bugün

itici oyunculardan kurulu vasat bir kulüp. umarım elenirler en yakın zamanda.
cska maçlarını canlı canlı izlediğim basketbol kulübü. inşallah euroleague'de daha da yükselirler, diğer takımlar gibi patates olmadılar. cska'yı da devirdiler bu akşam o kadar bağırdığıma değdi açıkçası.

bir de şahane bir koçları vardır. oktay hoca gerçek bi adam portresi çiziyor yolu açık olsun.
bizim için hala efes pilsen olan spor kulübüdür. her maçında olduğu gibi cska maçında da destekçisi çok fazla olmuştur, stat tıklım tıklımdı oturacak yer yoktu. oyunları biraz kötü olsa da maçı son çeyrekte ortaya koydukları yürekleri ile kazanmışlardır. gittik destekledik.

maç başlamadan önce durum böyleydi ilerisini siz düşünün artık.
görsel
Bir spor takımının ismine dek uzanan diktanın zırt dediği yerdir..
Efes Pilsen'dir o takım başka da birşey değildir!!!
bu akşam ki cska maçında murat kosova tarafından "ilk üçlük atana efes ısmarlayacağım" vaadiyle kandırılan basketbol takımı.

ilk üçlüğü kerem tunçeri attı bakalım murat kosova söz verdiği gibi efes ısmarlayacak mı?

o değil sadece 2 üçlük atarak cska moskova'yı yenen takım. hücum bildiğin bombok ama o defans yok mu ahh o defans yine öptürmedi dudaktan.
nedense efes pilsen denince aklıma hala nikola prkacin henry domercant Ermal Kuqo ender arslan Kerem Tunçeri mustafa abi kaya pekerli kadrosu geliyor. galiba anadolu efes'e ısınamadım. zira salonun atomosferide eskisi gibi değil. hala taraftarı ateşleyecek oyuncuyu bulduklarını sanmıyorum.
uzun zaman sonra izlediğim en iyi maçı domine eden büyük takım.özlemişiz yaa bu güzelliği.hani maçtan sonra türkiye'nin efes içerek bu maçı kutlamasını temenni ettim kendimce. büyük güzellik olurdu herkes kasalarca içmiş.ortam sarhoş. arkadan kaan'ın atonal vokaliyle senden daha güzel çalmakta. zil zurnayız zil. büyüksün efes. anadolu değil, efes pilsen!
zamanında milano'yu geçtiklerinde bilmem kaç hafta ortalık yıkılmıştı. koraç kupası ellerimdeydi adeta. sizden daha güzeli yok bee!
türkiye'nin gururudur, umarım bu sene euroleague bizim olur.
fenerbahce galatasaray rekabetinin basketbolu da ele gecirmedigi zamanlar daha guzeldi sanki, efes ulker cekismesi zamanlarında daha kendine has,el degmemis bir spordu basketbol. iste o zamanların ulkerle birlikte ismiyle beraber desteklenilesi spor kulubudur efes. basketbolda bir marka olmustur ve cizgisini devam ettirmesi ayrica mutlu etmistir. fenerbahce galatasaray rekabeti basketbolu gelistirmis midir, belki evet ama ne bileyim kendine has olmann tadı da baskaydı...

son zamanlarda cekilen reklam filmi ile gundemin 1 numaralı konusu olmustur,cekenlerin eline saglık.

bir de efes deyince benim aklıma kerem tunceri geliyor, nedense belirtmek istedim...
milli takım gibi bir şey, beşiktaşlısı galatasaraylısı fenerlisi hep beraber el ele destekliyor bu takımı. Reklamda da dediği gibi "Türkiye sizinle gurur duyuyor."
fenerbahçe'nin de adı anadolu olsaydı ke$ke denilesi... sayelerinde sponsor ve profesyonel yönetim kavramının önemi anla$ılmı$tır.
anadolu efes, enfestir.
euroleague'de son iki haftadır haftanın en iyi hareketine seçilen oyuncuları barındıran takım.

http://www.youtube.com/watch?v=IyZFEfFm4BA

http://www.youtube.com/watch?v=TSbvBdkeJ4Q
bu sene londra'daki final foura kalacak takımdır. haydi efes londra'ya uçak bileti bakmaya başladım.
efes efes'tir efes kalacak.

güzel reklam olmuş. *.
dün panathianikos'un ritim bulması sebebiyle son çeyrekte anadolu efes'e karşı galip gelmiştir. bu anadolu efesin büyüklüğünden hiç bir şey götürmemiştir. ihtiyaç zuhur ederse merak edilmesi gereken bir durum yoktur çünkü ikili averaj üstünlüğü anadolu efestedir.
http://www.euroleague.net/main/standings

efes 2.bitirse grubu karşıdan gelecek takımın önemi daha da artıyor.

şu anda diğer tarafta 3.sırada olimpiakos var. 4te ise khimki

efes 3.sırada olursa 2.sırada m. siena rakibi olur.
barcelona dışında bu 3 takımla da başa çıkabilir efes. 3 takımdan hangisi ters dersek yunanistan deplasmanına kimse gitmek istemez ki geçen sene olimpiyakos un yaptığı ortada. final four mucizeyken şampiyon oldular.
en azından 2. bitirse anadolu efes saha avantajını elinde bulundurur ki sahasında ne yaptığı ortada.
Bu sezon Farmar-Lucas-Vujacic önderliğinde Final Four oynamayı hak eden güzide kulüp.
eurolegaue tarihinin en iyi geri dönüşlerinden birine imza atan türkiye'nin en iyi basketbol takımıdır üstelik bunu son şampiyona yaptılar.
yunan basınına ağzının payını vermiştir.
euroleague çeyrek final serisinde durumu 2-0'dan 2-2'ye getiren türk basketbol takımıdır. umarım dörtlü finale de kalacaktır.
4. maçın sonlarına doğru 8 sayı kadar fark yediklerinde maçı izlemeyi bırakmıştım fakat son saniyede attıkları basketle 74-73 kazanarak bana büyük kapak yapmışlardır.
29 nisan cuma günü Türk basketbol tarihinin en önemli maçlarından birini oynayacak olan basketbol tarihimizin en başarılı takımı. her zaman olduğu gibi yine tüm kalbimle efes' in yanındayım.
olimpiakos'a karşı maç çevirmek kolay iş değil. ama söz konusu türk takımları olunca (bkz: 9 şubat 2012 galatasaray mp cska moskova maçı)imkansız demek bile olmuyor bazen. pire'de işi çok zor, ama yapar mı derseniz karşımıza tek cevap çıkar.

neden olmasın?
mevcut durumda işi bir hayli zor olan, en başarılı türk basketbol takımıdır. zor diyoruz çünkü içerde taraftar desteği ve yüksek motivasyona rağmen son saniyede kazanılmış mucize bir maç sonrası, yunan tohumlarının basketbol oynamayacağı kesindir. biz türk olduğumuz için de anger management konusunda genellikle başarısız oluruz. neyse fazla bıdı bıdı yapmayalım.

saldır efes!
sizin canınız sağ olsun lan.
güncel Önemli Başlıklar