1. 1.
  ana yol olarak da bilinen, trafiğin yoğun olduğu yollara verilen isim.
  ... kemalettin şentürk
 2. 2.
  tıp terminolojisinde "atar damar" anlamına gelen latince kökenli kelime.
  1 ... tusu
 3. 3.
  Kanı yürekten vücudun çeşitli bölgelerine götüren kalın esnek duvarlı damar
  ... death lord
 4. 4.
  "kar"ın felç ettiği metropolde okullar tatil mi değil mi diye sabah haberlerinde dinlerken, olay hakkında bilgi veren spikerin sık sık kullandığı sevilen sözcük.

  + ana arterler $u an için kapalı. belediye görevlileri açmak için hede...
  ... dom dom bullet
 5. 5.
  kaslı ve elastik olmak üzere ikiye ayrılan kalpten gelen kanı dokulara ileten damarlar. ana arter aorttur. kalpten sonra ilk gelenler elastik yapılı olup esneme kabiliyetleri çok yüksektir. bunlardan sonra da kaslı arterler gelir ki bunlar da küçük arterler aracılığıyla kanı kılcal damarlara verirler.
  ... terzioglu
 6. 6.
  (bkz: koroner arter)
  1 ... ditty
 7. 7.
  istiklâl caddesinde bulunan sanat alanı.
  odakule'nin karşısında bulunan arter, akşam çökünce ışıklandırmasıyla büyüler.
  2 ... misir gevregi
 8. 8.
  günlük konuşma dilinde sıklıkla "ana arter" şeklinde yanlış telaffuz edilir. oysa danasının içinde anası da gizlidir. yani, 'arter' sözcüğü 'ana güzergah' veya 'anayol' anlamındadır.

  - gerçi bizler bu tarz hataları, 'icra etmek' diyerek formal olarak da yaparız ya neyse şimdi o mevzulara girmeyelim ucu tdk'ya dokunmasın.
  ... liberalisticcommunist
 9. 9.
  Bir Vehbi Koç Vakfı projesi olan ARTER, çağdaş sanat alanında sürdürülebilir bir üretim ve sergileme altyapısı sunmak üzere 2010 yılında açıldı.

  ARTER, düzenlediği kişisel ve karma sergilerle çağdaş sanatın görünürlüğüne katkıda bulunurken, bu sergiler kapsamında sanatçılara sunduğu üretim olanaklarıyla Türkiye’de eser üretimini desteklemeyi de hedefliyor. ARTER’in programına, her bir sergi için özel olarak hazırlanan yayınlar (broşür v.b.) eşlik ediyor.

  Beyoğlu, istiklal Cd No:211'de yer alan sergi salonu. giriş her zaman ücretsiz. 2-3 katlı bir yer. bazen gerçekten çok iyi eserler oluyor. sadece türk değil yabancı sanatçıların da sergilerine misafirlik ettiği oluyor.

  http://www.arter.org.tr/W3/
  ... angee
 10. 10.
  sanat için alan. çok güzel yer, yeni ve akıl dolu şeyler görmek için muhteşem bir yer. aynı zamanda sanata ilgi duyan insanlarla tanışıp ayaküstü sohbet ve fikir alışverişi etmek de keyifli oluyor. ücretsiz olması da cabası, fakat niçin ve nasıl ücretsiz merak ediyorum.
  ... other