bugün

"ay gibi güzel kız" anlamındaki kız ismidir.
bu isme sahip olanlar kendilerine aybüke denmesinden çok rahatsız oluyorlar.
kraliçe anlamında, öztürkçe bir isim.
ilk duyulduğunda kulağa bir bisiklet firması gibi gelen bayan ismi.
Kaşar olanlarının Motorbike şeklinde söylendiği isimdir.
ay yüzeyinde gezmek için tasarlanmış bisiklettir. normal bisikletlerden 6 kat daha ağır olup dünyadaki bisikletlerin aksine tekerlerinde hava yoktur. dolma tekerlektir. saçmadır. salaktır.
ay prensesi anlamına da gelen isimdir.
(bkz: aybüke ismindeki birine aybike denilmesi)
aybüke ile ne fark olduğu bilinmeyen isim. ülkücü ismi genelde.
türkiye türkçesi'ne daha uygun olarak zamanla aybüke oluvermiş dünyanın en güzel isimlerinden. * *
(bkz: moonbike)
allah kızlarına aybike ismini veren anne babaların belasını versin. aybike nedir ya.
her ne hikmetse Aybüke versiyonu Yobazlar tarafından çok tutulmuş isimdi bi aralar. Nerede Cemaatçi, yobaz tanıdık varsa bir yerinden de arkadaşı Aybüke çıkıyordu.

Aslen müslümanlık öncesi Kafir bir türk ismidir ama neden Kullanmışlar bilemem.

ek: insan ailenin yobaz çocuğu olmaz yavrum. ona o ismi koyanlar da yobaz olur. Türk isimlerine müslüman ismi değil diye bakanlar yobazlar değil miydi? neyin savunmasını yapıyor şimdi bu yobazlar?
ayy! bi ke-di gördüm sanki diye dalga geçilecek saçma isimdir.
öz türkçe isimdir.
sırf farklılık olsun diye arapların cümle içinde kullandıkları tamlamaları ekleri bilmemneleri isim yapan aileler çoğalmışken son yıllarda,çocuklarına böyle güzel türkçe isimler koyan ana babayı tebrik etmek istiyorum.
şahsi görüşüm, aybige olanı daha sevimli durmaktadır. o da ay hanım ay gibi güzel hanım anlamındadır.
saat 17:30'da uyanıp da bana hadi pastaneye gidelim kahvaltıya diyen ev arkadaşımın ismi.
aklıma poğaca geliyor aybike dendiğinde. ayrıca aybike diye yakın bir arkadaşım olsaydı ona mayk derdim... bisiklet ağır olurdu çünkü. *
aybuke mi aybike mi sorunsali.
Bu isme sahip olan zavallı yurdum kızlarına genellikle "aybüke" diye seslenilir. Hani bok mu vardı da aybike koydun kızının adı diye sorgularım ben bu ebeveynleri.
bigün kızım olursa koymayı düşündüğüm isim. birkaç yıldır favorim.
kotu bir isim. Benim ismim disinda hic bir kiz ismi guzel olamaz!!
--spoiler--
Aybike diye isim mi olur la Bisiklet markası gibi.
--spoiler--
öz türkçe bir isimdir,çocuklarına anlamını bilmedikleri arap isimleri koyan andavallı tiplerin anlaması pek mümkün değildir, kısmetse ekimde doğacak kızımın ismidir.
Öz türkçe isimdir.
Hepsinin allah belasını versin.
bir kız ismi. aybükeler ile karıştırılmaktan nefret ederler. kesinlikle buna dikkat etmelisinizdir. bunun dışında bütün özellikleri aybükeler ile aynıdır.