bugün

9 eylül 2015 apple konferansında duyurusu az önce yapılan kalemin force touch özelliği sayesinde bastırdığımız kadarıyla kalın veya ince çizimler yapılabilecek ve bu yönüyle diğer kalemlerden çok farklı çizim deneyimi sunacak.

edit: ms office, adobe uygulamalarınada uyum sağlayarak özellikle iş dünyasına büyük kolaylık sağlanması planlanıyor.

edit2: kalem fiyatı 99$ olarak duyruldu.
bir s-pen olur mu bilmem ama aynı özellikleri farklı yamalarla getirirse de bizim fanboylar devrim gibi lanse eder.

note 5 deki s-pen'in özelliklerinin %40 ına sahip bir apple pencil herhalde 1000 dolar a satılır. öyle bir fahiş fiyat uyguluyor herifler.
Apple don da yapsınlar.

Tanımlı edit: bir kalem.
Steve* jobs un ilk iphone tanıtımında çok bok attığı araç.

O değilde yeri gelmişken baktım, güzel tasarladıkları için kurtarmışlar. Kullanışlı.
geleceğin kalemi. uzun zamandır beklenen çıkış nihayet yapılmıştır. buralar çok değerlenecek. (bkz: reserved)
Herkesin elinde 2 sene sonra goruruz.
değerlenir diye rez aldığımız kalem.

çoh xojtir ama bizena.
S pen ortalığı zaten sikip savurdu hala burda geleceğin kalemi yazanlar var. Telsizin icadından itibaren mi alalım beyler ?

Bir kaç özelliği bir dünya paraya satan aç gözlü Apple ın yeni yutturmacası.
ipad'i bambaşka bir boyuta taşıyan teknoloji harikası icat. gün içinde sürekli not almak durumundayım. notability uygulaması sayesinde çok daha verimli bir şekilde not alıp bu notları arşivleyebiliyorum. kalemin tepki süresi piyasadaki muadillerine göre çok başarılı, neredeyse gerçek kalem hissiyatı yaşatıyor. bana göre negatif yanları şarjının biraz kısa dayanması ve biraz kalın olması olabilir.
boyutu konusunda şüphelerim olsa da, işlevi harika olan ipad aksesuarı.

boyutu biraz daha optimize edilmeye muhtaç. Büyük kalıyor gibi.