bugün

Dinlere inanmadığınız malum. inanmadığınız şeyde mantık aramanızı bekleyemem ama şunu merak ediyorum sizin gözünüzde diğerlerine nazaran en mantıklı din hangisi?
(bkz: uludağ forum)
Format siken başlık.
ateist olmayı şuna benzetiyorum; hani toprakta demir petrol plastik vb gibi maddeler bulunuyor ya ateist olma bu maddelerin bileşiminden ortaya bir son model s sınıfı hypercar ferrarinin kendiliğinden oluşmasını umut etmektir.
Araştırmanız, incelemeniz, sorgulamaniz, okumaniz, yazmaniz neticesinde basamak basamak hayatin manasina nasiplenip ateist oldunuz. Diyelim..
Ciddi olun, hatipogluna sorulan tirnak yemek orucu bozar mi diyenin ateist versiyonu gibi davranmadan mantıklı cevaplar verin. Birbirimizi dinleyelim, nitekim merkezine dini koymayan bunu telafi edecek nitelikte baska baska maneviyatlar koyar merkezine. Dinlemek de bunlarin içerisindedir.
Sorum şu:
Yaratıcı olsaydınız(yaratıcının gücü kudreti sonsuzdur, bu sekilde kabul edelim nitekim inananlar için böyledir) ve sınava tabi tutup bu sınavdaki ölçüt gereği, yarattığınız düşünen beyinlerin size asla doğrudan ulasamamasini isteseydiniz size ulasabilirler miydi?
ateist olmak için dünyadaki dinlerin hepsini tek tek okuyup her şeyi bilmen gerekmez. sürekli hiç bir şey kanıtlamadan bir şeyler iddia eden ve kendini haklı gören ve nemalanan kişiler binlerce yıldır hep din adamları. maneviyat goygoydur.
Tabiki inanacagım cunku benım inanacagım tanrının dünyasında küçük çocukların tecavuzu olmaz. Bütün bilinçli ve bilinçsiz yaratılanlar eşit koşullarda eşit haklara sahip olurlar.
Bir aciklama mantikli bir aciklama bekliyordum ama açıklama yerine isyan geldi. Isyaniniz neticesinde ateist olmussunuz iste. Ben ne soruyorum? Verdiginiz cevaplar olmadi.
Gerçek ateistlik bu degil.
Ciddi ciddi soruyorum. Sonunda yok olacaksak niye bilimle uğraşıyorsunuz amk ?
insan olmaya başlamanın ilk sorusunu sormuşsun.
Gerisi gelir.

Not: " kainat bizim için yaratıldı " züğürt tesellisi,
" benim için yaratıldı " özgüven patlamasıdır.
ateiste yakin bir agnostik olarak en mantıklı din paganizm.

Dünya ve üzerindeki bütün yasam, yani doğa tanrının kendisidir ve kutsaldir.
ateist olmak, insanın en doğal, en normal halidir. küçüklükten beri beyniniz dini saçmalıklarla mahvedildiği, kocaman bir kapanın içinde yaşadığınız için saçmalığınızın farkında değilsiniz.
sadece bu dünyada yaşayacağını düşünen birinin bilimle uğraşmasından doğal ne olabilir? ben gidicem çocuğum kalıcak. bilimin amacı gelecek nesillere güzel, yaşanır bir dünya bırakmak değil mi?
dindarlara cevap: sanane amk.
ilk soruya cevap veriyim kimse iplememiş ateizm insanı öyle bir sarmalıyor ki diğer dinleri bir bütün olarak görüyorsun ve hepsi inanılacak dinler değilmiş gibi geliyor. Mantık olarak hepsi safsata olduğundan pek bir kıyasa girilmiyor. Şu anki dinler de en geç 200 yıla kadar mitoloji olarak anılacak.
güncel Önemli Başlıklar