bugün

okul doktorumuz "asprinci esat" diye bilinirdi.
haftada bir adet kanı sulandırsın diye aldığım bayer firmasına ait ağrı kesici, ateş düşürücü ilaç.
üst solunum yolu enfeksiyonları.
kas-iskelet sistemi ağrıları.
baş ağrısı.
koroner arter hastalıkları.
trombositoz/trombositemi.
varis
beyin damar tıkanıklıkları
mide kanseri(önleyici).
geri kalan her şey için master card.

hekim kontrolünde kullanınız. bazı yan etki ve bazı hastalar için sakıncaları da bulunmakta.
Her derde deva ilacı.
Sadece konuşamıyor mübarek!
Ağrıdan öleceğinizi bilseniz bile regl iken asla içmemeniz gereken ilaç. Ağrıyı kesmiyor, öldürmüyor süründürüyor.
Seks'ten önce alinir ise cinsel gücü artırıcı ilac etkisi yapabilir.

Onayli.
kalpmis kansermis önlemiş..yalan kapital bir yalan.inanan icmeye devam edebilir.insanlik binlerce yil şeker un tuz yağ olmadan yasadi.hayvansal yaglari.kullandi..temel besin maddesi ekmek degil etti.hastaliklar beslenme aliskanligi ve yemek kulturunden doğuyor.ozelliklede kanser ve diyabet.ekmek diye yediginiz mide dolduran katki maddesi dolu gdolu buğday has unu..
bayer firmasina patentini veren alman kimyager dr. felix hoffmann tarafindan bulunan bir ilac. son yuzyilin en önemli ilaci diyen de var. ates düsürme, kan inceltme, maskesiyle cilt lekelerini yok etme gibi güzellikleri olsa da millet bunu doktora sormadan nasi bu kadar cok kullaniyor hayret ediyorum. hic aspirin kullanmamis numunelik bir insan oldugumdan bu durumu algilayamiyor da olabilirim. aspirinle ilgili ilginc bilgi: hoffmann bunu bulduktan 10 gün sonra eroini bulmus ve eroin 1930 lara kadar yasal olarak agri kesici olarak kullanilmis.
ilaçtan çok çeşitli sentetik uyuşturucuları andıran hap.

Pek kuvvetli bir şey olduğu da söylenemez. Ancak psikolojik midir nedir, küçükken azcık kötü hisseden hemen bir aspirin atıverirdi ağzına. Çocuk halimle ben bile içtiydim öyle.
saç masajından önce bebek asprini içilmesi halinde kan akışını hızlandırdığı; var olan saçları güçlendirip saç oluşumuna bile yaradığı söyleniyor ama herhangi bir bilimsel araştırma görmedim tamamen kulaktan dolma. deneyecek miyim? evet.
yabanci bir sitede bundan ayak maskesi yapiliyor.
ayaginiz patates gibi soyuluyor.

o tarifi bilen var mi.
sertlesmis deriler icin.
turkceyi zor kullandigim icin icine baska ne koyuyorlardi anlamadim.

sirke mi limon mu ya da ne.
Kardeşim bir dermatoloğa git, aspirin sirke falan Walter white mısın sen.
ilk olarak tıp öncüsü hipokrat tarafından tıbbi değeri anlaşılan ağaçlar ve yapraklarda bulunan salisilat kullanılarak yapılmıştır.

Tabiki bir çok ilaç gibi bu da ilk olarak Almanlar tarafından satışa sunulmuştur.

Ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Güçlü bir etkisi olmamasına rağmen güvenilirdir.
Özellikle artritten (eklem ağrısı) acı çekenlere tavsiye edilir.

Direkt yutulduğunda mideyi az buçuk bozsa da çiğneyerek veya az suyla karıştırılarak içmek daha iyidir.
alman bayer şirketine ait reçetesiz satılan salisilik asitten müteşekkil ilaç. hasta otculların söğüt yaprağı yemeye meylettiğini farkedip, "ne var ki bu yapraklarda acep" diyerekten keşfetmişler ilk kez salisilik asiti. şimdi ağrı kesici ve ateş düşürücü pratik bir ilaç olarak kullanılıyor.

ha reçetesiz satılıyor da, içeriğindeki madde basit de filan deyip masum görmeyin o kadar. bu a.ına çaktığımın ilacı 8 sene önce az daha öldürüyordu beni. bir ara diş ağrısı çektim, o dönem cebimde gezdiriyorum, hafif ağrı hisseder etmez tak atıyorum bir tane. bir süre idare ediyor filan. su ile filan değil bildiğiniz leblebi gibi atıyorum. sen git mide çeperine yapış, asitli olduğu için mide zarını zedele, yara yap. hastaneye yetiştirildiğimde kan kaybından ölmek üzereydim. kaç ünite kan verdiler, 1 hafta hastanede yattım. yani "aman aspirin cici aspirin" deyip geçmeyin, öldürebilir.
Kanı sulandırır. Özellikle kalp hastalarına tavsiye edilir. Son olarak covidle alakalı makalelerde adı geçiyor şu ara.. Araştırınız tabiki. Çok faydası olduğu kesin. küçücük boyu var türlü türlü huyu var gibimsi bir şey.
Yılların eskitemediği aslan gibi ilaç.
Her derde deva şeysi.

Gripin' in kuzeni, novalgine' nin bacanağıdır.
Söğüt ağacından yapılr ve inanmazsınız 40 bin daldan özütlenen molekül tek hap aspirine eşdeğerdir ve söğütözü metrosu havası yaklaşık yarım hap aspirindir bu da benden.
Coronavirüse düşman olduğu tespit edilmiş.
Düzenli kullanıyoruz.
Edük: keyfe keder kullanıyoruz.
30 Ekim 1905 te piyasaya çıkmış
Felix Hoffmann'ın 1897’de saf asetilsalisilik asit (ASA) üretmesiyle ortaya çıkmış aspirin
yan etkilerinden birisinin "mide kanaması" olan, çok da masum olmayan ilaç. reçetesiz satılıyor diye bonibon gibi tüketmeyin.
Bayer adlı firma üretir Leverkusen şehrinde.
1897 yılında felix hoffmann kimyasal bir sentez sayesinde morfinden tam 3 kat daha etkili bir madde elde eder.
elde ettiği madde tam 33 yıl boyunca tedavi edici bir ilaç olarak kullanılır.
evet, yanlış okumadınız. eroin eski bir ilaçtır ve işin ilginç yanı “mucize ilaç” olarak adlandırılan “asprin”i de hoffmann, aynı sentezleme sonucunda keşfetmiştir.
sonrasında heroin olarak adı kötüye çıkan hoffmann h yi ilaçtan çıkarmış, geriye uyuşturucu olarak ''eroin''kalmıştır. vs
nE ZAMAN başımız ağrısa başvurduğumuz klasik hap.
Kaç yıldır değişmeyen nadir şeylerden birisi de bu haptır.