bugün

Tarihteki ünlüler arasında; ressam Salvador Dali, bilim adamı Newton, felsefeci Kant ve Tüketici haklarının ilk savunucusu Nader'inde içlerinde bulunduğu genellikle herhangi bir kimseye cinsel ilgi duymama olarak tanımlanan cinsel tercihdir.
Kimilerine cinsel ilişki tiksinti verebilir, kimileri ise cinselliği umursamaz. Aseksüellik, heteroseksüellik, eşcinsellik, biseksüellikle gibi cinsel yönelimlerden biridir. Sonrdan tercih edilmesi yönünde doğuştanda gelebilir.
sekse karşı zaafın olmamasıdır. newtonun bilimsel çalışmalardan dolayı vakti olmadığı kesindir, bu sebebten aseksüel olabilir. salvador dali ne bok yemeye istemsizdir anlamak mümkün değildir. hele ki kant, ona ne demeli, götünden kant felsefesi uydurmak kolaydır, hiç mi boş vakti olmamıştır. atomu parçalayan adam olsam, bir dakika da olsa uçkuruma zaman ayırırım aga.
gönül verdiğim müessese. cinsel ilişkiye girmemektir.
hayatı bir de elinizin gözünden görmektir.
düşünemediğim olay..

eşcinselleri bile anlıyorum bir bakıma ama aseksüelliği hayal bile edemiyorum. ama güzel bişeydir kanımca, boşuna dememişler insanın başına ne gelirse ya meraktan ya ...tan diye..
Sahip olmak istediğim cinsel yönelimdir. Cinsellik güçsüzlüktür. Bence.
hakkında onur kırıcı ithamlarda bulunulan statü.

lütfen ele ayağa düşürmeyelim şunu.

amk.
bu bir ödüldür. yüce allah'ın bir kuluna lutfetmiş olduğu büyük bir ödül, yüce bir lütuf.

bunun sayesinde o erkeklerin dünyalarındaki cinsel baskı perdesi kalkar. herşey daha netleşir ve hayat güzelleşir.
yüksek mertebedir.

not: umarım aseksüeldir.
evliya gibi bişeydir.
herkes olamaz.
allahuekber.
27 yaşındayım şimdi öğrendiğim tanım.allah sabır versin zor.
Bunu da ben acacktim bugun bakalim kim accak diye acmadim.
Rahatlıktır. Tosbaa da aseksüelmiş diyolla.
KuKusu ya da pipisi var diye değil bir insana insan olduğunu için değer vermektir.
dünya nüfusunun yaklaşık olarak %2.5'udur. çok azımsanacak bir oran da değildir öyle.
içinde bulunduğum, erkek veya kız herhangi bir cinse seksüel ilgi duyulmaması durumu. Hadi lan olur mu öyle şey diyenler ister inanın ister inanmayın oluyor.
cinsel işlev bozukluğudur. Ergenlik ve sonrası dönemde motivasyon kaynaklarını da azaltır.
Çükün kalkmaması gibi bişiy heralde.
toplumda gerekli saygıyı görmeyen durum.
genelde gereğinden fazla zeki olan kişilerde görülen birşey.
çoğu bilimadamı aseksüeldir
sözlükteki abazanların varlığına kendini inandıramadığı kavram. Nası yani ya şimdi canı istemiyo mu nası oluyo ya.
(bkz: kuşu ötmeyen).

(bkz: yazık la kimin çocuğuysa).
19uma kadar kardeşimin hakkımda iddia ettiği cinsel yönelimsizlik

Gerçi çoğu insan hala öyle olduğunu düşünebilir.

Ama çok fazla insanda var olan bir durum değildir.

Her ilişkiden çıkınca 'ben aseksüelim kimseden hoşlanmıyorum' diyen çok duyulur.

Aseksüeller hayatları boyunca kimseye herhangi bir cinsel çekimde olmazlar. Dönemsel bir durum değildir.
Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş. Cinsellikte yemek yemek, korunmak gibi insanın en temel içgüdülerinden biri. istemiyorum diyenin gerçekten istemediğine inanmak imkansız geliyor.
ciddi bir sağlık sorunudur.