bir galatasaraylı olmama rağmen avrupada en sempati duyduğum takımdır. ayrıca pes11de favori takımımdır.
francesco totti'dir, aldair'dir, gabriel batistuta'dır.
tuttuğum takımdır.

edit: aranızda lazio'lu mu var lan?
söylendiği gibi cm 01-02 ile gönüllerde taht kurmuş takımdır, candır. yenildikçe içim acır, hele o lazio' nun altında olması beni serin sulara atar.* ölmeden önce o olimpiyat stadı' nda roma - lazio derbisi izleyemezsem gözlerim açık giderim. *
cm 01-02'de lazio'nun altında mı bilmem de, gerçekte 2001-2002 sezonunda serie a'da ss lazio'yu 5-1 ile darmadağın etmişlerdi, montella 4 gol atmıştı. tabi aynı maçta totti'nin müthiş aşırtma golü ve stankovic'in çaprazdan 30 metreden attığı şeref sayısı da inanılmazdı.
jeremy menez'i satıp bojan krkic'i almış kulüp.

evet, aziz yıldırım'dan daha kötü transfer yapan(lar) da varmış.
transfer sezonu bitmediği için transferleri konusunda konuşmak için erken diye düşündüğüm takımım.
serie a da yer alan baskent takimi, en buyuk rakibi laziodur. logosunda sırtlan veya kurdumsu bir hayvan bulunmaktadir. totti takimin dinamosu olarak kabul edilir. pes 2011 adli video oyununda sasilasi derecede gucludur.
(bkz: #4250857)
2011-2012 sezonu uefa avrupa ligi ön elemelerinde slovan bratislava*'ya elenerek yılın dumurunu yaşatan italyan takımı.
lyon'dan miralem pjanic'i de kadrosuna katmış kulüp. bu sezon iyi işler yapacak gibi görünüyorlar. kanımca luis enrique ya çok başarılı olur ya sıçıp sıvar. ortasının olacağını tahmin etmiyorum.
seri a'da desteklediğim futbol takımıdır. renkleri ülkemizde bilinenin aksine sarı-kırmızı değil turuncu-gül kurusudur. as roma tutkudur, inattır, mücadeledir.
alınıp satılan bir maldır. başka bir şey değil.
fiorentina engelini 3 golle aşıp kupada yoluna devam eden takımdır.
kötü niyetli kişiler tarafından* anneni *ikeyim roma formuna da sokabileceği hede.
an itibariyle lecce den fark yiyen takım. dakika 60 ve skor 4-0. lecce den fark mı yenir anasını satayım.
10 yaşındayken olimpico'da maçını izlediğim,kalbimde beşiktaş,liverpool fc ve pfc spartak nalchik ile beraber ayrı yere sahip güzelim takımdır.
22 nisan 2012 juventus as roma maçında kendilerine bol şans diliyorum.sezona yeni bir yapılanma ile başladılar,beklenen sonuçlar bir türlü gelmedi başlarda,ama sonradan açıldılar.3 ve 4.sıra için hala iddialarını koruyorlar,bu takım seneye daha başarılı olacaktır,ayrıca namağlup lider juventus'u ilk maçta totti reyizin kaçırdığı penaltıyla ellerinden kaçırdıklarını hatırlatalım,ne olursa olsun onlar sonuna kadar savaşırlar.

http://www.youtube.com/watch?v=1xigDH384K0
görsel
galatasaray taraftarının (bkz: koyduk mu)diyebileceği bir kulüptür..
2 eylül 2012 tarihli maçta inter'i deplasmanda 3-1 yenmeyi başarmış giallorossidir.
goller florenzi,osvaldo ve marquinho'dan geldi.

bu sene zdenek zeman önderliğinde oldukça ofansif ve göze hoş gelen bir futbol ortaya koyuyorlar.
bugün bologna karşısında kendi evinde 2-0 galipken 3-2 yenilen ve kuponumu yatıran takımdır.
allah belanı versin roma...
pes 2011'de hep seçtiğim italyan takımı. master leaguede roma ile de rossi totti ve vucinic üçlüsüyle alınmadık kupa bırakmıyordum. her ne kadar 2002'de galatasarayıma her türlü piçliği yapsalar da seçtim bu takımı.
ani bir kararla kappa ile olan forma sponsorluğu anlaşmasını sonlandıran kulüp.
hay allah,tam da 2012/13 sezon ev sahibi forması siparişi vermiştik yahu.http://farm8.staticflickr...51896828_8d92b5692a_b.jpg

habere göre, as roma'nın amerikan sahipleri kulübün amerikan firması warrior sports ile bir sözleşme yapması gerektiğini düşünüp bu ani kararı almışlar fakat kappa olayı mahkemeye götürmeye kararlıymış.

dipnot olarak liverpool fc'nin de warrior forma giydiğini, as roma ve liverpool fc'nin aynı yatırım şirketi* ile bağlantılı olduğunu hatta 2012 yazında boston'da oynanan bir hazırlık maçında karşı karşıya geldiğini belirtelim.
as roma benim gözümde kappa ile özdeşleştiği için ve şu anda kappa ile sözleşmelerini feshettiği için hoş karşılamadığım takım.
serie a'nın yıllardır en zevkli futbolunu oynayan takım. buna rağmen sadece 3 lig şampiyonluğu bulunmaktadır.
önümüzdeki sezon ne yapacağını çok merak ettiğim takım. canımız ciğerimiz kaptan francesco totti'mizi son kez izleyeceğiz seneye. duygulanmamak elde değil. öte yandan yapılan transferler umut vaadediyor.