bugün

(bkz: kahvaltı hazır)
olips reklamında vuku bulan içine düşülmesi berbat durum
sabahları yanınıza gelir anne,size yumuşak sesiyle "hadi kalk oğlum,der" siz de "hıı tamam" dersiniz ve tabii ki kalkmassınız,akabinde 10 ar dakikalık aralarla aynı şey tekrarlanır,belli bir süre sonra anne öyle bir sesle odaya doğru yaklaşır ki,bu kuvvet 2 saniyede adama gömlek+pantolonu giydirttir,aynı süre içinde "geliyorum annecigim" dedirtir (bkz: based on a true story).ilahi güçtür.
Yokluğu yaşanmasın denilen sestir sesten çok yaşamanızı sağlayan bir nefestir
kim ne derse desin,kimse onu duymadan güne rahat başlayamaz. duymadı mı kendini eksik hisseder.
zamanina gore sevindiren veya cildirtan sestir. zaman zaman korkutucu da olabilmektedir.
en kutsal sestir...
Gece duymadan uyuyamadıgım beni mutlu eden şey...*
butun gun akla gelmemis anne, gece yataga girildigi an gun icinde hatirlamamis olmanin verdigi vicdan azabi ve huzursuzlukla neredeyse panik icinde aratir kendini. *

-alo???? *
-napiyosun anne?
-iyiyim sen nasilsin noldu???
-hicbir sey.
-bak sole kizmicam
-ya olmadi bisey aa, sesini duymadan uyuyamadim *
-eheh ben de bir sey oldu sandim...*
-tamam o zaman iyi geceler.
-iyi geceler.................... *

(bkz: ozlemek)
genelde sabahları pek hoşnut olmasakta güzeldir.
meeeeee.
telefonun diğer ucunda bile cıvıldayan, kulakların en çok işitmek istediği ses. sesimin benzemeye başladığı sestir aynı zamanda.
Nerde olunursa olunsun işitildiğinde ayırt edilebilen ahenkli ses.
annenin gülen yüzüyle birleştiğinde zamanın durması,bu cıvıl cıvıl sesin hiç susmamasının istenmesidir.
insanı duygusallaştıran, biranda dünyaları başına yıkan, dur bu işi yaparken bir daha düşün diyen, attığın her adımda sağ omuzunda sana seslenen en dokunaklı sestir.
bulmacaların sık sorulan sorular bölümünün en sık sorulan sorusudur.
soldan sağa ya da yukarıdan aşağıya okunduğunda durumu pek değişmez..
şevkat, fedakarlık, özveri ve sevgi melodisidir, her daim özlem çekilen cennetin ayaklarının altında olduğu yakıştırmasının ne denli yakıştığını anladığınız can dır, canan dır.
önemli olan olay bu sesin iyisinin kötüsüne oranının maksimum olmasıdır.
(bkz: günaydın yakışıklı oğlum kahvaltın hazır).
(bkz: allah belanı versin senin! wroooaaah! terlik sıyırır geçer)
haylı zaman oldu duymayalı canım annem sesini oysa daha onsekizindeydim canım kızım diyen sesin hala kulaklarımda ..
(bkz: rahat uyu canım annnem)
(bkz: seni seviyorum)
(bkz: ti)*
su gibi bazen gürül gürül bazen dinlendirici. vazgeçilmez dahası.
her zaman yumuşak ve şevkat dolu sestir .
bağırdığında bile bi' okşayışın sıcaklığını estiren sestir.
En özlenilesi sestir.
güven verir.