http://video.google.com/v...ocid=-7362475301812906693#

olabilir mi lan ?

tanım: olabilitesi yüksek olan önerme.
(bkz: dindarları kullanıp dinsiz olmak)
(bkz: aynştayn was here)
bizi ilgilendirmeyen gerçektir. ben yaptıklarına, arkasında bıraktıklarına bakarım. kimsenin dini/dinsizliği kimseyi ilgilendirmez.
adamın dini inancı hiçkimseyi ilgilendirmez eğer ben bugün burdaysam ve bunu ona borçluysam saygım, sevgim, minnetim sonsuz. (bkz: atam izindeyiz)
(bkz: atatürk ün doğru yolu bulması)

aklın yolu bir vesselam. ne diyeyim ki ?
benim de kafamı karıştırmaya yeten varsayım. atatürk hakkında çok şey konuşuldu yazıldı ama gerçek sanılan şeylerin gerçek olmadığı da bir olasılık. en doğrusunu açıklanmayan sır arşivler söyler. onlara ulaşmak lazım, zaman lazım.
atatürk tanrı inancı olduğunu daha doğru bir deyim ile deist olduğunu ölmeden bir iki yıl önce bir ingiliz gazeteciye söylemiştir. bu yüzden yanlış önermedir.

ayrıca;
(bkz: türkiye de müslüman olma zorunluluğu)
yanlış bi önermedir.kuran ın türkçeye çevirtilmesini emretmesi bile tek başına bu önermeyi çürütür
ahmet necdet sezer'in müslüman olması gerçeği neticeye ne kadar etki ediyorsa gerçekse bile neticeye o kadar etki edecek bir durumdur.
(bkz: atatürkle ilgili seviyesiz başlık açma merakı)
Kur'anın Allah tarafından gönnderildiğine inanmıyormuş demek ki.
meselem Atatürk'ü sevmek ya da sevmemek değil. herşey de birini
sevmek ya da sevmemek değil. Ama herşey şefaf bir şekilde gün
yüzüne çıkmalı. Ateist de olabilir Atatürk, eğer öyle ise de
herkes Atatürk'ü ateist olarak sevmeli ya da ateist olduğu için
sevmemeli. Ateist olduğunu inkar edip de seviyor görüntüsü vermemeli.
(bkz: bugün atatürk e nasıl bok attın)
o kadar zeki bir insandan beklenmeyen bir hareket olur ki islam hakkında kötü bir söz söylediği de yoktur
"Bizim dinimiz en makul ve en doğal bir dindir. ve ancak bundan dolayıdır ki son din olmuştur. bir dinin doğal olması için akla, tekniğe, ilme ve mantığa uygun olması gerekir. bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur. ... islam'ın sosyal hayatı içinde hiç kimsenin, bir özel sınıf halinde varlığını sürdürme hakkı yoktur. kendilerinde böyle bir hak görenler dini kurallara uygun harekette bulunmuş olmazlar. bizde ruhbanlık yoktur, hepimiz eşitiz ve dinimizin kurallarını eşit olarak öğrenmeye mecburuz''.
http://www.hurriyetgazete...evap.com/ataturkvedin.php
Din Allah ile kul arasındadır dedirten,gerçekliği şüpheli olan durumdur.Her ne olursa olsun işlediği sevaplara bakarsak çok da mantıklı görünmemektedir.
atatürk ateist değildir . deist tir.

yorumlara bakılırsa , atatürk'e bok atmak isteyenler yine ortada .

müslüman bir ülke de , hatta o yıllarda ülke olma yolunda atılan adımların ciddiyetinin farkında olmayan insanlar şunu düşünmezler , sen her şeyden önce ülke kurmak istiyorsun , kalkıpta siz şuna inanıyorsunuz ama aslında yok diyebilir misin? bunu dedikten sonra ülke kurabilir misiniz ?

anca bi video karşınıza çıkınca onu görürsün ama koskoca ''ülkeyi , çanakkale savaşını , türkiye bayrağını , istiklal marşımızı , bağımsızlığımızı'' görmezsiniz.

dini kullanmak , burada var olan bir şey olsa bile , haktır . helaldir. ben ateistim allah'A inanmıyorum diyipte müslüman ülke kurabilir misin?

ayrıca:'' laiklik kavramından dinsizlik manası çıkarmaya çalış fesatçılara fırsat vermeyiniz . '' m.kemal atatürk

(bkz: ateizm)

(bkz: deizm)

atıp tutanlar için (bkz: laiklik)
kul kulun dinine ne hakla laf eder,karışır yada ifşa etmeye çalışır bu soruları akla getirir bu saçma sapan konu başlığı.
bizi alakadar etmeyen bir konu. doğru olup olmadığı belli değil bile!
çok haklı bir tespittir.
http://www.youtube.com/watch?v=0w_j3cxI4cI
bunu yargılamak bir tek kişiye düşer.
Atatürk'e saldirmanin bu kadar gereksiz ve yersiz oldugunu sakirtlere anlatmak zor. Sen bunu yargilayamazsin sadece Allah yargilayabilir. Yani yani size bok yemek dusuyor.
sabri ülker nazlı ılıcak bülent arınç ve ahmet çalık gibi müslümanları gördükçe daha çok sevdiğim dini inançsız kişinin gerçeğidir.
(#12890729).
Doğru olan gerçektir. Fakat bu ona olan sevgimizden ve saygımızdan birşey eksiltmeyecektir...
gurur veren gerçektir. ancak bir ateist sizi gafletten kurtarabilirdi kurtardı. daha da artislik yapmayın.
ulan sanki atatürk'ün silah arkadaşıymış gibi yorumlar yazılmıyor mu buraya, çok komik.

paşa, ateist olsaydı, herhalde biz buralarda dinimizi yaşıyor olamazdık. medeniyeti bizim gibi tembellere teslim etmiş, kıymet bilmemişiz. sonra da adamın dinini, içkisini tartışıyoruz.
ötünüz yiyorsa, onun dış politikalarını, iç politikalarını, ekonomi anlayışını, eğitim politikalarını tartışın.

ama o .öt sizde yok. zeka seviyeniz ancak içkisini ve dinini tartışmaya müsait.

iyi de o kadar akıl 3 aylık bebekte de var.