bugün

bir soru.

benim sıfır. çünkü bir hayvanı sahiplenmedim.
Aylık 500 mamaya gitse, 2 ayda bir de tırnak kestirsem, yine aylık 500 çünkü veteriner tanıdık.

düdüt: kedi.
0 lira. kendi bakımımı kendim yapıyorum.
Vet hariç mama kum parası 950 lira gibi bir şey.
bende evcil 3 çocuk var ayda 20 kağıt yiyolar üstüne hayvanda eklenirse batabilirim.

bu arada sayılıyorsa fanusta 1 tane japon balığı var eşi açlıktan öldü bunada artık yemek veriyorum inadına yaşıyor.
Sıfır. film izlerken arada canım kedi maması çekiyor, kolayla birlikte 50 lira yapıyor.
150 €' dan fazladır. Işin içine veteriner girerse, 250 €'yu da geçer. Veteriner çok pahalı almanya'da, bi kere veteriner kadına, benim ev doktoru daha ucuz yaw bi daa ki sefere ona götüriim bari kediyi, diye espri yapmıştım, kadın gülmüştü. Ama öyle hakkaten yaa...

Ama benim kediler uslu, çok şeyler düşürüp kırmıyolar, o bakımdan şanslıyım.
ulan milletin götünde don yok soruya bak .
Mamaları toplu alıyoruz yaklaşık 30 kg mama,60 kg kumları var. Hemen hemen 2 ayda bir iç-dış parazit aşıları var. Yılda 1 kezde lösemi, karma ve kuduz aşıları oluyor. Bana senelik maliyetleri tahminimce oyuncakları vs. ile 10 k civarı. 10 kg mama 2 yetişkin kedi için ortalama bizde 3 ay yetiyor. Tabi bunlar bizim masraflarımız gördüğüm herşeyi alıyorum tekirsularıma. Daha üstünede çıkılır, daha altında da kalına bilinir. ilave olarak ben her ay veteriner kontrolüne götürüyorum minik tekirsularımı. Oda tahmin 800 lira civarıdır.
0 lira. çünkü hayvanım yok. olsa gene 0 olurdu kendi imkanlarımla beslerdim.
Aylık demeyelim de aldığımda bi 750 lira harcama yaptım yemi oyuncağı vs. Daha da bişey almadım henüz. Aylık taş çatlasın 40 lira yem parası olur diye tahmin ediyorum.
Edit büdüt: fakirlik itemi muhabbet kuşum var. Tabiri caizse tam olarak tüyü bitmemiş yetimim kendisi. Henüz 35 günlük.yemi yenice kırmaya başladı.
yuvarlarsak 17000 türk lirası kadar. düzenli olarak petshoplara gidip dükkandaki tüm canları satın alıp doğaya salarım açık ve net.

not: aylık gelirim 23 bin lira ve her ay 1000 lira kenara atabiliyorum.
Sıfır. Rakam ile:0.
Kedimi kestim afrikalılara sattım, köpeğimi çinlilere. Masraf falan kalmadı çok şükür.
sıfır. sadece arada kedi köpeklere migros tan mama alıp besliyorum o da bir sey değil zaten.
Evinde hayvanat besleyenlerin belirlenmeye çalışıldığı başlık.
2 bin tl.
Kuşlarım varken ayda 200 lira harcardim.