bugün

q harfinin a harfinin hemen üstünde bulunmasi* nedeniyle a k yazmaktan daha kolay oldugu için tercih edilen küfür.
bir cok sitede seviye ilkesi nedeniyle agzını kırayım olarak otomatik şekilde değiştirilen,aslında acılımı .mına koim olan kısa,kendisi kücük anlamı büüyük kelime.
artık gördükçe bıktıran tiksindiren kısaltma.* durduk yere yazılınca insanın sinir katsayısını yükselten kısaltma.
yer: msn messenger
-naber lan aq?
+senin ben var ya!??
çok abes olmayan 2 kelimenin bir araya gelerek küfre dönüştüğü bir deyimin halk arasındaki yaygın kısaltmasıdır.
son zamanlarda bayaa cok kullanılan ve dile cok fazla giren ama insanların kullanırken hiç dikkat etmediği kelimedir..
(bkz: emua yumayum)*
sadece aq yazmaya yarayan bir tuşu olan klavyeye türkiye de satış rekorları kırdırabilcek söz öbeği * *
(bkz: evreka)
(bkz: terbiye)
türkçe bir küfürü gavurca kısaltmaktır efendim.
türkiye'nin rezilliklerinden biridir. artık cocuklara anne baba yerine bunu öğretmektedirler.
+hadi cocuğum amcaya aq de.
-amca a.q.
*maşşallah maşşallah...
filmlerde bile unutulmaz replik olmuştur..
-komutan Logar.. onun ben aq..
öğrendiğim kadarı ile anlattığınız bir olayın gerçekçi olduğunu kanıtlamak için anlatırken zaman ve yer verilir. şimdi ise 3 kelime de 1 aq demek kafi. hem basit hem pratik hemde zevkli.
akıllara zarar kısaltma. *
bir de şöyle bir şey görmüşlüğüm var
-seni seviyom aq la! *
çok ayıp birşey *
kullanımı günümüzde çok yaygın olan ama fiilen düşünülce o küfür çok iğrenç bir hal almaktadır. eğer ki bu küfrü ağzınızdan düşürmüyosanız genelde ayıplanır ve de toplumdan uzak tutulursunuz.
antarktika'nın alan adı uzantısı.
(bkz: ağzını kırdımını)
duygu ve düşüncelerimizi en güzel ve en anlamlı şekilde ifade etmemizin 2 harf ile gösterilen simgesi. 'aq'
yakında (bkz: tdk) nın kabul edip benimseyeceği kelimeler kısaltması.
yakın zamanda ananın da bu muhabbetlerin içine karışması ve s harfinin q klavyede yazım esnasında parmaklara daha yakın olması nedeniyle a.s olmasından korkulan sanal alemde klişeleşmiş kısaltılmış şekil verilmiş küfürdür..
Uzun anlamı 3 kelimede bir kullandıgımız, giriş sözcüğüdür.

O kelimeyi söylemezsek kendimizi bir an, bir tabu oyununda gibi hissederiz. Olamazsa olmaz.

Aq = konuşma çizgisi ve nokta...
kötü alışkanlıktır,çoğu bünyede mevcuttur
küfür özelliğini yitirmiş kısaltmadır.
hercaiwap sohbet sayfasında sansürlenmesin diye üyeleri tarafından keşfedilen ve bütün dünyaya yayılıp saçılan kısaltma.
sözlükte kullananların çaylak edildiği kısaltma. bir çok kişi uzun anlamının bilinmediğini beyan etmiştir. çok doğru...
misal benim a.q larım anthony quinn i yadetmek için kullanılır. a.q. iyi oyuncuydu rahmetli. 86 yaşında hayata gözlerini yumdu a.q.
anti-ouote'nin kısa yazımıdır. yani benim lafımın üstüne laf söylenmez demektir.