt*,devin townsend,bruce dickinson*,timo kotipelto* ve daha bir coklari..

  albumleri :
  95 the final experiment
  96 actual fantasy
  98 into the electric castle
  00 the universal migrator (part I : the dream sequencer - part II : flight of the migrator)
  04 the human equation

  the human equation ise bugune kadar dinledigim en guzel albumdur.
  8 ... a fine day to exit
 2. 2.
  insana huzur veren şarkılara sahip mükemmel bir progressive metal projesi.
  1 ... wolfshade
 3. 3.
  albümdeki tüm şarkıları yapan ve bu şarkıları en klas vokallere söyleten bir arjen anthony lucassen mucizesidir. bu sebebtendir ki ayreon, hiçbir zaman turnelere çıkıp konser veremez.

  lucassen' in en büyük hedeflerinden biri;

  "yaşayan en iyi ses" dediği, jorn lande ile birlikte çalışmaktır. yaptığı hangi müthiş şarkısını ona söyleteceğini merak buyurmaktayız.
  3 ... dancing in the moonlight
 4. 4.
  the human equation albumunde bir tane bile kötü şarkı bulamadıgınız grup, müzik olayı.
  1 ... lauralanthalas
 5. 5.
  can't you feel it burn! deep down inside...
  1 ... rantulas
 6. 6.
  01011001 diyorum, başka bir şey demiyorum.
  2 ... faati
 7. 7.
  01011001 albümüyle yarmış efsane olmaya doğru ilerleyen progressive metal grubu.bir müzik şöleni tadında albümünde yeni bir gezegenin keşfi ve oraya yerleşme çoğalma gibi temalar işlenmiştir yine. sözleriyle birlikte dinlerseniz şarkıları bir film havası yakalayabilirsiniz hayal gücünüzle doğru orantılı olarak.

  daniel gildenlöw (pain of salvation), hansi kürsch (blind guardian), steve lee (gotthard), bob catley (magnum), anneke van giersbergen (the gathering), jonas p. renske (katatonia), jorn lande (masterplan), tom s. englund (evergrey), ty tabor (king's x), magali luyten (virus iv), simone simons (epica), liselotte hegt (dial), phideaux xavier, floor jansen (after forever), wudstik, marjan welman (elister).*
  http://www.ayreon.com
  1 ... trexxxxx
 8. 8.
  the human equation hem romantik hem de muzikal açidan sanirim dinlenebilecek en iyi albümdür.

  edik:typo
  ... az laf cok seks
 9. 9.
  kanimca daniel gildenlöwden sonra yaşayan en iyi müzisyen arjen lucassenin projesidir.50 tane birbirinden yetenek deposu insanin yazdigini söyleseler "heassiktir lan" diyecegim albümleri arjen abimiz nasil tek başina yapmaktadir anlamak güçtür.Ayrıca sadece 10 entry girilmiş olmasi ise az sonra yazacagim asosyallik yazimda önemli bir yer teşgil etmektedir.

  edit:yok lan yazmadım hayat güzel
  ... az laf cok seks
 10. 10.
  ayrandır o ayran.
  3 -3 ... kucukev