1. 1.
  istiklal caddesi üzerinde Tünel meydanına doğru bulunan bir sokak.Sokak olmasına rağmen bu muhitteki diğer yerlerde bu isimle anılır. Ressamlar, müzisyenler, keşler falan her türden adam bulunur. Üzerinde Kum saati, kiwi, babylon, beşinci peron, bade, cepsanat gibi mekanlar bulunur. Biraz daha aşağıya doğru karadenizlerin hakim oldugu pavyon ve otellere rastlarsınız. Bir sürü resim galerisi de mevcuttur burada.Barlarında ve restoranlarında bir sürü ünlü sanatçıyı görebilirsiniz, ama evlerin yukarılarında tam bir sefalet yasanır. Genelde tek veya çift odalı evlerde birkaç kişi birlikte kalır bazılarının banyosu bile yoktur. Geçici işler yapanlar,para kazanamayan sanatçılar, rus hayat kadınları fln kalır burda öyleki karsıki evde anadan üryan gezen rus revü kızı görebilirsiniz. *. Velhasılkelam gezmek için iyi fakat yaşamak için son derece kötü bir yerdir.
  3 ... ratata
 2. 2.
  entelektüel tayfanın mevziilendiği mekanları barındıran semt...
  1 ... ferrole
 3. 3.
  (bkz: montreal)
  (bkz: sokak kahvesi)
  ... vernon sullivan
 4. 4.
  istanbulun bohem sokağı
  ... danaid
 5. 5.
  istanbul'un, istiklal'in en güzel sokağıdır..
  1 ... montania
 6. 6.
  şirin mi şirin kafelere sahip yerdir.
  ... yasakani
 7. 7.
  butik barları ve cafeleriyle meşhur, kemik gözlüklü, kirli sakallı enteller kadar üniversite öğrencileri tarafından da ziyaret edilen sokak.
  ... hayaser
 8. 8.
  mühendislik fakültesi nevizadeye, güzel sanatlar fakültesi asmalı mescite gider. nevizadeyle arasındaki fark budur.
  tabi müşteri potansiyeline göre daha farklı tarzda bar ve cafeler mevcut burada. arada ünlü bir kaç sima da görülebilir ama sakın "görmemişlik" yapmayın yan masadaki kemik gözlüklü adam size ters bir bakış atabilir. *
  1 ... hayaser
 9. 9.
  kafe pi nin de bi şubesinin bulunduğu sokak.
  ... penny lane
 10. 10.
  tünelde olması nedeniyle kendisine son durak da denilen sokak..

  (bkz: son durağa içmeye gidelim)
  ... james senna