bugün

1988 doğumlu porto'nun brezilyalı top cambazı. ortaları, pasları adrese teslim. çalım desen var, şut desen mesafe tanımaksızın. avrupa'nın dev kulüplerini peşine takması an meselesi. *
ronaldinho'nun en büyük veliahtı olarak görülen geleceğin yıldız adayı.
geçirdiği sakatlık sebebiyle bir süre sahalardan uzak kalacak brezilyalı genç yıldız.
http://www.youtube.com/watch?v=r5KQVRe9VN0

not: evde yalnız başınıza denemeyin.
korkunç bir futbolcu. futbolda daha önce görmediğimiz pozisyonları izletebilir bizlere. hatta ronaldinho hikaye diyorum.
Manchester United'ın transfer dönemi içerisinde 18 milyon pound karşılığında Porto'dan kadrosuna kattığı fakat çalışma izni alması konusunda yaşanan problemlerden dolayı sıkıntı yaşadığı 19 yaşındaki gelecek vaadeden futbolcu.
çalışma izni çıkmış futbolcudur.
porto'dan manu'ya transfer olan forvet oyuncusu. efendim daha önce de görüldüğü üzere fm diyorsa doğrudur diyoruz ve kendisinin bir yıldız olmasını bekliyoruz. saygıdeğer sir alex ferguson da bu yeteneğin farkına varmış ki onu renklerine katmış. portekiz ligi'nden yaptığı son transfer cristiano ronaldo gibi isabetli bir transfer olacağını düşünüyorum. ayrıca yine portekiz'den bir diğer genç yetenek nani'yi de almıştır ki önümüzdeki sezon manchester united yeme de yanında yat kıvamında bir futbol izletecektir futbolseverlere. kanatlarda ronaldo ve nani, göbekte carrick ve hargreves, forvette rooney ve anderson, zaten rakip takım bu 6 kişiyle baş ederken kaleyi boş bile bıraksanız gol atamaz.
mevkisi forvet olmayan ofansif orta saha olan futbolcudur.yani ingilizce bilenler yada fm oynayanlar çok rahatlıklar bilirler bu mevkiyi. (bkz: amc)

Anderson
Man. Utd.
isim: Anderson Luis de Abreu Oliveira 'Anderson'
Doğum Tarihi: 4/13/1988
Uyruk: Brazil
Boy: 176 cm.
Kilo: 69 Kg.
Mevkii: Orta Saha

http://www.goal.com/tr/Gi...mp;SEOPlayerName=Anderson
meksika nın kazandığı ve türkiye nin de yarı finalde elendiği 17 yaş altı dünya şampiyonasında turnuvanın en değerli futbolcusu seçilmişse de malesef brezilya asıllı meksikalı giovani dos santos un çok gerisinde kalmıştır.
çarşamba günü oynanacak isveç özel maçı için kaka'nın yerine brezilya milli takımına çağırılan oyuncu.
hala patlama yapmaya hazır bir bombadır benim gözümde. hatırlamak lazım ronaldo da ilk yılında pek zorlanmıştı. forma şansı bulamıyordu. hatta "gereksiz çalım yapan adam" denmişti onun için. seneye yavaş yavaş adını duyuracak 2010 dünya kupası'nda ise en değerli olacak adamdır anderson. *
ferguson'la teni uymayan müthiş yetenek. ferguson bu arkadaştan inatla bi scholes gibi efendime söyleyeyim bi gerrard gibi iki yönlü orta saha yaratmaya çalışıyor ama bu çocuğun ruhunda show var, yapamaz öyle şeyler. böylelerine ronaldinho gibi vereceksin topu, dizecek 4-5 kişiyi çalıma, koyacak ara pasını ya da gönderecek 30 metreden füzesini ki verimli olabilsin. yani herif topu ayağına aldığında topa yaptığı muamele bile bambaşka lan. mesela carrick'e top geliyor, bakıyorsun odun gibi; anderson topu alıyor, her an 11 kişiyi çalımlayıp gol atacak gibi, topla birlikte attığı 2 adım bile adamın gözüne hoş geliyor yeminle. üzülüyorum böyle bi yeteneğin kendini gösterememesine. luis nani kardeşimiz gibi manchester united'da yapabilecek bir topçu değildir kendisi, atletico madrid'e falan gitsin agüero'yla sikertsin ortalığı. gözümüz yeni bi ronaldinho görsün.
premier ligde son 4 yılda çıktığı 55 maçta 1 gol atmış 3 ade asist yapmıştır. gol yollarında çok daha etkili bir oyuncu olmasına rağmen sir alex ferguson ona orta sahada forma şansı vermektedir.
bu sezon fenerbahçe ve galatasaray'ın kapışmasına sebep olacak futbolcu imiş: `http://www.elmahaber.com/...iyeye-geliyor-47408h.html`
fenerbahçemizin orta saha transferiyle ilgili aldığım duyum:

yüzde 50 anderson‚

yüzde 25 tino‚

yüzde 25 topuz.

baska da aday falan yok bunlar olursa olur.
Oyun tarzı ve şekil olarak manuel fernandes e benzeyen bir görüntüsü vardır. Korkunç güzellikle çalım atan bir orta saha oyuncusudur kendileri. Aslında manchester united ilk 11 inde muhakkak yer alması gerektiğini düşünüyorum ama nedense carrick , scholes , fletcher , cleverley gibi oyuncular arasından sıra gelmiyor kendisine. Türkiye ye gelmesini de çok ama çok isterim ama herhalde buralara uğramaz.
Adana demirspora gelmiş futbolcu. Şaka gibi.
az önce verilen son dakika haberine göre adana demir spora 3 yillik imza atmış. enteresan.
Mutlak şampiyonluk hedefiyle kadro kuran Adana Demirspor’un dünya yıldızı yeni transferi...

(bkz: geliyoruk)
Nereden nereye ? Manchester united’ da uzun saçları ve çalımları ile hatırladığımız orta saha oyuncusu. Artık türkiye’ de. Hem de birinci ligde.
görsel
31 yaşında futbolu bırakmış.

https://www.ntvspor.net/f...-5d8605b7d7d90517503d67cd
TÜRKiYE YE GELSE 2 3 SENEDE 4 5 MILYON EURO ALIRDI. APTALLIK ETMiŞ.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar