bugün

bir galatasaraylı olarak "seni cekemeyenlere koyim" demek istememe sebebiyet vermiş kaptanımız.
domuz gribine inanmayıp götüyle gülenleri bu hastalığa inandırmak için özellikle hasta edildiğini düşübdüğüm futbolcu. bu hastalığa değil arda, annem yakalansa yine de inanmam!!

öncelikle arda turan, insan gribi'ne yakalanmış olabilir. bunu sorguladık mı? tabii ki hayır. süper doğrucu medya şişirdi, biz de inandık. yalan mı?

tv'de haber izlemeyip de işi gücü futbol olan arkadaşlarımıza yönelik bir haber bu. 'vay be, baksana arda bile domuz gribi olmuş. ciddi bir hastalık bu galiba.'! diye düşünenler mutlaka vardır. çünkü biz embesiliz. antibiyotiklerin bu hastalığı geçireceğine inanıyoruz. çünkü biz embesiliz. antibakteriyel jelleri pahalı fiyattan alıp elimize günde 88 kez sürüyoruz.

arda turan haftasonunda belki de iyi olacak. ama sırf bu saçmasapan haber yüzünden oynayamayacak. ne güzel lan!

neredeyse 2 aydır bu hastalıkla dalga geçiyorum. ulan bu hastalık gerçek olsa bana da bulaşır, belamı siker benimle niye dalga geçiyorsun diye.

süper zeki türk milletine sormak isterim. böyle yazdım diye 'sen yunan mısın ulan' demeyin hemen, ben de türküm.

1-insan gribi her sene görülüyor mu?
2-kuşlar her sene soğuklardan sıcaklara doğru göç ediyor mu?
3- (2) için 'evet' diyenlere: o halde kuş gribi bu sene neden gözlenmedi?
***(2) için 'hayır' diyenlere: gidin coğrafya ya da kuş hayatı falan okuyun biraz.
4-kuş gribi her çeşit kuşta görülür mü? (ibnelere sormuyorum bu soruyu)
5-aynı anda hem insan gribi, hem de domuz gribi gözleniyorsa, kuş gribi neden gözlenmiyor?
6-burnunuz aktığı için hastaneye gittiğiniz vakit hiç sormadan direkt domuz gribi teşhisi için laboratuar testlerinden geçebileceğinizi düşündünüz mü?

-çocuklar inanın, inanın çocuklar..
+edip abi dur ne yapıyorsun!
-güzel günler göreceğiz, güneşli günler..
+bu kafayla bok görürüz.
-motorları maviliklere..
+motor mu? 1.6 mı abi.
-yok...
bir taşak kesen sporlu olarak, onun taşşa sağolsun dediğim futbolcudur.
son zamanların lanet hastalığına yakalanarak biz sevenlerini üzmüş futbolcu. en kısa zamanda iyileşerek bizi tekrar sevindirmeyi sağlayacaktır.
-evet doktor neyim var?

+üzgünüm ama h1n1 virüsüne haiz olmuşsun.

-açık konuş doktor!

+üzgünüm ama domuz gribi olmuşsun.

-aşı vurulmadıydım başbakanımızı dinleyip.

+yanlış recep'e oynamışsın arda'cığım. akdağ olanı dinleyecektin!

-off... belalı başım. nasıl kurtulabilirim bu hastalıktan doktor?

+şu reçeteye yazdığım ilaçları alacaksın. bi de...

-bi de ne doktor bi de ne?

+bi de o sümküren iri kıyım takım arkadaşından uzak duracaksın.

-serveeett!!!
türkiye'nin son yıllarda yetiştirdiği en büyük yetenek aslan parçası tabirinin en büyüklerinden.iyileşecek, gelecek aslan gibi oynamaya, kendisini çekemeyenlere o müthiş çalımlarını izletmeye devam edecektir.

(bkz: geçmiş olsun aslan parçası)
hayat üstüne gelmeye devam etmektedir kaptanın. bir domuz gribi eksikti o da geldi başına. ama onun büyük bir yüreği var, dayanacak, hastalığı atlatacak, sahalara dinlenmiş olarak tekrar çıkacak, kaptanlık bandını takıp futbolunu çatır çatır oynayacaktır.

bu adamın üstüne gelindikçe, başına böyle şeyler geldikçe sempatim artıyor, kardeşim gibi bakıyorum ona. sevgilime damperli kamyonla çarpsa "canın sağolsun" derim yani, o derece.
Taşak muhabbeti yapılamayacak kadar hassas bir hastalık durumu üzerinden bile aklınca taşak muhabbeti geçmeye çalışan embesillerin haricinde geçmiş olsun dediğimiz büyük kaptan.

git kendi götün ile dalga geç.
sahalara aslan gibi dönecek aslan parçası.
Ezeli rakibimizin, domuz gribine yakalanmış futbolcusu, kaptanıdır... Üzmüştür. Tanrı'dan en yakın zamanda sağlığına dönmesini, anasına babasına, paparazzilerde gördüğümüz o kızlara yeniden sarılmasını diliyorum...

Lakin, hadi insanlık kısmını geçelim, bir Türk olarak, Türk milli takımı için ne kadar değerli bir futbolcu olduğu zaten aşikardır. insan değilseniz, bunun için üzülün lan ibneler...

Not: Fenerliyim...
bir fenerli olarak arda'yı milli duygularla çok severim.

üzüldüm lan sözlük.
Sahalara sapasağlam dönecek muhteşem bir insandır kendisi. Gerçekten üzmüştür sevenlerini...
beşiktaş'lı olarak geçmiş olsun dileklerimi sunarım. aslolan hayattır.
milyonların duasının kendisiyle beraber oldugunu bilmesi gereken canımız, ciğerimiz, bitanemiz.
'' yapma be oğlum kalk ayağa '' demek istediğim yıldız futbolcu.
zengine bir şey olmaz mantığından hareketle normal bir grip gibi bir hastalığa yakalanmış futbolcu.
22 kasım 2009 galatasaray manisaspor maçı'ndan önce sahada ısınırken, esprili bir şekilde öksürür gibi yapmış, daha sonra da hırkasının boğazını maske gibi suratına geçirmiş ve yarmış, komik insan.
televole kültürüyle büyüyen halkımızın magazinciliğe soyunmasıyla sevgilisiyle resimleri halk tarafından çekilip basına verilmiş sporcu.

http://www.hurriyet.com.t...atti/13021631.asp?gid=222

hayır sevindim ben ha, rahat edecek adam şimdi. iyi ki "sinem arkadaşımın aşkı, birlikte olamayız" dedi sırf bu laf yüzünden deve kuşuna döndü aylardır. şimdi rahat rahat gezeler en azından basının kovalamacası da biter.
insanımızın ileriki yıllarda adının başına 'efsane' kelimesini eklemesini umduğum galatasaraylı futbolcu.
çok hızlı yaşayan bir gün bir yere fena toslayacak olan minik futbolcu.
arda turan, galatasaray futbol takımının efsane kaptanlarından biri olacak. ama kendini çok çabuk koyveriyor, her lafa aldırıyor, kafasında büyütüyor. taraftarlar olarak aldırma dediğimiz insanlara kulaklarını veriyor ve moralini bozuyor. yapma bunu arda, herkes senin nasıl biri olduğunu zaten biliyor. kimseye kendini kanıtlamak zorunda değilsin. umarım, sadece eleştirmek için eleştirmeyi ve iyi şeyleri mahvetmeyi seven insanların sözlerine kulak asmazsın. büyük futbolcu olmak; kendini geliştirmenin yanında, kötü günlerini görmek isteyen insanlara, aldırmamayı da gerektirir. kim, ne derse desin, seviyoruz seni. peşindeyiz!

ayrıca, sinem kobal'la kendisini hiç yakıştırmıyorum. biliyorum umrunda değil ama söyleyeyim, içimde kalmasın dedim. *

düzenleme: zorunluluk oldu be yavru.
öncelikle (#646178)

hayatımızda böyle ilişki yumakları tabii ki bolca mevcut, belki de ana karakterlerinden bile oluyoruz zaman zaman. ama o sarı saçlının bizim çocuğu tavlamak için neler neler yaptığını şöyle bir göz önüne getirebiliyor insan, ki öyle olmayıp da arda kardeşimiz bu sarışının methini duyup ona ulaşıyorsa bile, yine bu sarı "kusura bakma güzel kardeşim" demeyip koynuna giriveriyor hemen.

bireysel olarak bizleri zerre kadar ilgilendiren bir mevzu değil, ayrıca insanlarla içiçe bir ortamda bu kadar rahat hareket edebildiklerine göre "yaşasın, arda'yı da yakaladık, kapak olsun galatasaraylılara" gibi bir durum da yok ortada.

yine de, bu konuyu bilen bilmeyen çoğunluğun bu ilişkiyi kaptana yakıştıramadığı da aşikar.

tanım: galatasarayın sarışın seven kaptanı * *
koşma stili dönmelere benzeyen,avrupada çok sayıda 5/1 fiyatına aynı tarz oyuncuların bulunduğu,her türlü davet ve açılışa belki hatun düşürürüm ayağına düşünmeden atlayan,türk sporseverlerinin aklında oynadığı futboldan çok kemal sunala benzerliğiyle kalacak olan galatasaraylı futbolcu.
kendisinin futbolcu kimliği hakkında hiçbir fikrim yoktur. başarılıdır ya da değildir. ama arda turan yakışıklı ve karizmatik değildir. hele karizmatik hiç değildir. bu beyefendiyi karizmatik bulan kızları bilimsel deneylerde kullanmak ne etik ne dini yönden sakıncalı değildir bence.

arda turan'da şaban bakışı var arkadaş.

sinirlenince şaban gibi oluyor. şabanı çok severim çünkü bir karakter ama gerçek oldu mu. ıhh.
enerjisini saha yerine başka yerlerde harcayan futbolcu. sinem kobal tatlı geldi heralde, futbolu unuttu.