bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Birinci Dünya Savaşı sırasında kurulan,Avustralya veya Yeni Zelanda birliklerinin ortak adı.
  ... italiano
 2. 2.
  Australia and New Zealand Corps. yani avustralya ve yeni zelanda birliklerinin kısa adı. ingiliz sömürgesinde olan ve 1915 yılında ölüme yollanıp çanakkale'de tamamı öldürülen askeri birliklerdir, anzak koyundan çıkarma yapmışlardır, her yıl 25 nisan anzak günü olarak kutlanır, 15-20 bin civarı anzak 25 nisan'da çanakkale'ye gelir ve bellerine kadar suya girip aynı anda koşarak karaya çıkıp 1915 yılını canlandırırmış, sanki kahramanlık destanları gibi görürlermiş bu olayı ki kısa bir tarihleri olduğundan bu yenilgi onlar için büyük önem taşıyor, milli birlik ve beraberliklerini simgeliyorlar. biz hala kaybettiğimiz bu ruhu arıyoruz.
  3 ... kisinin degeri aradigi seydir
 3. 3.
  Çanakkale savaşında müttefiklerin Arıburnu'na çıkardıkları Yeni Zelandalı ve Avustralyalı'lardan oluşan birliklerdir.
  1 ... linka
 4. 4.
  australıan ve new zeland army corps...ingiliz sömürgesi altında bulunan avustralya ve yeni zelandalı askerlerin çanakkale şavaşlarında orduya kayıtları yapılırken kısaca baş harfleri kullanılmış ve böylece bu askerler anzak askerleri olarak anılmıştır...
  ... vakivakvak
 5. 5.
  hiç suçu yokken ingilizler tarafından savaşa zorla gönderilen ve boşu boşuna heba olan topluluktur. bunlar degilde eger savaşmaya tam takım ingilizler gelseydi degil üzerinde güneş batmayan ülke , güneşi görecek insan bırakmazdık.
  2 -1 ... das kesq
 6. 6.
  anzak askerleri aborjin değil onları sömürge haline getiren ingilizlerin torunları idi. yani anzaklar da avustralyada yaşayan ingilizlerdi.

  yani zorla falan değil bizzat milletinin menfaatleri uğruna savaşmışlardır. aborjinlerle alakaları yoktur. çanakkale savaşının çok barışçıl geçtiği ise koca bir yalandır.
  ... gaspirali
 7. 7.
  (bkz: anzac day)
  ... rivne
 8. 8.
  başrolünde genç mel gibson'ın oynadığı gallipoli fiminde aslında ne için savaşa gidip ne bulduklarını acı bir şekilde izlediğim sömürge askerleridir. *
  +:eğer gidip savaşmazsak, almanlar yakında burayı da ele geçirecekler!
  -:*peki, aradıkları buysa buyursun gelsinler.

  (bkz: savaşta masum kalamazsınız)
  1 ... novemberthegeneral
 9. 9.
  çanakkale savaşı esnasında öldürdüğü bir türk askerinin kafasını ülkesine götüren acaip bir insanı da barındıran millet. yıllar sonra herif öldüğünde çocukları evde özenle saklanmış kafatasını bulup polise teslim etmişler, yapılan araştırma neticesinde kafatasının bir türk e ait olduğu belirlenmiş.
  1 ... it the fuck
 10. 10.
  Genel olarak yanlış tanınan askerler. Bir ulusa, Anzak ulusuna ait gibi görülüyorlar veya böyle bir ırk varmış gibi.

  Australian and New Zealand Army Corps, yani bir ordu birliğinin baş harflerinden oluşan bir birim bu, o kadar. Ve kendileri de ingiliz çocuklarıydı, aborijinler değildi.
  1 ... asuregibisurat