bugün

aynaya bakarak söylenince o kadar da masum ve empati yaklaşımınca bile kaldırılmayacak kadar sert olan söylem. he bir de gözler önünde olan biri söyleyince insanın orada dur one minute diyesi gelmiyor değil.
bunu söyleyen kişiye söylenecek tek söz:

(bkz: adam liseli beyler)
ak yapımın süper filmi. devam filmi olarak kelle çekilecekmiş.
(bkz: ananı da al git)
(#8734837).
--bugün--
çiftçi kardeş : anamızı ağlattın be.(çok zor durumdayız anlamında)
rte : artislik yapma lan.Anan nerde lan.Heh bak orda,hade ananı da al git.
--seçim zamanı gelmiştir--
rte : ya bak söz.bi daha ananı karıştırmıcam.ama sen de başkasını getir yanında.babanı felan.ben de "ne babası ulan,iskele babası mı" diyebileyim.Hadi,oyunu bana ver çiftçi kardeş,hadi hadi.
çiftçi kardeş : Hööynk !!!
mevzuya yaklaşımlara bir göz atalım:

mustafa kemal atatürk: <bkz köylü milletin efendisidir>

recep tayyip erdoğan: <bkz anani da al git buradan>

fark ortada, başka söze ne hacet...
(bkz: heryere anasıyla gitmek)
anamı alıp gideceğim, babamı alıp geri döneceğim gibisinden bir cevapla ayar verilebilirdi.

verilse ne farkeder. (bkz: anlayanada sivrisinek saz anlamayana davul zurna az)
bu lafa hakkıyla maruz kalan adam şerefsiz bir insandır, aynı demde şerefsiz muhalefetçiler tarafından para ile satın alınmış bir tiyatrocudur, çiftçiymiş! hadi ulan oradan, geri zekalıydık biz de zaten adi herif.

(bkz: hemi tiyatrocuyum hemi de çiftçiyim)
(bkz: chp den abiler bana para verdiler abi)
başbakanla konuşurken sülaleyi devreye sokmanın neticeleridir. başbakan fert fert konuşmak ister, ana kendi adına konuşsun oğul kendi adına.
(bkz: ana kuzusu)
(bkz: başkası olma kendin ol)
türkiye cumhuriyeti başbakanı ile nasıl konuşacağımızı öğrenmemiz gerektiğini bize anlatan diyologdur.
akepeli arkdaşların olayı nereden savunacağını şaşırdığı, hatta işsiz güçsüz dediği vatandaştır.
yani senin işin varsa annenle kalabilirsin.
işsizsen ananıda alıp gidersin.
bu mudur beyin fakirlerinin savunması?
tiyatrocuysa karşısındaki, başbakanlık makamını işgal eden kişi onun oyununa gelmeli midir?
bırakın.
kendinizi kandırmışsınız karşınızdakileri de öyle sanmayın.
üslup, tavır, davranış doğru değildir.
bu kadar.
başbakan'ın üslubundan önce çiftçi denilen şahsiyetin üslubuna bakılmalıdır. ne olursa olsun bu arkadaşın yaptığı şey saygısızlıktır, yanlıştır. adam konuşmaya, derdini anlatmaya gelmemiş, resmen kavga etmeye gelmiştir. kahveden arkadaşlarını da toplasaymış oldu olacak.

-millet! akşam başbakan'la kavga var, hazırlıklı gelin a.koo...
görünen odur ki; tayyip erdoğan işini biliyor kardeşim, nabza göre şerbet veriyor. yoldan geçen ayyaş adam o zaman küfür etsin koskoca başbakana başbakan da sonra desin ki; "aman! aman ha.. ben başbakanım benim kibar olmam lazım" deyipte sussun! öyle mi? yahu allahınızı peygamberinizi seviyorsanız adam olun biraz, öyle şey olurmuş hiç? "ananı da al git o zaman" da der "lan" da der. burada çoluk çocuk eğlendirmiyor kimse herkesin işi gücü var kardeşim, böyle palyaçolar çıkacak başbakanın karşısına oğğğğ.. kardeşim bu adam türkiye cumhuriyetinin başbakanı tabii ki sert olacak gürleyecektir, bazı insanlar kafayı yemişler gelip elin tiyatrocusunu elin vatan hainini savunuyorlar, hani muhalefet olacaklar ya illa, tutamıyorlar kendilerini, saçmala oğlum saçmala kim tutar zaten küçük enişteyi, kimse de takmaz zaten elin delilerini, boşalsınlar, konuşsunlar boşalsınlar kardeşim, siz bırakın bunları, önümüzde zor günler var, zor günler. peki kimin için bu zor günler? türkiye cumhuriyeti başbakanı için, öyleyse adam olun, başbakana da saygı duyun.
başbakanlık mevkisini sindirememiş, kendisine yapılan eleştirilere tahammül edemeyen ve mevkisine uygun davranmayan başbakanın dertli bir çiftçiye verdiği tepkidir.her ne amaçla olursa olsun böyle bir kişi ile karşılaşan bir ülke yöneticisine yakışan şey vatandaşını sessiz ve sakince dinleyip o kişiyi tatmin edebilmektir.
böyle bir caps hazırlamış meçhul kişiler belki de biriyle chat yaparken artık kavgaya dönüşmüşse o chat, bu linkle iyi bir ayar verilebilir karşındakine.

[http://incicaps.com/images/tayyip1283.jpg]
başbakanın, mersindeki bir mitingi sırasında, derdini anlatmaya çalışan ama baya bir kızgın boğa şeklinde yani, üzgün bir çiftçi vatandaşla girdikleri komik ve mahalle delikanlısı edasıyla yaşadığı laf dalaşı esnasında sarfettiği ve benim başbakanın söylediğini duymadan önce kesin bkm mutfak ya da o tarz bi türk komedisinde söylenmiş bir replik olduğunu sandığım ama olayın aslını öğrenince şok olduğum meşhur laftır. ama şimdi allah var ki gülmedim de değil izleyince. o rahat ve kendinden emin bi şekilde elinin tersiyle şööyle "hadi git" hareketi yapıp "haydi ananı da al git burdan" deyişi çok spontane. başbakanımız en az arto kadar hazır cevaptır bence.

sen git, büyük önderin milletin efendisi yaptığı adamı hem yanına çağır hem de işine gelmeyince söv bi kenara at... anadolu sigortanın reklamı geldi aklıma. deprem maduru bir köylüyle atatürkün arasındaki şu diyalog hani... ne vatandaş onunla böyle konuşuyormuş ne o vatandaşla... kızgın boğalar gibi başbakanın üzerine yürüyerekten dert anlatılmaz bu biiir. ne kadar kızgın boğa olsa da daha farklı konuşulabilirdi bu da ikiii. sonuçta adam belliki tükenmiş artık bitmiş suya muhtaç olduk diyor. yeri gelince dinden imandan bahseder kendileri ama biliyor mu acaba hz. ömer geceleri uyuyamaz ve kimseler etrafta yokken evleri dolanır kontrole dermiş aç susuz muhtaç olan var mı diye. bir keresinde çocukları açlıktan ağlayan bir anne görmüş de kahrolmuş benim yüzünden, ben nasıl halifeyim diye. neyse bilenler bilir bu anlattığım hadiseyi.
kendisi de biraz örnek almaya çalışsa keşke.
başbakanın bir provakatöre verdiği ayardır.
bir başbakanın söyleyeceği en seviyesiz cümlelerden birdir. buna rağmen bu adamın destekçileri var. bir gün olumsuzluklardan şikayet ederseniz bu cümle size de söylenir elbet.
analarımızın ne suçu var.Sen sadece kendini al git buralardan :S
içinden muhtemelen küfür geçiripte söylemini değiştirmek zorunda kaldığı andır.
anasını heryere götüren başbakanın bir çiftçiye tavsiyesidir.
bir arkadaş sohbetinde söylenecek olsa kavga, dövüş çıkma sebebidir.
yiyosa evet oyu vermek üzere sandık başında bekleyen vatandaşa söylesin lafıdır.