bugün

ilk sene gittiğinde psikolojisinde ve fiziksel özelliklerinde belirgin değişimler görülen kişidir.
Türkiye'deki askeri öğrencilerde bulunan disiplin anlayışının başka hiçbir ülke de olamayacağı aşikardır.*

(bkz: Asker millet)
(bkz: KEMK)
cuma akşamı heybeliada vapurunu işgal eden beyazlı delikanlılar.
erkek kardeşiminde aralarında bulunduğu pek zor şartlar altında eğitim gören öğrenci kesimidir..

kardeşimin: "en çok da ellerim cebimde yürümeyi özlüyorum abla" cümlesi hala kulaklarımdadır...

(bkz: deniz astsubaylığı meslek yüksek okulu)
kep ile postal arasına sıkıştırılmış üniformalı öğrenci.
(bkz: askeri lise öğrencisi)
(bkz: harbiyeli)
ergenekon saçmalığı kapsamında bir tanesi tutuklanmıştır.
subay veya astsubay adaylarıdır.

askeri okullarda okuyan yüzde 99 u erkek yüzde 1 i bayan olan aynı zamanda asker sayılan öğrencilerdir.

eskiden üniformalarıyla göğüslerini gere gere gezerlerken şimdilerde sivil geziyorlar.

internet kafelerde ve sinemalarda hemen belli olurlar traşlıdırlar her daim. (bayanlar hariç)

hiç bir öğrenci modelinde bulunmayan ciddi bir bakışları vardır.

ankara ve istanbulda toplam 10000 civarı, bursa ve izmirde toplam 2000 dolaylarında balıkesirde 1500 kadar nüfusları vardır. bu yüzden türkiyedeki diğer sivil öğrencilerle karşılaştırıldıklarında baya elit bir grubu temsil ederler.
Allah yollarını açık etsin. Allah geleceğin komutanları olarak başımızdan eksik etmesin.
şehirde yürürken sizi komutan zannedip selam verebilirler. Kazayla elinizi başınıza götürdüğünüzde selam verdiğinizi sanıp size selam çakarlar.
-based on a real story
-kadıköy.
2008 yılında emekliliğine ayrıldığım öğrencilik. allah kalanlara sabır versin.
Bende istedim hep asker olmayı. Küçüklüğümden beri aşıktım mesleğe,saç tıraşından ayakkabı bağcığına kadar severdim. Asker bir ailenin çocuğu da değildim ama çok istedim. Onlar evlerine giderken yolda denk geldiğim zaman bakardım onlara,dikkatimi çekerlerdi. Lisede sen kazanamazsın dediler soğuttular başvuramadım.Liseyi bitirdim düşünmedim direk harp okulu veya astsubay myo ne varsa tek tek başvurdum. hepsine çağırıldım büyük aşkla büyük umutlarla gittim. istanbula giderken hayalini kurdum 5 6 sene sonra babamı emekli eder alacağı tazminatın üstüne yardımla para eklerdim,onlara bir yazlık alırdım.bazen iznim olursa da onların yanına giderdim.Ben gidemezsem karım çocuklarım giderdi. bunların düşünüldüğü yolculuğun sonucunda omzun yamuk bahanesiyle elendim. Ben ağlamam triplerine girecek bir insan değilim ama ağlamazdım kolay kolay.Mülakattan sonra bahçede annemlerin yanına gittim "sağlık olsun" dedim. kolay kolay ağlamayan ben eve gelip ağladım ama kimse görmeden erkek gibi sessizce,kimse görmedi,duymadı. Sonunda ise gitmedim hiçbirine babama yük olamazdım burdan eleyen ordan da elerdi,diğerinden de elerdi. Şimdi ise makine mühendisliği okuyorum. istiyor muyum ? istemiyorum. O yüzdendir ki hala saçlarımı kestirirken "-subay tıraşı abi" derim.
bir süre içinde bulunduğum durumdur. karizmatik lakin zahmetlidir.
merakın varsa okul sana zevkli gelir yoksa gelmez hocam.