1. 1.
  annenin annelik standartlarına ve sınırlarına uygun davranmayan evladın annesi ile kavga etmesi, konuşmaması ve küsmesi durumudur. bu küskünlüğün ne kadar süreceği anneye ve çocuğa bağlıdır. küs olunan süre içerisinde annelik hizmetlerinden ve sevgisinden faydalanılamaz.
  taraflardan biri bu küskünlük halinden rahatsız olur ve usulda karşı tarafın boynuna sarılır ve özür diler. böylece "mutlu anne-mutlu çocuk" masalı kaldığı yerden devam eder.
  2 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  Zor bir hadisedir. iki tarafta kendini haklı görmektedir. Ancak sonuç itibariyle her zaman annenin haklıçıktığı ve çocuğun süklüm püklüm gidip annenin elini öpmesiyle sona eren hadisedir yaşanmaması temenni edilir
  1 ... capanoglu
 3. 3.
  fazla uzun sürmeyen durumdur.
  1 ... kacak kelebek
 4. 4.
  anne ne yaparsa yapsın hoş karşılanmayacak davranış. annelere küsülmez. çünkü anneler küsmez. cennet annelerin ayağının altındadır. anneye küsen cennete küser. babaya küsen babayı...
  1 -1 ... arabaciarabayatasget
 5. 5.
  günlerce "havuç tatlisi,havuç tatlisi,havuç tatlisi istiyorummm" diye evde dolasilir.yok hindistan cevizi yok,havuç yok,pötibör yok,cevaplari alindiktan sonra pes edilir ama can hala çekmektedir,isyanlardadir.
  yaz yaklasmaktadir diyet yapmaya karar verilir. diyetin birinci günü annenin bi tabak dolusu havuç tatlisiyla salona girmesi dünya'nin kararmasina sebeptir.anneye küsülür havuç tatlilarina gözler yasli bir sekilde baka kalinir.diyet daha önemlidir çünkü !!!!!!!
  ... antihanzo
 6. 6.
  eğer normal bir anneniz varsa imkansızdır ona küsmek. hastalandığınızda başınızda bekleyen, üzüldüğünüzde içinizdeki acıyı hisseden bir anneye sahipseniz. * nasıl ona sarılmadan, sataşmadan, onunla gülmeden geçer ki zaman. annem yanımda olsun bana hiç birşey olmaz diye düşünürüz o yüzden biz.
  amma geçen hafta tanık olduğumuz dilber fırtınavakası geliyor aklıma. hep bize anneye küsülmez, anneye off bile dememek gerekir diyen büyüklerimiz daha önce böyle bir vaka ile karşılaşmamış olacaklar ki hep bu sözü söylemişler bize. neden çünkü anneler hata yapmaz. anneler çocuklarını korur. ama garip muhammed için bu böyle olmadı. sonucunu hep gördük.şimdi şunu merak ediyorum, sen kendini nasıl affettireceksin dilber muhammed' e?
  2 ... silte
 7. 7.
  anneyle her gün kavga edip onu incitmektense, anneye bir kere küsüp uzun süre konuşmamak felsefesidir..
  1 -1 ... sneeze
 8. 8.
  en fazla bir gün sürecek hadisedir.*
  1 ... eksiltili cumle
 9. 9.
  şımarıklıktır. istediğinizi yaptırmak için iyi bir yoldur. ancak her zaman işe de yaramaz.**
  ... nil nil nil
 10. 10.
  fare dağa küstüğü zaman dağın haberi olmaz. bazen dağ fare doğurur. ama bir evlat anneye küsünce, o dağ gibi anne, minik bir fare gibi kendi iç dünyasına çekilir. kimseye şekva edemez zira kendine yabancı olan kendi parçasıdır. yine de ona cephe alamaz. asla yansıtmaz kırgınlığını küskünlüğünü. bu sebepten anneye küsmek için gerekçe bulmak öyle kolay bir hadise değildir. sana bakmasa bile dünyaya getirmesi bile çok büyük bir emektir.
  1 ... neset