bugün

türk hava yolları tarafından yeni kurulmakta olan ve düşük ücret politikasına göre çalışacak olan havayolu şirketi. ankara çıkışlı uçuşlar gerçekleştirecektir.
Türk Hava Yolları'nın alt firması olup , türkiye'nin anadolu şehirlerine uçuş yapması planlanan bir havayolu şirketidir . Vergisiz uçuş fiyatları 29 ytl sloganı ile yola çıkmış olup bu fiyatlar 23 Nisan'dan itibaren geçerli olacaktır . Varan , ulusoy gibi karasal alternatiflere taş çıkartacak cinstendir . **

Sonradan gelen bakınız : (bkz: anadolu jet vs türk hava yolları)
sitesinde yazan not ile diğer firmalardan bi farkı olmadığını kanıtlamıştır..

''bilet fiyatlarına 10 ytl biletleme ücreti ile 20 ytl akaryakıt harcı dahil değildir'' *
bilet almadan önce can dündarın aşağıdaki yazısının okunması gereken hava yolu firması.

http://www.milliyet.com.t...ate=28.04.2008&ver=37

deneyim sonrası editi: bindim ben daha sonra anadolujete bir kaç kez.. sıkışık, ikram yok falan ama hep neredeyse saatinde indik gideceğimiz yere. son durum bu...
5.5.2008'de saat 17'de adiyaman'dan ankaraya bizi getiren kaptanina tesekkur ettigim havayolu sirketi.

o girdigimiz turbulanstan bizi kurtarmayi bilmis ama kabin bagajlarinin yerlerinden oynamasina ve dolayisiyla bagaj acildiginda boynuma iki kilo baklavanin dusmesine engel olamamistir ama olsun, guzel bir ucustu.

ve bir de itiraf, milleti costurup inis yaptiginiz da, alkislar esliginde "tesekkurler kaptan tesekkurler kaptan tesekkurler tesekkurler kaptan .... " diye sarki soylettirenler arasinda ben de vardim. ama napalim 10 gun boyunca soyleyip durdugumuz sarkiyi siz de duyun istemistik *.

(bkz: sozlugu itiraf sitesi sanmak)
http://www.anadolujet.com/aj-TR/
seyahat eden asker, polis, jandarma, güvenlik vb. silahlı personelden 20 ytl silah bulundurma ücreti kesen fason havayolu şirketi.
çoğu bileti thy den daha pahalı olan, ikramı kötü olan, miles and smilesa mil işlemeyen, ankaralıların kabusu olan havayolu.anadolujet bir türk hava yolları markasıdır anonsunu ezberleyene kadar yapıyolar uçuş süresince.*
(bkz: anadolu jet vs turk hava yollari)
"ben anadolu çocuğuyum" diyenlerin jeti.
29 mart'ta elazığ-ankara seferleri başlayacakmış. öğrenci milleti için pek yararlı olacak.
ucusun pahali olmadigini, sadece verginin pahali oldugunu farkedip, ucus fiyatlarindan vergiyi cikarip faturanin ucuzmus gibi gözükmesiyle reklam yapan sirket.

fatura kol gibi girdiginde ucusun gercekten ucuz oldugu anlasilmaktadir. oysa neredeyse diger sirketler ve thy dahil, vergileri üzerine hesaplayip o sekilde fatura cikartirlar ve promasyonlarinda da vergi dahilinde reklam yaparlar.

Buna satis elemanlarinin mesleki dilinde "müşteri çekme sanaatı" denir.
kars-ankara seferinde sadece kraker ile çay ikramı yaptılar. sadece erken rezervasyonla alınan biletlerin nispeten diğer firmalara göre daha ucuz olmasına rağmen istanbul-kütahya arasında seyreden otobüslerdeki izzeti ikramı göremedik. neyden dolayı böyle cimriler anlamadım.
45 dakika bilemedin 1 saatlik sefer için izzeti ikramına kusur bulunan şirket. e kardeşim ne bekliyorsun ki zaten, ne kadar ekmek o kadar köfte. zati ucuza uçuyorsun bir de tai usulu yapılmış yemek mi bekliyorsun? ayrıca 45 dakika için yesen ne yemesen ne? ha merak etmeyin sadece türkiye'de değil ingiltere ve fransa'da da ucuz tarifeli uçak şirketleri aynısını yapıyor. bırakın keki çayı, su bile vermiyor bezmengler; sırf ucuza uçuruyoruz hesabına.
uçaktaki koltuklarının arka arkaya çok yakın olmasından dolayı, boyu 1.65 ve üzeri olanların tercih etmemesi gereken havayolu şirketi.
1 temmuz itibariyle sunexpress ile birlikte bilet kesmeye başlayacak olan firma.
ortak seferlerleyeceklermiş aynı zamanda. anadol jet'ten aldığınız biletle sunexpress'le yolculuk yapabileceğiniz gibi sunexpress'ten aldığınız biletle de anadolujet uçaklarını kullanabileceksiniz.
ilk bindiğimde otobüse mi biniyorum diye düşündüğüm. adamlar boş alan bırakmamış, her yere koltuk yapmışlar.
sinirlerimi bozan hava yolu şirketi. arkadaş insanın fiyatlarında bir oran olur, bir gun 29tl olan bilet ertesi gün 139 tl oluyor. 15 dk snr arıyor arkadaşım neden bilet almadın 49'a bilet var diyor. en sonunda alıcam bir bisiklet hem sağlıklı.
Ankara-Erzurum seferlerinde sabır taşıran dandik şirkettir.
Başıma gelen olayı hemen anlatıyorum sizlere:
Dün 18:00 da erzuruma gitmek üzere uçağa bindik, 1.5 saat sonra vardık ama pilot yoğun sisten dolayı inemedi, 1 saat sonra diyarbakır hava alanına indik. tam 2.5 saat bekledik orada. ilk önce ankaraya döneceğimiz söylendi ardından erzurumda havanın düzeldiği oraya döneceğimiz söylendi.tamam eyvallah dedik. uçak kalktı 1 saat sonra tekrar erzuruma vardı ve yine inemedik sisten dolayı!!! bu sefer pilot inemeyeceğimizi ve ankara esenboğaya döneceğimiz bilirtti.uçaktaki herkes sinir krizi geçirdi hatta bir kadın rahatsızlandı, kriz geçirdi. toplam 7 saatimiz harap oldu.dönüşte konaklama sağlanacağı söylendi ve sağlanmadı. kısacası amatör pilotlara dandik servislere sahip anadolu jet. erzuruma gidecek yolcular diğer hava yolu firmalarını tercih etsinler, yoksa sinir krizi geçirebilirler benim gibi.

not: normalde böyle durumlarda uçaklar diyarbakır yerine trabzon hava alanına inerler. Diyarbakır erzuruma 13 saatlik yol iken trabzon 4 saatlik yoldur. ama pilot bey yağışlı pist kısa inemem demiş trabzon hava alanı için. ondan beceriksiz diyorum, ne yağmurlu günlerde trabzon hava alanına indiğimi bilirim uçakla.
ülker için halk ne ise thy içinde anadolu jet odur.
an itibariyle internet siteleri online bilet işlemi yapamamakta olan havayolu firması. yoğunluktan telefonla bileti de uzun uğraşlar sonu rezerve ettirebiliyorsunuz.
bilet için bana 12 dakika iğrenç cingılını dinleten firma.
ama elim ayağım olmuştur şu zor günümde. öpüyorum her yerinden o ayrı.*
internet sitesinde gördüğüm öğrenci seçeneğiyle beni benden alan, 14 liralık bilet seçeneğini tıklayıp işlem yapmaya çalıştığımda hata veren hava yolu şirketi.
türk hava yolları nın en eski en küçük uçaklarından oluşan markalaşma yolunda emin adım attıklarını zanneden güruh. şöyle ki; üstadım şimdi biletininizi türk hava yollarından alırsınız. ankaradan anadolu nun herhangi bir şehrine türk havayollarından uçaklarının olmadığını biletinizi anadolujete keseceklerini söylerler iyi güzel de kardeşim bana sordunuz mu fiyatları indireceğim diye, elinden bütün özgürlüğünü alabilir miyim diye. neyse iyi güzel uçağa binersiniz ki daha check in yaparken siz ikincisi sınıfsınız diye bir muamele başlar. check in inizi anadolu jet bankosunda kalabalık bir güruhla yaparsınız. sıra bir türlü bitmez. içeri girdiniz diyelim beklersiniz rötar yapar. tamam ona eyvallah türk havayollarının her zamanki saçmalığı. kimse açıklama yapmaz vs. vs. bütün bu zorlukları aşıp uçağa bindikten sonra koltuk aralığını görüp çıldırmamanız içten bile değildir. bir de servisi bunların küfür eder gibi. gelip çay ve kek veriyorlar. başka hiç bir şey yok. daha ne diyeyim ki. sen sen ol anadolujet e binmek zorunda kalacağın bir şehirde yaşama.
4-13 Ocak arasındaki tüm koltukların 59 TL olduğu iddiasıyla reklam veren, fakat bilet almaya çalıştığımda bana gidiş 79, dönüş 120 TL çeken havayolu firması.
ilçeler arası dolmuş şirketi mantığıyla havacılık oynamaya çalışan şirket.