bugün

mühendislerin vazgeçilmezlerinden biri olan tasarım-modelleme programı.
autocad bu konuda yeni programlara yol gösteren programdır.
yaklaşık 30 küsür yıldır güncellenerek şimdi de görevini en iyi şekilde yerine getirir.
ben de kendisini kullanmaya başladım.
başlarda zorlansam da sonradan çok eğlenceli olduğunu farkettim.
kullandıkça daha güzel şeyler ortaya çıkarıyorsun.
üniversitelerde kaliteli eğitimi verilmeyen program. tamam biz de pek dersi dinlememiş olabiliriz * görsel

ama bizde bu programın sadece temel eğitimi verilip gerisi öğrenciye bırakılıyor. öğrenci mezun olduktan sonra o bilgiyle hiçbir şirkete gidip de "ben autocad biliyorum" diyemiyor.
Zamanı gelince öğrenmem gerekecek sanırım, dedirten program.
ingilizce olmasına rağmen öğrenmesi basit 2d çizim de rakipsiz 3d de bence solidworks den daha iyidir.
oda arkadasım sayesinde neredeyse öğrendiğim programdır efendim. kendisi peyzaj mimarlığı okuyor. projeleri olsun, maketleri olsun vs okuduğum bölüm icin sükrediyorum sayesinde. evet.
iyi kullandığım bir program.
Birçok bilgisayar destekli tasarım programına göre öğrenmesi ve kullanması çok basit olan programdır. birçok mühendislikte ders olarak verilir. Ayrıca iyi kullanırım kendisini. Netcad ile beraber en iyi kullandığım programdır.
bir peyzaj mimarlığı bölümü öğrencisi olarak yakından tanıdığım program. proje gecelerinin korkulu rüyası autocad'in donup yaptığımız her şeyin kaybolacağıdır. bu program sayesinde her 5 dakikada bir projemi kaydetmeyi öğrendim. artık word programında çalışırken bile hep kaydederim.
Uzmanlık alanımdır. Lisede dersi anlatılırken hocayı dinlemeyip arkada muhabbet ettiğim için dayak yemişliğim bile vardır.
Durup dururken lisans sorunu çıkaran program. Elim ayağım kesilmiş gibi hissettim ya açılmayınca. Çok kötü birşey sözlük. Umarım sen yaşamazsın.
bir kubotek keycreator olmayan program. gönüllerin efendisi o.

(bkz: key creator)
her mühendisin bilmesi gereken cad yazlımı. temel mühendislik programıdır. 3 boyut kullanımı da oldukça yeterlidir. render animasyon özelliklerini de barındırmaktadır. bu programlar sayesinde teknolojimizin ilerleme hızı arttı ( solidworks, 3ds max, unigraphix) .
her inşaat ve makine mühendisi'nin bilmesi gereken çizim programıdır.
yarın sınavı var onlarca kodu nasıl ezberlicem işin garip yanı sınav klasik olacak yani pc de çizmeyeceğiz.

işin daha garip yanı ise ben makinecıyım hayatım da kullanmayacağım programa calısıyorum solidworks ve catia kullanacağım ilerde ama autocad çalışıyorum.
makineci olup da autocad bilmeyen gitsin kumdan kale yapsın..
Autocad'i bir "challenge" olarak gören makineci ise yeniden össye girip anaokulu öğretmenliği yazsın..
(bkz: inventor)
makine mühendisliği öğrencisiyken ders olarak gösterilen program. Hayatımda gördüğüm en sikko program.
bir programdır. sanırım muhasebe ile alakalı.
Genelde mühendis ve mimarların kulladığı çizim programıdır.
Ahahah biri muhasebe ile alakalı demiş. Bilmiyosanız yazmayın kardeşim.
Çizim programıdır. Çok iyi de para kaldırılır.
Bilmeyen mühendisi dövüyorlar.
500 sayfalık kitabını aldığım tasarım programı. Günde 50 sayfadan 10 günde uzmanlaşmayı planlıyorum. Sonra solidworks'e geçeceğim. Onu da 20 günde çözerim. Sonrası matlab ve ansys de 1 ay.
Bir çizim programı. Bunun uluslararası geçerli sertifakasını alabiliyor muyuz türkiyeden?
Bir çizim programı. Arkadaşlar, ben bunu nasıl öğrenicem yaa?
çok basit bir programdır, toplasanız 10 komutla hemen her işinizi halledebilirsini..
programın kendi help dosyalarını kullanmanız yetecektir..
bilmeyeni dövüyorlarken, öğrenemeyene direkt gerizekalı diyorlar..