bugün

şu bir gerçektir ki; en güzel tavuk döner antakya' da yapılır. lezzet görecelidir, ama hiç kimse o kadar özenip hazırlamaz bu yiyeceği.
antakya dışında döner diye size yedirilen şeylere lanet etmenize sebebiyet veren, memleketimin muhteşem lezzeti.
- usta bol ketçap bol mayonez ekmekler kızarsın.
Antakya döneri kadar lezzetli bişey varsa oda donastır. Antakya dönerinin lezzet ikizidir.
tek rakibi iskenderun döneridir. bir defa tadınca yıllarca döner diye saman ve ekmek arası salata yemişim ben diyeceğinizden eminim. Ilk defa yiyeceklere tavsiyem kullanılan sosu her bünye kaldırmayabilir, ilk siparişinizi sossuz verin. Bildiğim kadarıyla istanbul, ankara (çankaya kaymakamlığı karşısı), balıkesir, niğde ve adana da bu döneri yapan yerler var ama asla antakya daki kadar güzel değil.
tek tercih ! (bkz: kebo)
amaç et döneri yemekse,

(bkz: çağlayan restaurant)
kuşkusuz ki türkiye'nin en iyi tavuk döneridir. bende bağımlılık yapmıştır, bir çok şehirde antakya döneri adı altında döner yesem de aynı tadı bir türlü alamadım.

içeriği: ısıtılmış soslu ekmek, salatalık turşusu, patates kızartması, ketçap, mayonez ve tavuk döneri.

antakya da nerede yenebilir önerilerim; mudurnu ve tadım dönercileri benim favorim.
antakya' dan başka yerde yenilirse, tadından hiç bir şey anlaşılmayacak olan dönerdir.
(büyük harflerle) Ya yapmayın şunu gece gece! :( Patatese katlandım ama antakya döneri diyosun el insaf ya!
mudurnudan yemesi ayrı bir güzeldir.
istanbul beşiktaş'ta yemiştim. gerçekten çok lezzetli. bak hatırladım, canım çekti.
Ağzımı sulandırmıştır. Konya'da yapabilene denk gelmedim.
hayatımda bir kez arkadaş ittirmesiyle yedim, herkese hitap etmeyecek lezzet.

nasıl ki samsun 216 veya antibiyotik kullanıldığında samsun 216 veya antibiyotik kokusuyla işiyorsun, bu da öyle. üç gün o sosun kokusu çıkmamış gibi geldi üstümden. kendimi zımparaladığımı bilirim. sevenlerine başarılar.
Ramazan ramazan canımız çekiyor başlığıdır.
içinde marul olmayan döner, o iskenderun döneridir.

Dönere çok alışamamış biri olarak söylüyorum, ayrı bir tadı vardır ve her yerde bılunmaz, acıktığım için yemem, para verip zevkine kebo'da yerim.
(bkz: kebo)
normal dönerden tek farkı içine çorba ilave edilerek servis edilmesi.
tadı güzeldir.