1. 1.
    Yıldızların durum ve hareketlerinden anlam çıkararak falcılık yapan kimse,müneccim.
    1 ... italiano
  2. 2.
    Gök haritasını çıkaran ve ayrıntılarına göre bunu yorumlayan kimse.
    ... lilith
  3. 3.
    nedense bana pek inandırıcı gelmeyen bir meslek , gerçekten inanarak mı konuşuyorlar yoksa yerse deyip mi veriyorlar uyduruk bilgiyi çözemedim.
    bunlara inanlar da ayrı vukuaat.
    ... stevya
  4. 4.
    insanları yanlış yönlendiren ve hayatlarını zindan eden insanciklar.
    Vay efendim ikizler söyle, başak sen yandın, boğa seninhayatın bitti, terazi gizli saklı yaşadığın her sey ortaya çıkacak, koç mutsuz olacaksın, akrep yasak iliski yaşayacaksın, yay para biriktirmeye çalışacaksın bu arada sana herkes cimri diyecek, Aslan ask, ask, ask, para para para, kova saglıgına dikkat et uzun yolculuga çıkma, oğlak kalıcı üzüntüler yaşayacaksın, balık kendine doneceksin ayrılıklar var vb. Yorumlar Nuray sayari tarafından yapıldı. Ulen bunları duyan insan ne yapar, ne düşünür hiç umrunda degil.
    Ornek kova burcu olan biri seyahate çıkacaksa nasıl çıkar? Ya terazi? Allah cezalarını versin bunların.
    RTÜK un bunları yasaklaması gerekir. Zırt fırt her yere çıkıp açıklama yapmamalilar.
    1 ... ozan oyunbozan
  5. 5.
    derin terminolojiye sahip, kadim bir kendini bilme sanatının izinden giden uzmanlardır. her alanda olduğu gibi (ki özellikle olayın içine her inanç kelimesi girdiğinde olduğu gibi) şarlatanları bolca bulunur.
    ... hasmet ibriktaroglu
  6. 6.
    yıldızların yer olayları üzerindeki etkisini belirtmeye ve bu etkileri göz önünde tutarak geleceği önceden bildirmeye dayanan falcılık sanatı.
    eş anlamlısı: müneccimlik, yıldızbilim
    1 ... umman aga
  7. 7.
    ''türk'' halkının bir numaralı görevidir bunları gebertmek. bu falcı fahişe soyları türk milletinin en büyük düşmanlarıdırlar. tamamı gebertilmeli ve varlıklarının son bulması sağlanmalıdır.
    -1 ... 1gotlukyeracin