bugün

hiçbir başkasıyla eşleştirilemeyecek kadar eşsiz bir dertleşmedir..
bilmiyorum nasıl bi duygu ama güzel olacağını tahmin ediyorum böyle oturup gece konuşmak balkonda felan güzel olabilirdi ve kesinlikle rahatlatırdı.
özlemdir. olsa da dertleşsem. tatmadım yaşamadım o duyguyu hiç, nasıl bir şeydir acaba? çok şanslısınız, sımsıkı tutun annelerinizin ellerini.
sorunlarınıza gerçekten sizin için en doğrusu ne ise ona göre cevaplar verecek, telkinleriyle sizi kırmadan ve üzmeden, gerçek ve doğru olanı tavsiye ederek rahatlatacak tek insan anne olduğu için her insanın hangi yaşta olursa olsun başvurması gereken eylemdir.

kaç yaşında olursanız olun gidin yatın ananızın dizine anlatın ve dinleyin. bundan daha iyi bir terapi yok, emin olun.
kimi insanlar böyle bi olay için hayatlarındaki herşeyden vazgeçebilirler, kimileri de annesini küçük görüp onunla konuşma gereği bile duymaz.
oysa ki onu kaybettikten sonra içindeki o büyük yarayı deşen en büyük olay bu olacaktır.
sık sık konuş onunla, sık sık sev onu, öp.
su zalım dünyada insana huzur veren yegane sey.
Karsilikli caylarinizi yudumlayarak muhabbet etmektir. Pahabicilemezdir.
huzurdur.
zamanı gelince sana karsı koz olarak kullanır.
harikadır delinin tekidir insana keyif verir yorumları üç gün güldürür .
Boşver kızım dersine bak lafını duyma olasılığımız çok fazladır.
annesi olan insanlar için bulunmaz velinimettir.

babaya her şey anlatılmaz ama anneye her şey rahatça anlatılabilir.

annesi olmayan benim gibi insanlarda dertleşecek birini arar. annenizin kıymetini bilin.
rahatlatir...
Annenin o an büyük destek olması ile sonuçlanmaz.

Bir gün anneme bir derdimi anlattım, annem aman yavrum dedi, sarıldı, öptü dedim tamam artık bana bir şey olmaz, üzülmem ben. Bir kaç gün sonra bir tartışma sırasında gerginliğimin hep o olaydan kaynaklandığını ve bir başkasına olan sinirimi ondan çıkardığımı söyledi.

Akıllanmadım, farklı bir zamanda yine dertleştik. adama lanetler etti, kızını üzen biriydi o, nefretle anıyordu onu. bir gün şarkı dinleyerek bulaşık yıkarken arkamdan sinsice yaklaştı.

- sen de bu akıl olduktan sonra sen daha çok böyle müzikler dinlersin, çokkk

Sonra bir gün yine sinirlendi bana ve aman allah'ım. adam haklı ben haksızdım. olayı nasıl çevirdi. baş edemiyordum artık.

baba ile dertleşmek iyidir, kadınsı yaklaşmaz olaya. rakısını yudumlar, sigarasından bir nefes alır, konuştuktan hemen sonra o konuşma orada kalır ve asla bir daha dile getirilmez.
evlendikten sonra dikkat edilmesi gerekir. eşinizle olan her meseleyi annenize taşırsanız , anneniz duygusal davranıp sizi savunmak için evliliğinizi yıkma aşamasına getirebilir. bu bilgi iki taraf için de geçerlidir efenm. *
- ya işte öyle anne.
+ noldu şimdi? Cep delik cepken delik göt de gitti üstelik.

Bizimki bu şekilde noktalanır genelde. Baba öyle midir ama? Gel dışarda bir şeyler içelim der önce hava almanı sağlar. Sessizce dinler, sonra yorumlar, sonra değerlendirir, doğruları yanlışları söyler ve tavsiye verir. Ama tavsiye kadar hafif, asla öğüt kadar ezici değil. Sonra o konuşma hiç olmamış gibi davranır. Babam benim be.
ağlarken asla gülemeyecek kişiyle dertleşmektir. Koşulsuz sevgisiyle hayatın monotonluğundan taşlaşmış kalbi yumuşatmaktır bir nevi.
Anne en iyi arkadaş, yoldastir. Ne demişler ana gibi yar olmaz.
Basta iyi gidiyoda sonra derse bagliyo olayi salak gibi kaliyosun.
Annem sen hep yanıma kalansın, annem ben hep yanına kalanım.
finali ana kucağında uyuya kalmaktan oluşan dertleşme anıdır.
Kısa sürendir.

Ne desem "siktir et senden değerli mi kızım?" der. "aynen lan..." diye kalkar giderim tatmin olmuş bir şekilde.
Biz her şeyin sonunda kavga ettiğimiz için problem yok.

Aşkım annem.
güncel Önemli Başlıklar