Memeleri çok küçük devrimci kadındır.
cihat akbel'den daha az ünlü olan isyankar rockçı. birde kankası yunus günce var ki ünsüz uyumunun en büyük örneğini sergiliyorlar.
"Adına açılan başlığın içinde" bloklandıkça başka hesaplardan vs. peşini bırakmayan bir manyağın kendisinden daha ünlü olduğu iddia edilen, kendine has, ses tınısına bayıldığım bir şarkıcıdır. Zamanında hayranlarından ilgisizlikle oldukça suçlanmıştır. Anneye, aile kavramına oldukça saygılı; evinde hanım kız, sahnede punkçı bir kadındır.

(paragrafın başı ve sonu pek alaksız oldu ama... Aylin candır.)
Sonumuz böyle olmayabilirdi
Kör olmasaydık eğer
Senle ben çok güzel bir resimdik
Aşık oldu görenler
Ademle havva olabilirdik
Cennet olsaydı eğer
Hayatımın erkeği olabilirdin
Vurmasaydı gerçekler
Tek bir söz söyle bana
Umut var hala
Tek bir söz yetmez ama
Durur mu dünya
Ne dua et ne inan
Ne ihanet ne yalan
Biz kanatları olmayan
Uçmak için çırpınan
iki zavallı kuştuk özgürüz şimdi
Ağla ağla ağla dünya durana kadar
Ne ucuz ne ağır roman
Tanrı mı bunu yazan
Aynı rüyayı göremeyen
Birbirini bulamayan
iki zavallı kuştuk özgürüz şimdi
Ağla ağla ağla dünya durana kadar
Bir kara filmin içindeydik sanki
Uğursuz işaretler
Sonu başından belliymiş
Öyle dedi, seni, bilenler...
kadın vocal.
efsane türk rock solisti.
19 nisan cumartesi gecesi hayal kahvesinde harika bir performans sergilemiştir. Fakat izlemeye gelen kişiler yanlış bilet almışlar sanırım. Ulan hiç mi bir şarkıya eşlik edilmez tempo tutulup alkışlanmaz. Gerçi aylin aslım serdar ortaç'a da pek benzemiyor ama anlayamadık işte !
şarkı söylerken iyi, siyaset yaparken kusma hissi uyandıran kişilik.
odtü'nün bahar şenlikleri kapsamında dün devrim stadında konser vermiş müthiş ötesi hatun, çok kaliteli bir müzisyen. yerim seni ablacığım be, çok tatlısın!

tnk gibi berbat ötesi bir grubun konserinden (bkz: tnk/#23752582) sonra ilaç gibi geldi. 4-5 şarkısı haricinde başka bir şarkısını bilmesem de inanılmaz güzel bir konser verdi. yeri geldi, yağmakta olan yağmurun müthiş bir etkisiyle hüzünlendik şarkılarına; dertli arkadaşımla tribe girdik, yeri geldi tüm stat ayağa kalkıp tepindik. ve tabii orkestrayı tebrik etmek lazım. müthiş bir ekip var arkasında çalan. özellikle bas gitaristinin alnından öpüyorum.

seyirciyle müthiş bir iletişimi var. ayrıca seyirci demişken, odtü'deki ortalama seyirci profilinin ne kadar boktan olduğunu bir kez daha gördüm. öncesinde çalan tnk'nin berbat konserinde tüm stat doluydu ama aylin aslım konserinde stadın yarısı boşaldı. "şenlik zamanı sadece şen müzikler çalınır" zihniyetinin ve yavşaklığının kafasına tüküreyim; taşağını tekmeleyeyim.. kaliteli müzikten anlamayan bu kitle ile aynı ortamda bulunmaktan rahatsız oluyorum. keşke ölseler..

hasılı, bir daha gel sen ablacım, bir daha gel!
zekasıyla güldürmüştür.bravo..

https://twitter.com/Buda1...71286131666198530/photo/1
apolitik kesimi temsil eden bir şarkıcımız.
cahillikten ölen bayan.
https://twitter.com/Buda1...71286131666198530/photo/1

(bkz: kardeş otur soluklan hele)
(bkz: aylin aslım ve tayfası) artık dağılmış, paramparça olmuş tayfadır.
hem sesi, hem yüz ve fizik güzelliği ile beğenilen bir şarkıcıdır.
nedenini bilmemekle beraber çok hoş bulduğum kadın rock solisti.
güzel kadın.
her çarşamba saat 14.00'te show radyo'da hadi buyur adlı radyo yayınına başlayan rock müzik şarkısıcısı. söylediğine göre bir dönem radyo yayıncılığı yapmış.
Caanim bi sese sahip kaliteli vocal. Hani sebnem ablasinin yolundan gitse tarzini harmanlasa senfonisyle operayla piyanoyla celloyla dunya markasi olacak oyle bisey iste. Begenerek dinliyoruz ama her kadin gibi siyaset yapma sen amk.
ilk çıkış yaptığı senelerde masum, ilerleyen senelerde oldukça çekici bir imaj sergilemiş, güzel şarkılara sahip, kızıl saçın yakıştığı şarkıcı.
şarkı söylemeye devam etmelidir. çarşambaları show radyoda hadi buyur isimli program yapıyor ama yapmasın konuşamıyor kekeliyor kalıyor vs. tamam güzel şarkılar seçiyor da konuşmasında sıkıntılar var, akıcı konuşma alışkanlığı gerek biraz.
(bkz: Senin gibi)
çok uzaklara götürür. zamanın bile ötesine.
candır. dinlenesidir. özlenendir.
Sesini bir anda hoş bir şekilde detone etmesiyle meşhurdur. Güzeldir ve ben kalender meşrebim şarkısı iyidir.
"böyledir bu işler" sarkısısına hasta oldugum kadın sanatcıdır kendisi.
tam manasıyla güzel kadındır.
objektif olmak gerekirse vasat rockçı. Ama vasat derken bile içim acıyor.

Bu kadına karşı büyük bir sempatim var benim. Şarkılarının çoğu vasat olmasına rağmen içlerinde senin gibi, ahh, içtim içtim, aşk geri gelir gibi efsane parçalar var. Sempatim sadece bu şarkılardan ötürü de değil. Bu kadını ben resmen kendime benzetiyorum. Feminist, aktivist, radikal özgürlükçü, karamsar bir kadın. Karakteri de geçtim kendisi kova burcu, ben kova değil ikizlerim ama aynı element zaten hava grubuyuz. Yıldızları da geçtim kendisi beyaz tenli ve turuncu saçlıydı bir ara. Yine benziyoruz. Laf sokmalarımız bile aynı, ilginç. Seveni çok seviyor sevmeyeni ölümüne eleştiriyor, ortası yok. Yine benziyoruz...

Ayrıca kendisi vasat bir rockçı olmasına rağmen çok iyi bir rock dinleyicisidir. Yıllardır patlayamamasına, salak saçma muhabbetlerle anılmasına, müzik yapamamasına çok üzülüyorum çünkü onda kendimi görüyorum. Vasat rockçı, ama eleştirmeye kıyamıyorum işte. Bu kadın bu ülkede rock tanrıçası olabilirdi ama potansiyelini kullanamadı.