süperman, örümcek adam ve benzeri hayal kahramanları ile karşılaştırmaktır bir nevi. atatürk'e hatayı konduramamakla başlayıp kemalist kişilik bozukluğuna kadar varan bir silsiledir. sonra da hatalarından bahsedince devlet düşmanı ilan edilmeniz an meselesidir. oysa bazılarının her başlıkta eli titremeden verdiği "her insanın hataları olabilir" benzeri bakınızlarla kendinizle çelişir fena madara olursunuz.
acilen (bkz: be hey dürzü)
fethullah gülen kadar kusursuz değildir.
yanlıştır. atatürk bir insandır elbette kusurları vardır.
içki ve sigara içerdi mesela. ama bunun hesabını sormak kimseye düşmemiş. onun da kusurları vardı. ama harika bir liderdi.
atatürk'ü gözünde haddinden fazla büyüterek ona onun bile kabul etmeyeceği özellikler bahşedenlerin düştüğü yanlış.
(bkz: radak emikis i ciddiye almak)
(bkz: atatürk ün kusurları vs rte nin kusurları)
mustafa kemal atatürk...

hatasız kul olmaz derler ya, atatürk'ün de hataları vardır... ama bu hatalar onu sevmeyeceğimiz, ona hayranlık duymayacağımız hatalar değildir. ne olursa olsun, hiçbir şey onun bu ülke ve ülke insanları için yaptıklarını değiştiremez...

zaten sevmek;
doğrularının yanında, yanlışlarını da kabullenmekten geçer...

ama şu hatasını affedemiyorum;
keşke kendine iyi baksaydın atam, bizi bu kadar erken terk etmeni hak edecek ne yaptık? biz ne yapıyoruz?
insan yaradılışı geReği mükemmeldir. ve bizleri birbirimizden kusurlarımız ayırır . yani insanlar kusurlarına rağmen değil, kusurlaRı yüzünden sevilir. atamızıda o kusurlarıyla sevdik.
her insanın kusurları vardır zira bir ülkenin kurucusu ve önderi hakkında ileri geri konuşup onu aşağılamak en hafif tabirle kansızlıktır. her ülke kurucusunu el üstünde tutar, bu demek değildir ki o kişinin kusurları yok. ama atatürk türk milletinin değerlisidir. onun hakkında açılan başlıklara da dikkat edilmek zorundadır. kişilerin kendi karın ağrılarını, geçmişten gelen bir takım düzülmüşlüklerini bu derece belli etmemeleri gerektiği kanaatindeyim. akpliliğin lüzumu yok.
(bkz: hatasız kul olmaz)
başarıları ve zekası nedeniyle yapılan eylemdir. elbette her insan gibi kendisinin de yanlışları olmuş olabilir fakat bu bizi ilgilendirmemelidir, ülkemiz için yapmış oldukları düşünülüp minnet duyulmalıdır.
muhakkak hataları vardır. ama eleştirebilmek için iğne cuvaldız mevzusuna bi giriş yapıp ondan sonra hatalarına eğilmek lazım gibime geliyor.
(#9545487)
saçmalıktır.
not: kemalistim.
Ateist ve putperestlerin Akıllı insanların üzerinden prim yapmasına bir örnektir.
herhangi birini kusursuz sanmaktan daha kötü olmayan durumdur.
Kusursuzdan da öte muhteşemdir...
Olağanüstüdür...
türk eğitim sisteminden dolayıdır. tamam bende çok severim atatürk'ü ama kusursuz biride değildi. en başta çok otoriter bir insandı. eleştirilemezdi. zaten bu yüzden kendi döneminde çok partili hayata bir türlü gerçekleşemedi. ve de en büyük kusuru bence kürt sorununu görememiş olmasıdır. zaten iç isyanlarda hiçbir zaman etkin olmak istemedi ve ilgilenmedi. iç isyanlar ile daha çok ismet inönü ilgiledi. ki kendiside şeyh sait isyanı sırasında başbakan oldu. ama tüm bunlara rağmen sanki atatürk hayatı boyunca hata yapmamış gibi anılıyor, anlatılıyor.
kemalist kişilik bozukluğu belirtilerindendir. 3-5 haftadır devam ediyorsa acilen uzman bir hekimden yardım istemek ve tedaviye başlamak gerekir.
Varsın mükemmel bilinsin, varsın hatasız görülsün, bu adam sizin vatanınızı, namusunuzu, hayatınızı kurtarmış. Mükemmel zannedin be ne olacak.
hatasız kul olmaz.
atatürk'ü bugünkü eleştirenlerin niteliğini görünce iyiki de kendisini eleştirmeye izin vermemiş atamız dedirtir.
Evet, benim için kusursuz. Çünkü emanet ettiği ve bana bağışladığı ülkede yaşıyorum.

Ahret olayına ben sizin gibi karışamam.. Allah'ın muhasebesi vardır, haddimize değil..

Sizler her biriniz kendinizce seçilmiş din adamları olduğunuz için, Siz daha iyi bilirsiniz o durumları.

Hatasız kul olmaz. Olsa idi, dünyada yaşamak için belirli bir amaç doğrultusu olmazdı.
Burada önemli olan kusurlu olmak değildir, Allah'a karşı asli kusurlu olmamaktır.

(bkz: şeytanınız bol olsun)
en azından diplomaları sahte değildi ve hiç bir zaman kandırılmadı, aldatılmadı. ve en önemlisi hiç yalan söylemedi milletine.