bugün

1.komedi diye adlandırabileceğimiz,türk sinemasının efsane filmlerindendir.
2.bacanağı ile gurur duyan ve bacanak diye adlandırılan kişinin karısının kardeşi ile evlemiş olan kişinin bacanağı ile gurur duyduğunu gösteren bir ünlem cümlesi.
en makara komedi filmlerden birisidir. Perran kutman bu filmde sakız çiğneme dersi vermektedir.
zeki alasya'nın yönetmenliğini yaptığı 1977' yılında çekilmiş türk filmi.

kasımpaşa canavarı ve kedidir kedi gibi efsaneleri vardır.

http://www.youtube.com/watch?v=9AkcMFutOaQ
zeki alasya her dayak yer hem dayılanır.
Kimsenin birbiriyle bacanak olmadığı halde adında bacanak tanımı geçen film. Zeki Metin ikilisi bacanak değil enişte-kayınbiraderdir. hastasıyız o ayrı.
FiLMDE BACANAK YOK iLGiNÇ.
ATLA GEL ŞABAN DA ŞABAN DiYE BiRiNiN OLMAMASI GiBi.
zeki alasya ve metin akpınar ikilisinin oynadığı yeşilçam filmi. filmin sonunda pek namuslu kız kardeşin çatıya çıkıp kendini atacakken ayağının kayıp kıçına boru girmesi ironikti.

görsel
An itibariyle show TV'de yayınlanmaktadır. Tavsiye Edilir.
usta aktör zeki alasya'nın ilk kez yönetmen koltuğuna oturduğu türk filmi.
Özellikle şu canavar avlama sahnesi komik olan filmdir,güldürür.
ya ben gerçekten çok üzüldüm... allah rahmet eylesin...
Zeki alasya nin dayagi hakettigi film. ilk baslarda giciklik yapiyodu.
Metin akpinar iyi oynamis filmde bayagi begendim.
Dublaji harika film.
Simdiki teknikler bin kat daha iyi. O eski dublajlarin tasi yok filmlerde.
Bozuk turkce sive diksiyon. Tek tip ses tonlari.

Film guzel.
Canavar diyeni doverim.
Müziğinin bir bölümü ""süt kardeşler"" filmindeki gulyabani gelme sahnesinden alınmış
zeki-metinin en komik filmi.

Kasımpaşa canavarı..
Senaryosu, kurgusu ve yan karakterleri ile harika bir turk fipmidir. Mahalle kavramini iliklerine kadar islwmis bir film. Bu tur senaryolari 80 lerden beri gormemek uzucudur.
zeki alasya metin akpınar ikilisinin baş belası filmi ile beraber en güzel filmlerinden biridir.
Filmde ilginç olan detay ortada bir bacanak olmamasıdır!

(bkz: kayınço)
Bu filimin bacanak kavramı ile hiç alakası yoktur.
Fatih etyemez semtinde çekimleri vardır. Geleneksel mahalle kültürünün iyi bir örneğidir.
kedidir kedi.
şener şen le ilyas salman ın oynadığı minibüscü filmi kadar külttür ama değeri bilinmemiş nedense.
bir sürü belgesel öğesine sahiptir.
mahalle kültürü, minibüs, otomobil, eski istanbul evleri, mahalle bakkalı, insanların zamana uygun sosyal ilişki şekilleri bol bol görülebilir.
gündelik hayatımda sürekli kullandığım kasımpaşa canavarı tabirini sözlüğüme katan filmdir.

sakar şakir filminde de vardı kasımpaşa canavarı benzetmesi.
70'li yılların komedi filmi klişelerini ziyadesiyle yerine getirmiş, akılda kalıcı, yan kadro yönüyle hem oldukça zengin ve hem de başarılı (filmdeki mahalleli tiplemeleri yoğun kullanılmış ve performansları da gayet iyi) bir yerli komedi filmi. her denk gelişte izlenenlerden, ama biraz ikinci planda kalmış.
bıyıklı kadının oynadığı film.

aynı kadın, aynı bıyıklarla bir kemal sunal filminde de oynuyordu sanki. yönetmenin yeğeni falan mı artık bilmiyorum.
Zeki Alasya'nın yönetmenliğini yaptığı ilk film.
güncel Önemli Başlıklar