bugün

ayak bastığı ilk günden gecekondusunu konduran daha sonra nasa'nın elektrik ve su getirmesini bekleyecek olan insandır...
akabinde ve detayında ay'ın taşı toprağı altın diyerek, tüm akrabalarını da yanına çağırması kuvvetle muhtemel insandır...
ağzından çıkması en muhtemel sözün "türkiye cumhuriyeti adına aya ayak basıyorum" olan. büyük olası hava kuvvetleri personeli, kıdemli astronot binbaşı*.
bastığı çizmesine reklam alarak parayı vurmayı akıl edebilecek türk'tür. Astronot kıyafetinin üzerinde turkcell, avea vb. ibareler görüldüğünde şaşırılmaması gereken insandır da ayrıca.

zeki milletiz canım.

(bkz: türk ırkının üstünlüğüne inanmak)
aya ayak basıldığı bile mechulken ..imkansız .
mehtaba işeme olasılığı yüksek olan insandır..
filmlerde gördüğü gibi oluyormuydu acaba?
bazı insanların da omuzuna işeyebilmek gibi fantazileri vardır ki, yapayalnız ve koca bir düzlükte tek başına olduğunu bilen insan aklından geçen ve merak ettiği herşeyi yapacak olan insandır.
-ooo necmi yeni ayakkabı almışsın.bi sefte yapayım.
+abi ayda yapma bari şunu.
-ne lan,daha yeni diye çok kıymetli demiyon da...
+abi aya ayak bastık,sen hala dünya geleneklerindesin.
dünyaya geri geldiğinde hemen kağıdı kalemi eline alıp "şu çılgın türk ben" isimli kitabı yazacak şahıstır.
dünyaya geri döndüğünde kahveye gidip mahalle arkadaşlarına olayı anlattığında, ondan önce de aya gidenler olduğunu ve bu gidenlerin ayda bayan astronota oral seks yaptırdıklarını öğrenecek olan kişidir:

+abi uzun uğraşlar ve onca florida'daki hava şartlarından dolayı oluşan ertelemeler sonucunda discovery ile geçen hafta aya inebildik sonunda...

- lan oğlum sen hala aydamısın, ooooo, ben geçende kaltak melahat var ya, ha işte onla venüse gittim oğlum ne diyon sen. öle çok da uğraşmadık, erteleme de olmadı, aldım evin önünden benim hyundai ile, bastık gittik..

+oldu abi ben kalkiim...
-bu benim için küçük ama .... neydi len o laf nese aha bastım.
diyebilecek olan insandır. bunu yaparken ayakkabısının arkasına basmakta ve beyaz çorapları da görünmektedir.
açıksözlü harbi bir delikanlı olmasını temenni ettiğimiz gurur abidemizdir.

- hacım noldu indin mi yüzeye? var mı ezan sesi?
+ arkadaşlar bakın delikanlı gibi baştan söylüyorum ki; ezan sesi duymuyorum, sela da işitmiyorum, çan da yok, çin seddi desen ne seddi bi skim görünmüyor, sonra öyle oldu, yok böyleydi diye gelmeyin bana.
lan şurdan biraz arazi kapatalım ilerde çok para eder şekinde harekette bulunulması muhtemeldir.
namık kemal'dir.
kendisiyle birlikte ayda türban takılıp takılamayacağı, ayda kıblenin nasıl belirleneceği, siyasi görüşünün ne olduğu, sağcı mı solcu mu, laik mi anti-laik mi* olduğu tartışılacak pek sevgili astronottur. tabi bu varsayımlar başlıktaki türk ibaresinin türkiye türkü olarak kabul ettiği taktirde geçerli olabilecektir.

öte yandan ayda astronotlarımıza verilen paraların rüşvet mi bahşiş mi olduğu da iyi irdelenmelidir. kimi zamansa uab*ye katılıp katılamayacağımızı tartışırken diğer uzaylı kardeşlerimize mikrofon uzatabilir aya ayak basan ilk türk.
gittim abi iyice yerdi ama torpak verimsiz bi de geceleyin çok sovuk oluyor diyen adam tarifi olmalı bu. ulan kahvedeki adamı ne diye aya çıkarmaya çalışırsınız ki. adam sarı 9lu yeşil 11li ile mutlu. bırakın zorlamayın en iyisi yurdum insanını. kaba etleri kahve sandalyesinden oynamaya pek elvermez, yara olur sonra.
aya ayak basmadan önce, ayakkabılarını dışarda çıkaran insandır.
- alo lan rıfkı bastın mı aya ayak?
+ yok salih abi nasa'da ki i.neler holivıta* getirdiler beni
- anam çarliz terona* mı basacaksın yoksa?
+ yok ya burada bir set yapmışlar aya benziyor televizyonu aç birazdan basıcam
- hangi kanal?
+ mtv
tekirdağlı ise; yanında rakısı, peyniri, turşusu ile ayak basar. sonra onları bir güzel piknik örtüsüne yerleştirir, bir duble rakı koyar, eğer yalnız değilse karşısındakine de zorla içirir, şöyle bir dünyaya bakıp iç geçirdikten sonra kadehleri tokuşturup ilk dublenin yarısını bir kerede içer.
muhtemelen milletine dönüp bok mu var senelerdir ne dalga geçiyorsunuz, çıkamaz mıyım uzaya ne var diyecektir, demelidir, demezse öküzdür.
- alo oğlum nerdesin?
+ aya ayak basıyorum baba.
- bırak dalga geçmeyi git su faturasını yatır kesecekler yarın.

muhtemelen kimseyi inandıramayacaktır. önyargı vardır türk'tür yapamaz.

(bkz: nah)
kişisine göre bi' yetmişliğin ve ya 10 biranın dibini gördükten sonra kolaylık ile yapılabilecek eylemdir. hatta bırakın ayı samanyolunu keşfe bile çıkabilirsiniz ama bunun için dozu az daha artırmanız gerekir.
(bkz: aya benzer yüreğin)
(bkz: mustafa sandal)

adam gidip görmemiş olsa nasıl benzetsin üstadım? değil mi?*
dönüşünde milli kahraman olacağı kesindir.
sirasiyla yapacagi islemler sunlar olsa gerektir.
1- corabindan cikardigi sigarasindan yakip derin bir nefes cekip burundan vermek,*
2- kemerine taktigi cep telefonunu cikarip ailesini arayip ben vardim demek " kiz nuriyee, aloowww duyuyonmu beni? vardim ben hadi kontör gidiyo kapat kapat".
3- ayakkabilarini ve coraplarini cikarip, "lan amma yoruldum ayaklarim sisti anasini satiyim" demek,
4- yaninda götürdügü, gözleme, domates, hiyar ve kocaman bir pideyi cantasindan cikarmak.
böyle gider bu liste....
ha bu arada saray okey salonundan yapılan açıklamaya göre, astronutumuz fehmi ilyılmaz, ıstakayla sahte okeyleri aya çıkarken götürmeyi unutmuştur. salon sahibi vedat kulampara'dan aydaki ilk türk görüntülerini istedik. bize kahvecek gittikleri dolunayda peri bacalarının üstünde dolma şişe efes içerken çekindikleri resimler verebildi. görüntülerin orijinalinin elinde bulunmadığını iddia eden vedat bebek, nah şurdaki güneş gözlüğü takan da benim, diye kendini işaret etti.
"bissssssss" - aya ayak basan ilk türk, 2069