1. 1.
  "Antistreptolizin O" için kullanılan kısaltma. Streptolizin, "Hemolitik Streptokok" adı verilen bakterilerin salgıladığı toksinin adıdır. Bu toksinin varlığını tespit için yapılan tetkike de kısaca ASO adı verilir. ASO, romatizma gibi bazı Hemolitik Streptokok enfeksiyonlarında yükselir bu açıdan teşhis te ASOdeğerleri önem taşır.
  1 ... aby
 2. 2.
  ankara sanayi odası
  http://www.aso.org.tr
  ... fdngnr
 3. 3.
  yamulmuyorsam ibrahim tatlısesin bodrumda açmış olduğu barın adı.
  ... amadeus
 4. 4.
  ibrahim tatlıses'in asena'ya hitap biçimi(idi).
  ... kurb aga
 5. 5.
  cok iyi anlamina gelen sozcuk. örn;
  - hafiz bu t-shirt cok aso ya.
  1 ... spiritualized
 6. 6.
  dünyanın her yerinde uçak satış ve havacılık danışmanlık hizmetleri gibi tüm satış ve satış sonrası desteği online olarak sağlayan, dünyanın en büyük havacılık alım-satım şirketlerinden aircraft shopping online'ın kısaltma adı. turboprop veya jet sınıfına kadar istenen türde uçak, anında ilan sistemiyle görüntülenebilir.

  http://www.aso.com

  bunun yanında türkiye'de outdoor reklam ve görsel tanıtımda ciddi referansları olan, aynı zamanda web hizmetleri de bulunan reklam ajansı. türkiye'nin en çok satan ve tanınan aylık off-road, doğa ve motor sporları dergisi olan 4x4 Freelife'ı da yayımlayan ajanstır.

  http://www.aso.com.tr
  ... exfreak
 7. 7.
  (bkz: asshole)
  -1 ... sle7in
 8. 8.
  almanca hayret ünlemi.
  ... berkedede
 9. 9.
  genelde izmit gençliginin kullandigi "laftir"..

  ornek: çok asosun kardesim!
  manasi: kralsin,adamsin,yakisiklisin,muhtesemsin,harikasin,bulunmaz hint kumasisin,senin için ölürüm geberirim biterim..
  1 ... antihanzo
 10. 10.
  ahmet serhat özger, ennegram uzmanı
  ... fraklit