bugün

galatasaray'ın simgesi, kral.
en baba burçlardan biri.
(bkz: en asil duygunun hayvanı)
günde 50 üzerinde cinsel ilişkiye girebilme ebilitesine sahip.erkeklerinin yattıgı dişilerinin avlandığı guruplar halinde gezinen etçil avcılar.
dediğim dedik çaldığım düdük haksız olsamda haklıyım diyenlerin ve diktatörlerin burcu bkz.hitler
Hattı zatında ormanının kralı olup, hep böyle malak gibi yatar arkadaş bunlar. eşleri besler bunları.. girdiği hiç bi ortamda hesap ödemez en çok da kuaförlere takar.. hesap isteyen bi çok kuaförden bi daha haber alınamadı..
bir erkek ismi.
aslanlar ormanların türkleridir.onlarda da yemeği kadınlar yapar erkekler yer(e dün de antilop vardı).erkeğin tek görevi çiftleşmek ve yeleleriyle etrafa korku saçmaktır.bizde de kirli sakallı(post-modern yele) abiler aynı görevi görür.erkek aslanlar da uyumayı ve uyku aralarında bolca çiftleşmeyi sever(hanım gel gel canım çekti).dişiler avlanmaya çıktığında yavrulara teyze aslan bakar(nuriye hanım ben alışverişe gidicem benim çocuğu sana bırakıyım oynasınlar seninkiyle olur mu?).beraber güle oynaya büyüyen yavru aslanlar büyüdüklerinin farkına varmaya başlayınca kendi aralarında statü için bolca kavga ederler(mahalle kavgası).hele çiftleşmeleri gereğini anladıkları zaman kadın için kavga etmeyi de ihmal etmezler(hasiktir lan bana bakıyo olm o karı).yavru erkek büyüyüp babaya kafa tutmaya başladığı zaman evden kovulur(baba büyüdüm artık ya ağırıma gidiyo).ailenin dişilerine sulanan yabancı aslanlar egemen erkek(baba) tarafından yenir(namus cinayeti).
biyolojik olarak panthera leo olarak adlandirilan, kedigiller ailesinden bir memelidir.kaplanlardan sonra ailenin fiziksel olarak en buyuk 2. uyesidir.erkek aslan 250 kiloya kadar cikabilirken, disi aslanlar cok daha ufaktir(max 170 kg).ortalama yasam suresi 15 yil kadardir.hayvanat bahcelerinde bu sure 20 yila kadar cikabilir.3 yaslarinda kemale eren aslanlar, 8 yasindan sonra yaslanmaya, cokmeye ve burusmaya baslar.3-8 yas arasinda ise firtina gibi eserler.
ormanın en güçlü hayvanı diye sözedilir. fakat bir domuz sürüsünün bir aslanı nasıl maymun ettiğini ayan beyan gösteren video hala gözlerimin önündedir.

galatasaray spor kulübü'nün simgesidir.
ormanın her açıdan asıl kralı olan kaplanların tahtını nasıl çaldığı bilinmeyen,erkekleri görünüş olarak heybetli ama sadece yiyip içip yatmakla yükümlü olan,gs nin simgesi olduğu için benimsediğimiz büyük kedi.
bir arkadaşımın yanlışlıkla aslanlar kralı orman diye tanımladığı ve o günden sonra ismini her duyduğumda gülmeme neden olan hayvan.
Bazilarının gunde 50 defa ciftlesebildiği bir hayvandır.
osmanlıca karsılıgı " mahlukat-ül cimbom " anlamına gelen burçtur.
arslan yazınca bu başlığa yönlendirilmesine anlam veremediğim hayvan. arslan osmanlı da sıkça kullanılan bir ünvandır. ve r içerir.
erkekleri oldukça yırtıcı, yeleli, uzunluğu 2 metreye yakın, yele uzunluğu da, 70 cm.'i bulabilen, afrika ve de asya'daki ormanları kaplamış, çene yapısı oldukça gelişmiş, dilinin pütürlü olması nedeniyle, avını çabukça ''sıyırabilen'', ''ormanların kralı'' olarak lanse edilen hayvan..
(bkz: kuyrugunu tramvay cignemis aslan)
asil bir hayvandır. günü yirmi saati yatarlar, geri kalan 4 saatte ise yemek yeme çiftleşme gibi etkinliklerde bulunurlar. gücün kudretin simgesidir. ayrıca güzel bir soyaddır*.
yattığı yerden belli olan hayvan.
(bkz: ultraslan) * *
bakışlarıyla farklı olan hayvan. asildir.
Geniş alınlı, güçlü çeneli, uzayıp çekilebilen tırnaklı, sarımtrak kısa ve yatık tüylüdür. Kuyruğunun ucu püsküllüdür. Erkek aslanın başının etrafı uzun ve güzel bir yele ile süslüdür. Omuzlarının üzerine kadar dağılan bu perçem, kızdığı zaman kabarır. Çok güçlü ve cesur olduğundan dolayı hayvanların kralı olarak adlandırılır. Kaplandan sonra en büyük ve en güçlü kedidir. Korkunç kükremeleri 4 km ileriden duyulabilir.genellikle gece avlanırlar.Ayrıca avlarını eyer çifleşmemişse başkası yemesin diye yüksek ağaçlarda yerler
kükreyişi 5 mil (yaklaşık 8 km) öteden duyulabilen canlıdır.
(bkz: kaslan)
en asil duyguların hayvanıdır.

ormanların kralıdır.

galatasarayımızın amblemidir.