bugün

entry'ler (37)

yazarlara 14 şubatta alınan hediyeler

canım kardeşim ziyarete geldi sohbet ettik, goygoy yaptık. hediye sevmem zaten.

yaşadığınız en büyük hayal kırıklığı

insan ne kadar öğüt alırsa alsın bazı şeyleri yaşamadan anlamıyor.

en güvendiğim iki insana hiç güvenmemem gerektiğini aylar öncesinde öğrendim, şimdi ise yeni yeni kavrıyorum.

aslında görmek istediklerimizi görüyoruz, kendi hayal dünyamızda yarattığımız karakterleri gerçek hayata uyarlamaya çalışıyoruz. sonra gerçeğin tokadını yiyince rüyadan uyanmak biraz zaman alıyor.

zeki demirkubuz'un “Dünyada bir insana inanabilmek kadar mükemmel bir şeyin henüz icâd edildiğini düşünmüyorum.” dediği o mükemmel duygu artık yok içimde. her şeye şüphe ile yaklaşır oldum.

dünyanın bütün acıları bir yana kırgınlık bir yana. tam geçti sanıyorsun beklemediğin bir an o yara göğsünün daralmasına sebep oluyor.

sonumuz hayrolsun..

türklerin ingilizce konuşamama nedenleri

ingilizce'yi çok idealize ediyoruz çünkü.

Bir kelimeyi yanlış söyleyince ingilizce bilmeyen lavuk bile dalga geçmeye kalkıyor. bu da insanların özgüvenini kırıyor.

biraz gayret etsek doğrusuyla yanlışıyla hintlilerden daha iyi ingilizce konuşuruz.

amerika'dan dönen hocam şöyle bir tecrübesini aktarmıştı: amerika'da amerikalılarla konuşurken yanlış telaffuz yaptığımda "şunu mu demek istedin?" diye yardımcı oluyorlardı. ama amerikalı olmayan bir kasiyere sipariş verirken yanlış telaffuz yaptığımda doğrusunu söyleyene kadar uğraştırıyorlar demişti.

işin özü: bizimkilerin girdiği telaffuz tribiyle amerika'daki sığınmacıların veya sonradan vatandaşlık alanların tribi ortak.

selam panpalar geri geldim

hoş geldin panpa sen kimsin?

fethullah gülen

Sonda yazmak istediğimi başta yazmak istiyorum.
samimi bir FETÖ/tarikat düşmanı aynı zamanda Amerika karşıtı olur kardeşim. Bana bir tane büyük tarikat söyleyin ABD ile ilişkileri olmasın...

15 Temmuz'da FETÖ'nün uçakları incirlik'ten kalkmış. ABD bu darbeci teröristi teslim etmemiş, üstüne bizi yaptırımlarla tehdit etmiş.

Sizce FETÖ, Amerikasız bir darbe tertipleyebilir mi?

Bakın seçim sürecinde altılı masanın süleymancıları ve nurcuları vardı.

Erdoğan'ın da Menzilcileri vs. vardı.

Önümüzdeki iki adayın da tarikat ilişkileri var. iki adayın da istediği ekonomi bakanı Mehmet Şimşek, iki adayın da birbirinden farkı yok. inşallah bunun farkına varırız da şu çözümsüzlükten kurtuluruz.

sözlüğün hareketliliğinden başın dönmesi

site yöneticileri buradan para kazanmak istemiyor galiba. biraz reklama para dökerek ekşi'yi yakalayabilirler.

gecenin şarkısı

rashid behbudov - kuchelere su serpmisem

eskişehir in en güzel yanı nedir

sizce Eskişehir'in en güzel yanı nedir? (barlar sokağı bilmem ne yazmayın agacım biraz yaratıcı olun)

günün şiiri

Set çek seline
yavaş yavaş ilerle
damla damla birik.

Ak geç ıslattığın kayalardan:
duraksama – uçurur güneş seni.
Atla takıldığın çavlanlardan:
duraksama – savurur rüzgar seni.

Aldırma kumlara, çakıllara:
çöker onlar dibe nasılsa –
ilerle yavaş yavaş
birik damla damla
set çek seline.

Oruç Aruoba

bir erkekten duyulan en iyi iltifat

traştan sonra "adama benzemişsin".

doğduğun şehri ismini vermeden anlat

mesir macunu

en abartılan yiyecek ve içecekler

eskişehir'in çiböreği. güzel yemek ama meşhur olacak bir tarafı yok arkadaş.

chp yi neden sevmiyorsunuz

CHP'nin Atatürk'e verdiği zararı en gericisi vermemiştir..

icardi fanı olmak

"icardi fanı olan erkek gaydir" diyen zirzoplar futbolun ruhundan ne anlar.

gri eşofman giyen erkeğin namusu

Skinny giyinmeyi de bol giyinmeyi de her yere eşoftmanla gitme modasını çıkaranı da gibeyim. Bu ne yahu giyelim gömlek tişört takılalım işte ne uzatıyorsunuz.

"Erkekler şöyle giyinmek çok mu zor." Diyen çarlar başlatıyor bunu, yeter bırakın yakamızı.

popeyes

Pişmiş tavuğunda tüy gördüğüm firmadır. Çok zorda kalmadıkça tercih etmem. Evet çok zorda kalmadıkça.

30 yaşındaki kız evde kalmış mıdır

kalmamıştır, günümüz evlenilecek yaşıdır bence.

uludağ sözlük ün ölmesi

ekşi'de yazarlık verilmeyince burada takılmaya başladım. nezih bir ortamı var. bence biraz sosyal medya yatırımıyla ekşi'yi yakalar. Biraz daha görünür olmalı sadece.

Örnek: burada birkaç güzel entry'i büyük viral sosyal medya hesaplarından paylaştırmak.

atatürk die diye bağıran karı

cahil cesareti dediğimiz tam da bu olsa gerek.

ülkücülere sorulmak istenen sorular

Üniversiteye giden çoğu arkadaşım aşağıda sorduğum sorulara benzer durumlarla karşılaşmıştır:

Kendinizle aynı fikirde olmayan herkese neden sopa gösteriyorsunuz?

Milliyetçi olduğunuzu söylüyorsunuz ama ne Ziya Gökalp'in ne Yusuf Akçura'nın ne de ismail Gaspıralı'nın fikirlerini kavrıyorsunuz. Adamlar döneminin sosyalizme en yakın isimleri. Neden sosyalizme bu kadar öfkelisiniz?

Devletçi olup da devletçiliği bu kadar savunmamayı nasıl beceriyorsunuz? Asıl sol fikir dediğimiz şey: Devletin piyasaya müdahale etmesi ve oraya hakim olması. Çünkü ideal devlet, halk demektir, doğru yönetilen devletin çıkarı halkın çıkarıdır.

Kanımca devrimci olmadan milliyetçi olunmaz, keza milliyetçilik için de aynı şey geçerli. Çünkü devrimcilik dediğimiz şey bugün sözde solun savunduğunun aksine milli ve kemalisttir.

işin özü milliyetçilik ülkücülere bırakılmayacak kadar önemli, devrimcilik de sol diye tanımladığımız zirzoplara bırakılmayacak kadar mühimdir bizim için.