bugün

Dünyanın en saçma kamera yönetmeninin olduğu dizimsi. Ben ki bu işin tekniğinden hiç anlamazken, o kameranın müziğe ve ritme göre ileri geri sağ sol yapmasını rezalet ve komik bulurken, kimse uyarmıyor mu bunları? Sadece 30 saniye izleyin hipnoz sanki amk.
dünkü bölümde akıl tutulması yaşayan 2 polisi görmemize vesile olmuş dizidir.
birinci polisimiz nadir denilen sadistin kendisine ihanet eden adamı gözden çıkarıp kendince sikimsonik bir bombalama sistemi kurduğu halde oraya kayıtsız şartsız hiçbir şey yokmuşcasına dalan polis abimiz. sanırım rıza çekti onu oradan. bu anda hayli gülümsedim. bundan daha da komiği murat hastanede yatarken etraftakilerin neden ortadan kaybolduğunu sazan gibi atlayıp söyleyen polis abimiz.herif resmen döküldü yaa. hani saf desem değil salak desem değil bi karakter. resmen (izleyiciyi moronlaştırma eğilimi içeren) bir tür sazan avı...
bir de şey klişesi yok mu esas oğlan uyarılır ekipçe dikkatli ol diye.ama elemanımız kazımaz bana bir şey olmaz der. üstüne üstlük çok abarttınız falan der. sonra her bir bok bulur elemanımızı.
velhasıl ibretlik bir bölümdü. ekipten herkes sırasıyla 6 ayda bir hastanede. gözünü açınca yırtıyor. aynı doktor, aynı edalar, aynı duygusal sendromlar...
ahh gidi ahh! *
aylin; rıza baba japonya yakınlarında tsunami uyarısı var.

rıza baba; olay yerine yakınız ayli. bas ali bas.
her sezon ekipten birinin ölümden döndüğü dizi. olum yeter lan abartmayın bu kadar. gidin iki kurşunla 10 yıllık suç şebekesi falan çökertin tamam hadi ona lafımız yok da, nedir abi bu. mermi izi olmayan yeriniz kalmadı.

bi de yavuz var o dizide galiba. doktor olan. abi adam her yerde. biri ameliyat olsa da orada, ateşlense de orada, böbrek taşı düşürse de orada...hatta bir keresinde köpek ameliyatına bile girdi lan! adamın tıpta uzmanlaştığı branşı "hepsi" ! her hastaneye lazım ondan.
evet bilindiği üzere, dizinin dibi.
tabii yönetmenin dünkü bölümde niye bu tekrar tuzağına düştüğünü algılamakta yarar var. kocaman harflerle yazalım. RATiNG! şimdi diziye göre 6 ay önce dünküne yakın durumlar ali'nin başına gelmişti. bildiğim kadarıyla o bölüm hayli tutmuş ve izlenme rekoru kırmıştı. formül basit, ekip içinden birini yap hastanelik. izleniyor mu izlenmiyor mu görelim.fakat bu formül yüksel aksu'nun 2 uzun metraj kapitalist eleştirisi gibi 3. sünde kabak tadı verebilir.
tamam hastanelik yaptın. formatı değiştir be adam. hep aynı konuşmalar, hep aynı sızlanmalar, hep aynı yakarışlar...
''o bölüm tuttu bu da tutar nasılsa mantığı.''hakimdi dün. klişe olur da bu denli olur mu bilemiyorum. ehh rating nelere kadir.
neyse başa saralım, dizinin dibidir bu!
kameranın durmadan "zoom in - zoom out" yapmasıyla gözlerime tecavüz eden dizi. hayır izlemiyorum kesinlikle de izlemem. bakın dizinin konusuna değinmiyorum bile ama abicim o zoom in - zoom out nedir ya? kameramanın nasıl bir psikoloji içinde olduğunu anlayamıyorum, anlayamayacağım. gözlerim yandı bitti amk gözlerim.
çoluk çocuğun, dizideki karakterlerin artık yaşlandığı dizidir.
bokunu çıkarmadan bitirselerdi iyiydi.
emekli olana kadar diziyi çekmeye devam etmeye niyetli gibiler.
Hala bitmedi bu dizi ya.bizimkilerin diziden anladigi boyuna catisma boyuna operasyon.

yeter yildirim demiroren yeter.
adresi almadan olay yerine yakınız diyen rıza baba.
Suya sabuna dokunmadigi icin 7 senedir yayinlanan dizi.
bıktıran dizi. birde kurtlar vadisi.
bu bölümde sarai sierra cinayetinin kopyası işlenmiştir.
tüm rezilliğine, vasatlığına rağmen kanal d tarafından ısrarla yıllardır yayınlanmakta olan gerçek kesit bozması dizi. gerçek kesit dedik ama o bile kendi çapında tutarlı sayılırdı bu arka sokaklar da o da yok ki arkadaş. hadi kanal d nin yayın kuşağını-vs sini belirleyen ekip ya da adam manyak, ısrarla arka sokaklar görmek istiyor yayında ama bir de bunu izleyenler var yani ülkenin içinde bulunduğu durumun vahametini varın siz düşünün.
hayran kitlesiyle herkeşleri şaşırtan dizi.

şöyleki ; süpermarkette ödeme yaparken arka fonda 40 yaşlarındaki adam "hızlı olur musun dizim başlıyor" der
kasap kişisi hangi dizi abi dedikten sonra kasiyerle beni kopartan şu cevabı alır.
"arka sokaklar başlayacak az sonra".
Televizyonda gördüğün an kanalı değiştirdiğim dizi.
süreklilik ve sıcaklık tutmasındaki en önemli etkendir. izlemem de, tespittir.
gelmiş geçmiş en kötü dizilerdendir ve her kötü dizi gibi çok uzun solukludur.
sırrı şu; tüm berberlerde açık, tüm tekelciler izliyor velhasılkelam akşamüstü kuşağında esnafı arkana aldın mı sırtın yere gelmez. sıkıntı ilacı kolay pazarlanabilirdir.

bir de bunu herkes iyi kötü birkaç kere izlemek durumunda kalmıştır, o aksiyon hissi vermek için kullanılan titreyen kameralar, tilti başka yerinden anlayan sinematografik anlayış dikkat etmeyenlerin gözüne sokulduğunda bulantıdan izleyemez hale gelirler. evinizde bunu izleyen yaşlı falan varsa birkaç dakika kamera hareketlerine odaklanmasını sağlayın ve sorun ebediyen çözülsün.
ilk bölümlerdeki asımın düğünü patlatıp alayını yaralayan bölüm dışında hiç bir bölümü iyi olmayan dizidir.
sanki 5 bölüm çekilmiş, geri kalan 250 küsür bölüm bu 5 bölüme ekleme ve çıkarma yapılarak oluşturulmuş dizidir. her bölüm benzer olaylar yaşanır. olay örgüsü tüm bölümlerde şu şekildedir ;

- bir olay olduğunda ekibin haberi olmamışsa rıza baba gelir ve "bakıyorum keyifler yerinde" diyerek olayı anlatır ve ekip hemen bölgeye intikal eder.
- ekip bölgeye giderken arabanın daha hızlı gitmesini söyler birisi ve araba hızlanır.
- olayı yaratan kişi pisliğin tekidir.
- olay çözülür ve ekip geri dönerken bir olay daha çıkar, ekip bu olaylada ilgilenir.
- ekip her zaman ikinci olay yerine yakındır, iki sokak sonra olay yerine intikal ederler.
- buradaki olay çıkaran kişide pisliğin tekidir.
- hüsnünün çocukları ortalığı karıştırmıştır.
- bazı bölümlerde ekipten birileri vurulur ama bir süre sonra tamir olup gönderilir.

280 den fazla bölüm aynı döngü içerisinde devam eder.
Kabak tadı vermik televizyon dizisidir. Neden bazı dizilerin bokunu çıkarırlar anlamış değilim. Bir de türk polisini süperman gibi göstermenin ne alemi var? Çocuk mu kandırıyorlar?
lise donemimde baslayip hala devam eden dizi.
vakit geçirmek için gayet güzel bir dizi. ancak iş öyle her bölümünü nefessiz takip edip, hayranlık derecesine gelirse o zaman aklına zokem.
kaç yıldır yayınlanmasına rağmen hala paçalardan, senaryolardan amatörlük akıyor, taşıyor...
her bölümde bir tık daha fazla saçmalayan ama boş zamanlarda yinede iyi giden dizidir.
Ama bu kamera olayi çok gözü yoruyo bi yakınlaşıyo bi uzaklaşıyo bi sabit durmuyo o kamera.