bugün

bir müslüman olarak ülkemde atatürke tapanları ve kendinden çok sevenleri gördüğüm de halime şükrediyorum ya rab sen beni o kadar cahilliğe düşürmedin diye sadece bir insan olan atatürkü putlaştırıp insanların önüne ilah gibi gösteren zihniyete de selam olsun hepinizi cennete atatürk sokacak tabi o girebildiyse..
sucukçu muhasebecisinin haline (bkz: rtenin yine put gibi dikilmesi) bakıp, haline şükreden yobazın beyanıdır.

iyi, güzel, tapma ama sana göre tapar konuma düşene neden oy veriyorsun?
Atatürk'e öldüğü için bir saygi var ama rteye yaşarken tapmak nasıl bir sey onun ilah peygamber olduğunu iddia etmek, bence bu daha vasat bir durum.
Köpek olan insan,

başka insanların kendi varlığına borçlu olduğu insana saygı göstermesi. ve her zaman geçerli olan cehaletin zamanında en büyük düşmanı olduğunu bilerek, onun yolunu kendi yolu olarak bilmesini anlayamaz tabi..

çünkü o sadece köpektir. sadece tapar. havlar. cennete onu bu düşüncesi sokacakmış.

Nah girer cennete...
ölmüş birine duyulan sevgi ve minneti tapınmak olarak niteleyenler;
hala yaşamakta olan ve bir şekilde çıkar ilişkisine girme ihtimali olan birine,
sorgusuz, sualsiz, yanlışları bu kadar aleni ortaya dökülmüşken;
ona dokunmak sevaptır, havlusu olayım kurulansın benimle, ona karşı olmak allah'a şirk koşmaktır gibi fetvalarla,
peşinden gitmek tapmak değil de nedir.
normal olan tapmamaktır. mesele sadece atatürk'e tapma meselesi değildir. tapınma aynı zamanda ötekileştirmeyi ve tahammülsüzlüğü getirir, bu da bir atatürkçünün 'diğerleri'ni yıllarca ötekileştirmesine vesile olmuştur. ancak tapınmanın ilahi versiyonu da bu tapınma biçiminden daha tehlikelidir. yani dini tapınış da aynı mihvalde bir ötekileştirme aygıtıdır.
yani her türlü tapınma esasen insanca değildir.
atatürk' e tapan yok, bu genelde onu sevmeyen yobazlar tarafından halkın dini duygularını sömürmek için kullandığı bir durumdur. atatürk' den bir şey istemeye gerek yoktur, o zaten vereceğini vermiştir. kimsenin ona ibadet ettiğini görmedim. ayrıca heykel put değildir. heykel paganizmi yaymak için kullanılmıştır bu yüzden yasak getirilmiştir. resim hristiyanlığı yaymak için kullanılmıştır buna da yasak getirilmiştir. yani bunlar o zamanlar kişilerin bu tür yapılardan etkilenip farklı dinlerin etkisinde kalmasın diyedir. yani yobazların uğraşı boşuna, heykel put değil sanattır. tarihte kişilerin heykelleri yapılmıştır. bu normaldir. her şeye din gözüyle bakılmaz. ayrıca belli sanat dalını din kullandı diye o sanat artık belli bir dine ait olmaz.
o halde tayyibe tapıyorsun.

gibi bir mantık önermesi yapılabilir.
kendilerine şu başlık altında (bkz: rtenin yine put gibi dikilmesi) gerekli ayarın verildiği kesimin boş iddiasıdır. hala "cevab veremedi"ler... solucan gibi kıvranıp duruyorlar...
atatürk'ün fikirlerine sahip çıkılmasını ve cumhuriyetle, kazanımlarıyla kavgalı olan tiplere karşı cumhuriyetin yanında olmayı atatürk'e tapınmak sanan kıt zekalılardan birinin hezeyanı. aferin sana evladım aferin tapma tabi atatürk'e, onu putlaştırıp onun fikirlerini kendi düşmanlıklarına perde yapanlardan olma... da bunu müslüman olmakla bağdaştırdığın için de notunu kırıyorum. lan bunun müslüman olmakla ne alakası var hödük. atatürk sayesinde sadece allaha tapmayı öğrendiniz sizler. sizler ki halkına "kullarım" diyen ecdanın torunlarısınız ve atatürk sayesinde dünyada müslümanlığın en rahat yaşandığı ülkede yaşıyoruz.

hep bir hazımsızlık, hep bir düşmanlık hali. atatürk'e tapmıyorsunuz da, erdoğan'ı ve şürekasını eleştirenleri ne diye vatan haini ilan ediyorsunuz o zaman lan bre cahiller. ama cümle kurabildiğin için sana aferin demek istiyorum.

atatürk'ü putlaştırmak da, 28 şubat benzeri uygulamaların hayallerini bugün bile kuran zevatın yaptığı şeydir. bunu o 2 gramlık beyinlerinizle müslümanlıkla bağdaştırmanıza gerçekten hayranım lan.
Kusura bakma ama sana zaten tap diyen de yok. Ama bu ülkede yaşıyorsanız değerlerimize de saygı duymanız gerekiyor. Yoksa (bkz: burayı terket liseli)
söz konusu recep tayyip erdoğan olunca şirke depar atanların abuklaması. yok onu üzmek allahı üzmekmiş de yok allahın tüm sıfatlarını üstünde toplamış da...

bize gelirsek, sizin peygamber kabûl ettiğiniz herkesten daha önemlidir, atam benim için. gelin gelelim geceleri yatağımın yanına çöküp atam'a yakarmıyor ya da onu tanrı ya da peygamber sanmıyorum.
Tapabilirsin sıkıntı yok. Tercihdir saygı duyulur delüğanlı.
şimdi ben atatürk'e tapıyormuyum hayır tapmıyorum. seviyorum gerçekten seviyorum saygı duyuyorum yaptıklarına imreniyorum. ve tabiki çok özlüyorum. benim bu ülkeyi yoktan var edene olan sevgim saygım neden tapınmak olarak görülüyor onuda anlamıyorum.

birde bu ''tapınma'' olayının günümüzdeki bir durumu var. hemde müslüman kesim tarafından, allahtan başka hiç bir güce

tapmanın şirk olduğunu bildikleri halde tapınanlar var..

bu ülke için hiç bir katkı sağlamayı bırak ülkedeki insanları kutuplaştıran insanların arasına fitne çıkartan, ülkenin tüm kaynaklarını

ham vurup harman savuran daha gider bu...

böyle bir kişiye karşı tapınma durumu varken...

eğer her iki taraf ta sevdikleri benimsedikleri kişilere ''tapıyor'' olarak gözüküyorsa ben bu ülke için canını ortaya koymuş bir ülkeyi

küllerinden inşaa etmiş kişiden yana olarak ulu önder mustafa kemal atatürk'e tapıyorum...

ve sizin de neye kime taptığınızı cennete sokup sokmayacağını hiç mi hiç umursamıyorum..